Datové vyhláškové kabely PRAKABu

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Je málo odborníků v oblasti kabelového průmyslu, kteří by neznali předního výrobce silových a sdělovacích kabelů PRAKAB. Společnost PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA, s.r.o. oslavila minulý rok 90. leté výročí založení společnosti a není tudíž na trhu žádným nováčkem.

Před 5 lety uvedla na trh novou obchodní značku registrovanou pod názvem PRAFlaDur®.

Následovala registrace dalších obchodních značek PRAFlaSafe®, PRAFlaGuard®, PRAFlaCom® a PRAFlaRes®.

prakab_kabely_1

Všechny tyto obchodní značky mají jednoho společného jmenovatele. Týkají se požárně bezpečnostních oheň retardujících a ohniodolných kabelů s funkční schopností během požáru. Všechny tyto kabely splňují přísné legislativní nároky České republiky.

V roce 2012 si může PRAKAB připsat další z řad úspěchů. Díky vlastnímu intenzivnímu vývoji na novém typu izolace přichází na trh s novými typy silového a vnějších sdělovacích kabelů párových a čtyřkových. Jedná se o ohniodolné kabely s funkční schopností kabelového systému. Nový typ izolace, stejně tak jako samotná konstrukce kabelů jsou chráněny patentovými nároky.

prakab_kabely_2

Tímto PRAKAB představuje tři nové výrobky s použitím inovativní izolace z napěněné keramizující silikonové pryže:

  • PRAFlaGuard® SPF – párový,
  • PRAFlaGuard® SPF – čtyřkový,
  • PRAFlaDur SP®.

Podstata inovace spočívá v použití izolace z napěněné silikonové pryže. Vzhledem k přítomnosti vzduchových bublin v izolaci napěněného silikonu dochází k výraznému snížení dielektrické konstanty na téměř poloviční hodnotu oproti nenapěněné (plné) silikonové izolaci používané pro energetické kabely.

Použitím izolace z napěněné silikonové pryže s permitivitou ɛr< 2.5 dosahují nové typy sdělovacích kabelů výrazně lepších provozních kapacit oproti současným „srovnatelným“ typům.

Sdělovací párový kabel PRAFlaGuard® SPF dosahuje provozní kapacity Cp < 60 nF/km, což je o polovinu méně než u kabelu PRAFlaGuard® F.

prakab_kabely_3

Sdělovací čtyřkový kabel PRAFlaGuard® SPF nemá v kategorii kabelů vyhovující vyhlášce č. 268/2011 Sb. přímého konkurenta. Co do přenosových vlastností ho lze porovnat pouze s bezhalogenovým oheň retardujícím kabelem TCEKFLH-R, který však nesplňuje požadavky vyhlášky z hlediska třídy reakce na oheň a funkční schopnosti kabelového systému.

Čtyřkový kabel PRAFlaGuard® SPF dosahuje provozní kapacity hotového kabelu CP < 49 nF/km a navíc splňuje přenosovou kategorii CAT 3 dle normy ANSI-TIA-EIA 568.

V případě silového kabelu PRAFlaDur SP® se díky novému inovovanému typu izolace podařilo snížit tloušťku izolace a tím i celkový průměr kabelu vzhledem ke kabelu PRAFlaDur®.

prakab_kabely_tabulka 

Ve všech případech se jedná o kabely ohniodolné s funkční schopností kabelového systému s požární třídou a s třídou reakce na oheň B2ca s1d0, vyhovující vyhlášce č .23/2008 Sb., resp. její novelizace č. 268/2011 Sb. Dané kabely jsou certifikovány v Elektrotechnickém zkušebním ústavu Praha. V případě kabelů PRAFlaGuard® SPF se jedná o sdělovací vnější párové, resp. čtyřkové kabely. U kabelu PRAFlaDur® SP se jedná o silový, resp. instalační kabel s napěťovou hladinou 450/750 V.

 prakab_kabely_logo

PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA, s.r.o.
Ke Kablu 278
102 09 Praha - Hostivař

Tel.: +420 272 070-111
Fax: +420 272 070-181
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
http://www.prakab.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.

Najdete nás na Facebooku