Kabel k připojování motorů vhodný pro měniče frekvence

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

HELUKABEL, mezinárodně uznávaný výrobce a prodejce kabelů a vodičů představil na poslední SPS IPC Drives v Norimberku dva nové kabely pro připojování motorů se zvýšenou teplotní odolností 90°C: Topflex-EMV-UV-3Plus 2XSLCYK-J a TOPFLEX-EMV-UV-2XSLCYK-J.

topflex 1

Oba kabely se hodí pro připojování měničů frekvence a zajišťují elektromagnetickou kompatibilitu (EMC) ve strojích, budovách a zařízeních s přístroji a provozními prostředky, jejichž elektromagnetickými rušivými poli může být nepřípustně ovlivněno okolní prostředí.
Díky zvýšené teplotní odolnosti vodiče 90°C je dovolena i zvýšená proudová zatížitelnost. Proto je možné při elektrickém projektování volit v porovnání s obvyklými kabely nižší průřez. Kromě nižších nákladů a použití méně mědi přináší především značně menší vnější průměr výhody při instalaci a pokládání v zúžených prostorách.
Oba kabely jsou dimenzovány pro střední mechanické zatížení při pevném nebo příležitostně pohyblivém uložení v mokrých prostorách a na venkovním prostranství.

topflex 2

topflex 3
Kabely Topflex se používají v automobilovém, potravinářském a balícím průmyslu a také v technice životního prostředí, u obráběcích strojů, manipulačních zařízení, čerpadel, ventilátorů, dopravních pásů a v klimatizační technice. Je rovněž možné jejich použití v prostorách s nebezpečím výbuchu.
Obě skupiny kabelů, jejichž výběr závisí na zvolené technice připojení, jsou samozhášivé a odolné proti plameni podle DINVDE 0482-332-1-2 a DIN EN 60332-1-2. Jsou odolné UV záření a mají nízkou provozní kapacitu. Nízký vazební odpor vytváří dobrou elektromagnetickou kompatibilitu. Materiály použité při výrobě těchto kabelů neobsahují silikon a kadmium, ani látky porušující smáčivost laku.

www.helukabel.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cervenec 2022

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2022

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Zajímavé odkazy

Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.

Najdete nás na Facebooku