Datové vyhláškové kabely PRAKABu

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Je málo odborníků v oblasti kabelového průmyslu, kteří by neznali předního výrobce silových a sdělovacích kabelů PRAKAB. Společnost PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA, s.r.o. oslavila minulý rok 90. leté výročí založení společnosti a není tudíž na trhu žádným nováčkem.

Před 5 lety uvedla na trh novou obchodní značku registrovanou pod názvem PRAFlaDur®.

Následovala registrace dalších obchodních značek PRAFlaSafe®, PRAFlaGuard®, PRAFlaCom® a PRAFlaRes®.

prakab_kabely_1

Všechny tyto obchodní značky mají jednoho společného jmenovatele. Týkají se požárně bezpečnostních oheň retardujících a ohniodolných kabelů s funkční schopností během požáru. Všechny tyto kabely splňují přísné legislativní nároky České republiky.

V roce 2012 si může PRAKAB připsat další z řad úspěchů. Díky vlastnímu intenzivnímu vývoji na novém typu izolace přichází na trh s novými typy silového a vnějších sdělovacích kabelů párových a čtyřkových. Jedná se o ohniodolné kabely s funkční schopností kabelového systému. Nový typ izolace, stejně tak jako samotná konstrukce kabelů jsou chráněny patentovými nároky.

prakab_kabely_2

Tímto PRAKAB představuje tři nové výrobky s použitím inovativní izolace z napěněné keramizující silikonové pryže:

  • PRAFlaGuard® SPF – párový,
  • PRAFlaGuard® SPF – čtyřkový,
  • PRAFlaDur SP®.

Podstata inovace spočívá v použití izolace z napěněné silikonové pryže. Vzhledem k přítomnosti vzduchových bublin v izolaci napěněného silikonu dochází k výraznému snížení dielektrické konstanty na téměř poloviční hodnotu oproti nenapěněné (plné) silikonové izolaci používané pro energetické kabely.

Použitím izolace z napěněné silikonové pryže s permitivitou ɛr< 2.5 dosahují nové typy sdělovacích kabelů výrazně lepších provozních kapacit oproti současným „srovnatelným“ typům.

Sdělovací párový kabel PRAFlaGuard® SPF dosahuje provozní kapacity Cp < 60 nF/km, což je o polovinu méně než u kabelu PRAFlaGuard® F.

prakab_kabely_3

Sdělovací čtyřkový kabel PRAFlaGuard® SPF nemá v kategorii kabelů vyhovující vyhlášce č. 268/2011 Sb. přímého konkurenta. Co do přenosových vlastností ho lze porovnat pouze s bezhalogenovým oheň retardujícím kabelem TCEKFLH-R, který však nesplňuje požadavky vyhlášky z hlediska třídy reakce na oheň a funkční schopnosti kabelového systému.

Čtyřkový kabel PRAFlaGuard® SPF dosahuje provozní kapacity hotového kabelu CP < 49 nF/km a navíc splňuje přenosovou kategorii CAT 3 dle normy ANSI-TIA-EIA 568.

V případě silového kabelu PRAFlaDur SP® se díky novému inovovanému typu izolace podařilo snížit tloušťku izolace a tím i celkový průměr kabelu vzhledem ke kabelu PRAFlaDur®.

prakab_kabely_tabulka 

Ve všech případech se jedná o kabely ohniodolné s funkční schopností kabelového systému s požární třídou a s třídou reakce na oheň B2ca s1d0, vyhovující vyhlášce č .23/2008 Sb., resp. její novelizace č. 268/2011 Sb. Dané kabely jsou certifikovány v Elektrotechnickém zkušebním ústavu Praha. V případě kabelů PRAFlaGuard® SPF se jedná o sdělovací vnější párové, resp. čtyřkové kabely. U kabelu PRAFlaDur® SP se jedná o silový, resp. instalační kabel s napěťovou hladinou 450/750 V.

 prakab_kabely_logo

PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA, s.r.o.
Ke Kablu 278
102 09 Praha - Hostivař

Tel.: +420 272 070-111
Fax: +420 272 070-181
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
http://www.prakab.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, červen 2020

Číslo je zaměřené na identifikační systémy, trafostanice, transformátory a zabezpečovací techniku.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.