Zelená elektřina v Jižní Koreji s ABB

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Vyšší dodávky elektřiny a stabilnější výkon zajistí transformační stanice v rámci rozsáhlé objednávky pro jihokorejský ostrov Jeju.


Největší jihokorejský poskytovatel elektřiny Electric Power Corporation (KEPCO) uzavřel smlouvu s ABB na dodávku a výstavbu dvou transformačních stanic. První ze stanic na pevnině konvertuje střídavý proud na stejnosměrný a pomocí podmořských kabelů jej téměř bez ztrát převádí do druhé stanice na ostrově Jeju. Tam se konvertuje zpět na proud střídavý pro další distribuci.

Transformační stanice vysokého napětí na ostrove Jeju budou dodávat o 200 MW proudu navíc, obslouží tak více než 500 000 domácností. Samotná transformační technologie stanic přitom umožní společnosti KEPCO udržovat stávající infrastrukturu efektivněji a s minimalizovaným rizikem výpadků elektrického proudu.

Ostrov Jeju příkladem snižování emisí oxidu uhličitého

V roce 2016 se Jižní Korea v rámci Pařížské dohody zavázala snížit emise oxidu uhličitého o 37 procent do roku 2030 a ostrov Jeju má být příkladem těchto opatření. Ostrov je jednou z devíti jihokorejských provincií a je také největším ostrovem v zemi. Většinu elektrické energie odebírá z pevniny, odkud pomocí dvou transformačních stanic proudí 700 MW elektřiny.

zelena elektrina

"Společnost ABB přispívá významnou měrou k dodržení jihokorejského závazku snížení emisí oxidu uhličitého do roku 2030. Naše partnerství se společností KEPCO je dalším důležitým milníkem k dosažení tohoto ambiciózního cíle," uvádí Claudio Facchin, president ABB pro rozvodné sítě. "Špičkové systémy HVDC zajistí zelenější a stabilnější rozvodnou síť, ze které bude těžit jak místní obyvatelstvo, tak miliony turistů, kteří ostrov Jeju každoročně navštíví."

ABB při výstavbě použije kromě technologie VSC také systém HVDC Light®. Ten je nejvýkonnějším, nejúspornějším a přírodě šetrným zařízením k přenosu velkého objemu elektřiny na velké vzdálenosti (při minimální ztrátě okolo 1%). Kompaktní design zařízení obsahuje nové prvky, jako například regulátor kolísání rozvodné sítě a rychlou obnovu dodávky v případě výpadku elektřiny. Tyto vylepšení přinášejí nemalé benefity pro provozovatele sítě, stejně jako pro koncové zákazníky.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, září 2020

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti Vše pro průmyslový Ethernet, IO-Link, Průmysl 4.0, Průmyslový Cloud a mnoho dalšího...
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.