Kabelové gelové spojky LEDJOY® nejen pro svítidla

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nejenom v domácnostech, ale i v zahradách a v okolí domů hraje v dnešní době důležitou roli osvětlení, jak funkční, tak dekorativní. Abychom mohli takové osvětlení úspěšně provozovat, je zapotřebí k němu přivést napájení pomocí kabelů.

Dále provést jeho bezpečné spojení se svítidlem, které odolá nepříznivým vlivům jakéhokoli počasí. Ideálně tedy s krytím IP 68, které je zcela prachotěsné a voděodolné. K tomuto účelu je nejvhodnějším prostředkem nová kabelová gelová spojka v ultratenkém provedení LEDJOY®. Gelovou spojku můžete využít i u kamerových systémů nebo v oblasti průmyslové automatizace na strojních zařízeních.

LEDJOY® je inovativní gelová spojka pro kabely malého průřezu od 0,5 do 1,5 mm² s krytím IP68.
Co je na spojce LEDJOY® IP68 výjimečné, je její miniaturní velikost. S průměrem pouhých 25 mm protáhnete spojku i tím nejmenším otvorem – což je pro aplikaci svítidel nezbytně nutné. Revoluční je ochrana připojovaného kabelu svítidla proti vzlínající vlhkosti skrz vodiče (tzv. kapilární jev) - tím, že jsou kabel a vodiče ponořeny do gelové hmoty, chrání elektroniku svítidla před vlhkostí, která se může dostat do hermeticky uzavřeného pouzdra svítidla právě jen nesprávnou instalací.

LEDJOY 2020 1
Patentované provedení těla spojky technologií dvoukomponentního vstřikování (těsnění je tedy jednolitě spojeno s plastovým tělem) zajišťuje maximální ochranu spoje. Prostor pro ochranný gel, který je již předvyplněn ve spojce, je ohraničen gumovým těsněním po celém obvodu sahajícím až k vstupům spojky. Není tedy nutné nic vylamovat a zjednodušuje se tím celá montáž.
Silikonový gel uvnitř LEDJOY® zachovává vlastnosti izolace a ochrany v průběhu času a zabraňuje růstu kapilárou vlhkosti v kabelech a tvorbě kondenzace uvnitř zařízení, což je častá příčina poškození (zejména osvětlovacích LED těles).

Gelová spojka LEDJOY® se díky svému kompaktnímu kruhovému tvaru a malou velikostí snadno uplatní i ve stísněných instalačních prostorech, a proto může být použita uvnitř kabelových kanálů, vlnitých trubek, sloupů a nosných konstrukcí, aniž by bylo nutné instalovat speciální propojovací krabice.
Součástí balení jsou připojovací svorky pro přímé spojení kabelů v rozsahu průměru 5 – 9 mm, jak pro pevné, tak i laněné vodiče:

  • 1ks 2-pólové svorky s bezšroubovou technologií
    LEDJOY 2020 2
  • 1ks 3-pólové šroubové svorky pro průřezy 0,5 až 1,5 mm².
    LEDJOY 2020 3

Ochrana proti vytrhnutí kabelu je zajištěna jednoduchou a funkční sponkou u obou vstupů.
Spoj je možné v budoucnu rozebrat a mít opět přístup ke spoji, gel je po celou dobu životnosti spoje stále pružný.
Krytí IP68 je perfektní pro aplikace pod zemí, pod vodou, a i v dalších prostředích, kde je možný styk s prachovými částicemi, vlhkostí či přímo s vodou.

Spojka je netoxická, má pevné samozhášivé polymerové tělo a je tak šetrná k životnímu prostředí a nepodléhá expiraci.
Kabelovou gelovou spojku lze používat v rozsahu teplot okolí od -20 °C až do 90°C.

ELEMAN spol. s r.o.
Olomoucká 107, 796 01 Prostějov
Tel.: +420 739 201 336
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.eleman.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2021

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2021

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Zajímavé odkazy

Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.
Měřicí a regulační technika Ucelená nabídka měřicí a regulační techniky pro výrobce a distributory elektrické energie, spotřebitele elektrické a jiných energií, výrobce elektrických a dalších zařízení, která tuto techniku využívají.
Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.

Najdete nás na Facebooku