Trafostanice

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

S naším produktem obdržíte jistotu správné volby, maximální kvality a technické podpory našeho odborného personálu. Funkčnost, bezpečnost a estetika jsou hlavními kritérii, kterými se řídíme. Stranou však nezůstávají ani minimalizace zabraného prostoru, jednoduchost instalace a minimalizace nákladů na údržbu.

Program trafostanic BETONBAU je variabilně koncipován pro technologie do 22 kV a 38 kV. Na principu betonové prostorové buňky je každá stanice tvořena pouze jedním odlitkem. Nejsou potřeba místní základy, a to dokonce ani při umístění do svahu. Základová konstrukce je nahrazena integrovaným dnem a vanou, která současně slouží k uložení kabelů i jako záchytná olejová vana. Tvar a vzhled distribučních trafostanic typu BETONBAU se řídí zcela individuálně dle přání zákazníka. Program trafostanic se rozděluje na stanice kompaktní, pochozí, polozapuštěné a podzemní.
Použitá technologie elektro se zásadně řídí přáním zákazníka. V naší standardní nabídce jsou VN rozvaděče izolované vzduchem i SF₆ všech renomovaných výrobců. Některé z těchto rozvaděčů máme k dispozici i k okamžitému odběru v našem konsignačním skladě. O naší aktuální nabídce se informujte u našich odborných pracovníků. Obdobná nabídka platí i pro rozvaděče NN a transformátory.

trafostanice betonbau 2015 1

KOMPAKTNÍ TRAFOSTANICE, řada UK

Kompaktní transformovny firmy BETONBAU – typové označení UK – se vyznačují velmi malou nadzemní výškou a minimální zastavěnou plochou. Nad ostatními vynikají snadnou dopravou i nenáročnou montáží.

Základní charakteristika:

 • trafostanice obsluhovatelné zvenku
 • malá zastavěná plocha cca 6 m²
 • malá výška nad terénem cca 1,5 m
 • nízká váha 7-13 t včetně výstroje
 • snadná přepravitelnou běžným nákladním automobilem
 • transformátor stojí na podlaze trafostanice v samostatné olejové jímce
 • transformátor se vyměňuje po sejmutí střechy trafostanice, která je pro to uzpůsobena a váží přibližně tolik jako transformátor
 • obsluhovatelnost trafostanic podle typu ze všech čtyř, ze tří, ze dvou nebo pouze z jedné strany s možností zástavby například do plotu

trafostanice betonbau 2015 2

POCHOZÍ TRAFOSTANICE, řada UF

Pochozí transformovny firmy BETONBAU – typové označení UF – vynikají množstvím jednotlivých typů, které jsou odvozeny od základních modulových řad UF 25 (šířka 2,5 m) a UF 30 (šířka 3,0 m). Při konstantní šířce 2,5 m a 3,0 m se délky mění od 2,4 m do 8,4 m v rastru 0,6 m. Standardně je buňka dodávána se světlou výškou 3,2 m, přičemž při použití mezipodlahy je světlá výška vlastní rozvodny 2,4 m a výška kabelového prostoru 0,8 m.

Základní charakteristika:

 • trafostanice obsluhovatelné zevnitř
 • váha včetně výstroje 13-35 t
 • transformátor je umístěn na kolejnicích, pod ním je integrovaná olejová jímka
 • výměna transformátoru dveřmi
 • rychlá montáž na místě
 • možnost výběru z různých typů střech, jež slouží též k odvětrávání a k odvodu přetlaku při vnitřním zkratu
 • možnost zástavby do svahu bez nutnosti budování opěrné zdi.

trafostanice betonbau 2015 3

Dodávka od společnosti Betonbau s.r.o. je kompletní, tedy včetně rozvaděčů a transformátorů.

trafostanice betonbau 2015 milion

trafostanice betonbau 2015 logo

BETONBAU, s.r.o.
Průmyslová 698/5a, 108 00 Praha 10 - Malešice
Telefon: +420 281 034 100
Fax: +420 281 034 180
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.betonbau.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, leden 2023

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Zajímavé odkazy

Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Již 30 let měříte s námi - Blue Panther Dodávky měřicích přístrojů, multimetry, osciloskopy, termokamery, revizní přístroje, zkoušečky, analyzátory a jiné od výrobců Fluke, Kyoritsu, Chauvin Arnoux, Teledyne LeCroy, Schleich, Elspec, Extech a dalších.

Najdete nás na Facebooku