Kabelové gelové spojky LEDJOY® nejen pro svítidla

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nejenom v domácnostech, ale i v zahradách a v okolí domů hraje v dnešní době důležitou roli osvětlení, jak funkční, tak dekorativní. Abychom mohli takové osvětlení úspěšně provozovat, je zapotřebí k němu přivést napájení pomocí kabelů.

Dále provést jeho bezpečné spojení se svítidlem, které odolá nepříznivým vlivům jakéhokoli počasí. Ideálně tedy s krytím IP 68, které je zcela prachotěsné a voděodolné. K tomuto účelu je nejvhodnějším prostředkem nová kabelová gelová spojka v ultratenkém provedení LEDJOY®. Gelovou spojku můžete využít i u kamerových systémů nebo v oblasti průmyslové automatizace na strojních zařízeních.

LEDJOY® je inovativní gelová spojka pro kabely malého průřezu od 0,5 do 1,5 mm² s krytím IP68.
Co je na spojce LEDJOY® IP68 výjimečné, je její miniaturní velikost. S průměrem pouhých 25 mm protáhnete spojku i tím nejmenším otvorem – což je pro aplikaci svítidel nezbytně nutné. Revoluční je ochrana připojovaného kabelu svítidla proti vzlínající vlhkosti skrz vodiče (tzv. kapilární jev) - tím, že jsou kabel a vodiče ponořeny do gelové hmoty, chrání elektroniku svítidla před vlhkostí, která se může dostat do hermeticky uzavřeného pouzdra svítidla právě jen nesprávnou instalací.

LEDJOY 2020 1
Patentované provedení těla spojky technologií dvoukomponentního vstřikování (těsnění je tedy jednolitě spojeno s plastovým tělem) zajišťuje maximální ochranu spoje. Prostor pro ochranný gel, který je již předvyplněn ve spojce, je ohraničen gumovým těsněním po celém obvodu sahajícím až k vstupům spojky. Není tedy nutné nic vylamovat a zjednodušuje se tím celá montáž.
Silikonový gel uvnitř LEDJOY® zachovává vlastnosti izolace a ochrany v průběhu času a zabraňuje růstu kapilárou vlhkosti v kabelech a tvorbě kondenzace uvnitř zařízení, což je častá příčina poškození (zejména osvětlovacích LED těles).

Gelová spojka LEDJOY® se díky svému kompaktnímu kruhovému tvaru a malou velikostí snadno uplatní i ve stísněných instalačních prostorech, a proto může být použita uvnitř kabelových kanálů, vlnitých trubek, sloupů a nosných konstrukcí, aniž by bylo nutné instalovat speciální propojovací krabice.
Součástí balení jsou připojovací svorky pro přímé spojení kabelů v rozsahu průměru 5 – 9 mm, jak pro pevné, tak i laněné vodiče:

  • 1ks 2-pólové svorky s bezšroubovou technologií
    LEDJOY 2020 2
  • 1ks 3-pólové šroubové svorky pro průřezy 0,5 až 1,5 mm².
    LEDJOY 2020 3

Ochrana proti vytrhnutí kabelu je zajištěna jednoduchou a funkční sponkou u obou vstupů.
Spoj je možné v budoucnu rozebrat a mít opět přístup ke spoji, gel je po celou dobu životnosti spoje stále pružný.
Krytí IP68 je perfektní pro aplikace pod zemí, pod vodou, a i v dalších prostředích, kde je možný styk s prachovými částicemi, vlhkostí či přímo s vodou.

Spojka je netoxická, má pevné samozhášivé polymerové tělo a je tak šetrná k životnímu prostředí a nepodléhá expiraci.
Kabelovou gelovou spojku lze používat v rozsahu teplot okolí od -20 °C až do 90°C.

ELEMAN spol. s r.o.
Olomoucká 107, 796 01 Prostějov
Tel.: +420 739 201 336
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.eleman.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, červen 2020

Číslo je zaměřené na identifikační systémy, trafostanice, transformátory a zabezpečovací techniku.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.