Modulární konektor CombiTac se v posledních letech stal velmi oblíbenou volbou pro komplexní řešení napojení v téměř všech průmyslových aplikacích. Využití nachází v celé řadě aplikací u výrobního, laboratorního a mobilního testovacího vybavení, které vyžadují robustní, spolehlivé a kompaktní konektory s možností snadné konfigurace a jednoduchého používání.

Konektory musí být možné individuálně přizpůsobit montážním podmínkám podobně jako jiné komponenty automatizace. Otevřený modulární systém konektorů přesně splňuje tento požadavek. Aktuální novinkou je modul pro neustále rostoucí trh optického přenosu dat, který umožňuje integraci konektorů LC-LWL.

Nová ventilační kabelová průchodka DAK 284 kombinuje dvě různé funkce v jednom výrobku. Zajišťuje upevnění kabelů a vodičů v rozvaděči a zároveň umožnuje vyrovnání tlaku v uzavřeném prostoru, jak je již známo u produktů STEGO DA 084 a DA 284.

Ensto povýšilo montáž VN kabelových spojek studené technologie na vyšší úroveň. Každá montáž kabelové spojky vyžaduje odbornost a koncentraci na přesnost jejího výsledku. Kabelové spojky mohou práci komplikovat nebo se snažit o zjednodušení montáže.

Technologická a ekonomická vylepšení vyžadují extrémně flexibilní, spolehlivé a vysoce dostupné výrobní nástroje, které lze okamžitě implementovat. Vývoj se ubírá směrem k modulárním systémům. Společnost HARTING poskytuje škálovatelná řešení rozhraní pro všechny typy napájecích, signálových a datových připojení na všech úrovních výrobních systémů.

Společnost Murrelektronik nabízí jednu z nejkomplexnějších programových řad na trhu pro připojení senzorů a akčních členů. Velké množství konektorů máme přímo skladem nebo je dokážeme vyrobit do 48 hodin od objednávky – a to v množství od 1 kusu!

S panelovými průchodkami USB 3.0 od Murrelektronik jsou rychlý zápis a čtení dat řídícího systému zcela jednoduché. Jednoduchost je na prvním místě – diagnostiku a údržbu systému je možné provést bez nutnosti otevření dveří rozvaděčové skříně: komponenty v rozvaděči tak díky průchodkám zůstávají chráněny i během připojení.

Konektory pro vysokonapěťovou elektroniku by měly být malé a měly by umožňovat snadné a opakované připojení. Současně však musí být robustní, aby odolaly náročným podmínkám, a nepříliš nákladné na výrobu. Řada Han-Fast Lock od společnosti HARTING, se kterou se seznámíte v následujícím textu, perfektně splňuje všechny uvedené požadavky.

Řada konektorů PushPull od společnosti HARTING nabízí jednotné řešení pro připojení dat, signálů i napájení k přístrojům a dalším zařízením. Konektory v provedení PushPull jsou standardizovány dle normy IEC 61076-3-106 varianta 4 pro řadu HARTING PushPull a IEC 61076-3-117 varianta 14 pro Han PushPull.

Jednou z mála konstant v průmyslu je tlak na náklady: Všechny články řetězce tvorby hodnot jsou neustále nuceny ke zvyšování efektivnosti a produktivity. U drobných součástek to zpravidla znamená, že při rozhodování o koupi je důležitá především nákupní cena.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku