Mechatronika Schneider Electric – v čele s novými elektrickými aktuátory Lexium EAC1

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Důsledkem stoupajícího tlaku na levnou, velkosériovou výrobu kvalitního zboží všeho druhu je robotizace. Mechatronické a robotické systémy – typicky v podobě hotových, ověřených funkčních celků od Schneider Electric – se stávají běžnou součástí průmyslových provozů.

Na český trh vstupují nové elektrické aktuátory Lexium EAC1 s axiální silou až 38 000 N.

Mechatronika je technický obor, který synergicky spojuje nové digitální technologie, automatické řízení (1), (2), (3) a mechanické systémy – doplněné elektronikou, bezpečnostními komponenty (4), (5) a elektrickými servopohony (6), (7).
Lze říci, že novou funkční dimenzí, typickou pro současné mechatronické systémy, je inteligence. Využitím inteligentních prvků dosahují vyrobené stroje nové kvality za současného výrazného zvýšení produktivity. Důsledkem stoupajícího tlaku na levnou, velkosériovou výrobu kvalitního zboží všeho druhu je robotizace. Schneider Electric nabízí v tomto oboru kompletní spektrum řešení.

Stačí si vybrat: Lahr vs. Marktheidenfeld

Lineární a výložníkové osy rozličných druhů, polohovací stoly, elektrické aktuátory a kartézské roboty vyrábí Schneider Electric Motion – SEM (dříve Berger Lahr) v německém městě Lahr.
Základ nabídky tvoří lineární osy Lexium PAS (8), které převádí rotační pohyb hřídele servomotoru na lineární pohyb vozíku. Oblíbené jsou robusní, přesné polohovací stoly Lexium TAS se zdvojeným vedením a výložníkové osy Lexium CAS pro realizaci zdvihů. Letos k nim přibyly i elektrické aktuátory Lexium EAC1. Z těchto základních prvků jsou potom složeny víceosé systémy Lexium MAX (9) – např. kartézské roboty, které dokážou manipulovat s materiálem v rovině, či v prostoru.
Dvou (10), či trojramenné delta roboty (11) a scara roboty (12) (včetně servopohonů, řízení a potřebného uživatelského software) pochází ze Schneider Electric Automation – SEA (dříve ELAU) v německém městečku Marktheidenfeld. Dodávané portfolio je velmi široké, zahrnuje kompletní paletu komponentů pro realizaci složitějších technologií – převážně balení, či manipulaci s materiálem.

Lexium EAC1 2019 3

Novinka: elektrické aktuátory Lexium EAC1

Elektrické aktuátory Lexium EAC1 slouží pro přeměnu rotačního pohybu na pohyb lineární prostřednictvím přesného kuličkového šroubu (případně krouticího momentu motoru na axiální sílu ve šroubu).
Schneider Electric nabízí aktuátory v šesti typových velikostech se šrouby o různých stoupáních. Maximální axiální síla největšího aktuátoru je 38 000 N, největší rychlost 1,6 m.s-1 a nejdelší pracovní délka 1,5 m. Aktuátory se dodávají i ve speciálním provedení, vhodném pro potravinářství, v krytí IP 65, či ve vysokém krytí a antikorozním provedení IP 65CR. K dispozici je velmi rozsáhlé příslušenství – od snímačů koncových poloh, přes různé typy montážních, kotvících a vodících prvků až po adaptéry pro montáž servomotorů.
Elektrické aktuátory se dodávají vybavené dle požadavků zákazníka, smontované a odzkoušené.

Lexium EAC1 2019 2

Hotové řešení se spoustou výhod

Při návrhu řešení strojů lze v dnešní době s výhodou používat hotové, ověřené funkční celky. Postačí objednat katalogizovaný výrobek a osadit ho do rámu stroje. Přináší to výraznou úsporu času a jistotu správné funkce. Jejich zaručená kvalita a bezkonkurenční minimální životnost 30 000 km při jmenovitém zatížení zvyšuje užitnou hodnotu a spolehlivost vyrobeného stroje.
Všechny mechatronické prvky se dodávají plně vybavené: od servomotorů a převodovek, až po energo-řetězy a snímače koncových poloh. Lineární osy a manipulátory si lze objednat v libovolném rozměru, zaokrouhleném na milimetry. Doplňkem hotových, ověřených funkčních celků je řešení na míru.

Lexium EAC1 2019 4
Při výběru vhodného řešení a specifikaci komponentů se zákazníci mohou plně spolehnout na tým zkušených aplikačních specialistů Schneider Electric.

Schneider Electric
Zákaznické centrum
Tel.: +420 382 766 333
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.se.com/cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2020

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojní zařízení, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.