Měření výšky hladiny oleje v distribučních transformátorech

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Dinel, s.r.o. je předním výrobcem systémů pro měření výšky hladiny a průtoku v České republice. Vlastními silami provádí jak vývoj produktů a jejich výrobu, tak i jejich prodej ve více než 60 zemích světa, přičemž objem exportu trvale překračuje dvě třetiny produkce.

Kromě individuálních dodávek měřicích a kontrolních zařízení do průmyslu, dopravy, environmentálních, zemědělských a potravinářských technologií, je firma velmi aktivní i v oblasti opakované výroby speciálně přizpůsobených senzorů pro nejrůznější sériově vyráběná technologická nebo dopravní zařízení.
Jedním z případů takovýchto zařízení jsou olejové distribuční transformátory. Olejová náplň zde slouží jako izolační a chladicí médium a je nezbytné, aby po celou dobu životnosti byla náplň na horní mezi. Jakýkoli pokles, ať již vlivem poruchy, nebo cizího zavinění (krádeže), může být pro transformátor fatální. Některé distribuční společnosti proto, v rámci přechodu na inteligentní síť, zavádějí dálkovou kontrolu stavu těchto transformátorů.

HK CLS 23 2020 1
V jeho blízkosti je instalována komunikační jednotka s bezdrátovým spojením do dohledového centra. Jednotka sleduje více parametrů transformátoru, ale nejdůležitějším je stav náplně. Má-li být celý systém spolehlivý, je potřeba mít spolehlivý zdroj informace o stavu hladiny. Zde se již dlouhodobě znamenitě uplatňuje kapacitní hladinový snímačů CLS-23. Jedná se o senzor s miniaturními rozměry, který nijak neovlivňuje elektrické a izolační parametry transformátoru. Montuje se přímo do horního víka pomocí závitu. Různí výrobci transformátorů pak volí konkrétní mechanické provedení a typ elektrického připojení. Stejný typ snímače pak používá ve svých výrobcích i německý výrobce zařízení pro regeneraci transformátorových olejů.

HK CLS 23 2020 2
Zmíněný typ kapacitního hladinového snímače CLS-23 je ale vyráběn i ve variantách, které umožňují použití i pro vodu a vodní roztoky, v aplikacích s vysokými teplotami a tlaky, vibracemi, popř. ve výbušných prostorech. Lze volit různé varianty snímacích elektrod pro svislou nebo vodorovnou montáž, různé druhy elektrických výstupů (S, PNP, Namur) a elektrického připojení (konektor, kabel). Stav snímače je indikován pomocí LED. I když je snímač vybaven nastavením citlivosti (resp. spínacího bodu), je možno dohodnout přesné nastavení již při výrobě a zkrátit na minimum dobu potřebnou pro jeho instalaci.

Dinel, s.r.o.
U Tescomy 249, 760 01 Zlín
Tel.: +420 577 002 002
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.dinel.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, září 2020

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti Vše pro průmyslový Ethernet, IO-Link, Průmysl 4.0, Průmyslový Cloud a mnoho dalšího...
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.