CONEC IP67 D-SUB Série – perfektní při nasazení v drsném prostředí!

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pro průmyslové použití v náročných prostředích jsou vyžadovány konektorové systémy, které splňují speciální požadavky. Řada CONEC zahrnuje rozmanitou řadu konektorů D67 SUB-IP67 a odpovídající ochranné kryty.

Kromě skupin produktů IP67 D-SUB, D-SUB High Density, Combination D-SUB, Combination D-SUB High Density a Filter D-SUB ve standardní verzi nabízí CONEC také řadu Solid Body a CONEC SlimCon.
Výhodou konektorů řady Solid-Body a CONEC SlimCon je jejich jednodílné zinkové pouzdro s poniklovaným povrchem, které zajišťuje optimální ochranu systému.
Řada CONEC SlimCon nabízí nejen velmi malé rozměry, ale zahrnuje také konektory filtrů D-SUB s integrovanou dolní propustí, které chrání před rušením spojeným s vedením. To znamená, že rozhraní uvnitř zařízení jsou nejen dokonale chráněna před vlhkostí, ale mohou také přispět k dosažení požadavků na EMC.
Uvedené konektory [Solid Body a CONEC SlimCon] jsou určeny pro montáž na zadní stěnu a mají vnitřní závit 4-40 UNC. Odpovídající šrouby se závitem z nerezové oceli jsou standardní součástí produktové řady.
Kromě konektorů patří do řady CONEC také různé ochranné kryty IP67 D-SUB. Jako metalizovaná verze nabízejí kryty IP67 také ochranu před elektromagnetickým rušením.
Navzdory kompaktní konstrukci mají kryty IP67 dostatek místa pro všechny konektory D-SUB a kombinované konektory D-SUB s integrovanými koaxiálními nebo vysokonapěťovými kontakty. Upevňovací šrouby jsou vyrobeny z nerezové oceli.

CONEC IP67 D SUB Serie 2020 1

IP67 CONEC SlimCon D-SUB, D-SUB High Density, kombinované D-SUB

Řada konektorů IP67 CONEC SlimCon je k dispozici ve velikostech pouzdra 1 až 3 v provedení kolík i zásuvka. Díky své malé velikosti a jednodílnému zinkovému tlakovému pouzdru jsou ideální pro průmyslové a drsné prostředí. Se čtyřmi kontaktními plochami jsou konektory vždy nainstalovány rovnoměrně s existujícím těsněním na stěně zařízení, čímž se zabraňuje přetěžování těsnění a současně zajišťuje bezpečnou instalaci zákazníkem. Konektory CONEC SlimCon jsou navrženy pro tloušťku stěny pouzdra 0,8 mm až 1,3 mm.
Velikost pouzdra odpovídá standardním rozměrům konektorů D-SUB a dosahuje zmenšení obsazené oblasti o 48% až 52% ve srovnání s konektory chráněnými IP67 s rozšířeným těsnicím rámem. To se obecně vztahuje na všechny konektory CONEC SlimCon.

CONEC IP67 D SUB Serie 2020 3

IP67 CONEC SlimCon D-SUB filtr

U řady filtrů CONEC SlimCon s krytím IP67 je pouzdro utěsněno vodivým těsněním EMC nebo volitelně silikonovým těsněním. Také zde jsou velikosti pouzder 1 až 3 k dispozici v kolíku a zásuvce. V takovém případě lze použít rovné pájecí kolíky a kontakty pájecí misky. Integrované filtry jsou nabízeny s kapacitními hodnotami 370 pf, 820 pF a 1200 pF. Na požádání lze vytvořit a nabídnout další hodnoty kapacity a speciální požadavky zákazníků. Konektory CONEC SlimCon jsou navrženy pro tloušťku stěny pouzdra 0,8 mm až 1,3 mm.

CONEC IP67 D SUB Serie 2020 4

IP67 CONEC Solid Body D-SUB, D-SUB High Density, Combination D-SUB, kombinované D-SUB High Density

Řada konektorů IP67 CONEC s pevným tělem je k dispozici ve velikostech pouzdra 1 až 5 v provedení kolík a zásuvka. Díky jednodílnému zinkovému tlakovému pouzdru je tato řada také ideální pro průmyslové a drsné prostředí. Pro řadu IP67 D-SUB jsou k dispozici četné verze v rozsahu 9 pinů až 50 pinů a v aplikacích IP67 D-SUB HD 15 pinů až 78 pinů. V sortimentu IP67 Combination D-SUB a Combination D-SUB HD lze také nabídnout širokou škálu konektorů. Konektory s pevným tělem CONEC jsou určeny pro tloušťku stěny pouzdra od 1,0 mm do 1,6 mm.

CONEC IP67 D SUB Serie 2020 5

IP67 D-SUB krytky

Kryty IP67 jsou k dispozici ve velikostech pouzdra 1 až 5 a mohou se v závislosti na velikosti přizpůsobit různým kabelům o průměru 7 až 16 mm. Stíněnou a nestíněnou verzi lze snadno a rychle nainstalovat. Kompaktní design krytů IP67 nabízí řešení šetřící místo pro ochranu citlivých rozhraní.

CONEC IP67 D SUB Serie 2020 2

Oblasti použití:

 • Automatizační technika
 • Transportní průmyl
 • Pohonová technika
 • Komunikační technika
 • Kabelová konfekce
 • Testovací a diagnostické přístroje
 • Připojování přísrojů a panelů
 • Automatizace procesů
 • Průmyslová rozhraní
 • Bezpečnostní a monitorovací systémy
 • Strojírenství
 • Řídící technika
 • Montážní a výrobní linky
 • Zásobování energií
 • Telekomunikace

Použití:

 • Jednodílné zinkové tlakové lití (Solid Body a CONEC SlimCon)
 • Design šetřící místo (CONEC SlimCon)
 • Nízká hmotnost
 • S integrovaným filtrem C (CONEC SlimCon Filter D-SUB)
 • Plně stíněné s EMC těsněním (CONEC SlimCon Filter D-SUB)
 • Stupeň krytí IP67 (při zasunutí a přišroubování, vyšší třída ochrany na vyžádání)
 • V souladu s RoHS
 • Snadná konstrukce

Conec s.r.o.
Loučka 137, 76325 Újezd u Val. Klobouk
Tel: +420 577 350 132
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.conec.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz duben 2021

ElektroPrůmysl.cz, duben 2021

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.
Volně svorkovatelné konektory s technologií ecolink Volně svorkovatelné konektory jsou vhodné pro hygienická a vlhká prostředí, do drsných a obtížných podmínek, pro elektromagentická pole při svařování a pro oblasti s nebezpečím výbuchu.
Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.

Najdete nás na Facebooku