Chytré sítě a chytrá domácnost se společností Panasonic

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Používání energií chytrým způsobem je stále více a více zajímavé. To je i důvodem, proč společnost Panasonic stále rozšiřuje své produktové portfolio o komponenty pro chytré sítě (smart grid) a chytré domácí aplikace (smart home applications).

Smartgrids
Na 195 zemí přijalo napoprvé závaznou klimatickou dohodu v Paříži. Vlády budou vyžadovat přísnější předpisy a normy s cílem omezit globální oteplování vedoucí ke snížení emisí CO2, a pro optimalizaci spotřeby energie. To má vliv na trh automatizace budov a související technologie. Inteligentní energeticky úsporné systémy jsou stále více populární. Protože mohou být vyráběny efektivněji a levněji, vzbuzují stále větší zájem spotřebitelů. Používané kabelové systémy i bezdrátové systémy se spolu slučují s cílem dosažení 100% propojitelnosti.
Celková velikost trhu automatizace budov by měla v roce 2020 dosáhnout objemu 55 miliard dolarů, když v roce 2013 jeho hodnota činila přibližně 30 miliard dolarů. Nové městské koncepty jako je udržitelné chytré město Fujisawa (Fujisawa SST – Sustainable Smart Town) mohou v budoucnu změnit naše životy a prostředí, ve kterém žijeme. Zde se používá celá škála řešení společnosti Panasonic od energetických komponent až po pokročilé automatizační systémy.
Panasonic Electric Works nabízí široké a neustále se rozšiřující portfolio prvků pro chytrou domácnost a aplikací pro chytré sítě. Všechny komponenty se vyznačují ideální kompatibilitou a šíře nabídky konektorů, PIR senzorů, přepínačů, PhotoMos a elektromechanických relé vyhovuje téměř každé aplikaci.
Panasonic Electric Works je odborníkem ve vývoji součástek příští generace, jako je relé EP pro spínání stejnosměrných zátěží až do proudů 300 A=. Dalším příkladem budiž polovodičové relé AQV258HA pro aplikace do 1500 V=, které může být použito v systémech bateriového řízení (Battery Management Systems, BMS) pro hlídání oddělení mezi vysokým a nízkým napětím a zemí. Tyto produkty umožňují našim zákazníkům vytvářet chytrá řešení pro chytré sítě (smart grid) na té nejvyšší úrovni.
Na druhou stranu trh automatizace budov neustále roste. Chytré domy jsou stále více a více populární, především díky trendu internetu věcí (IoT, Internet of Thinks). Chytré věci jsou navrhovány za účelem neustálého zvyšování uživatelského komfortu. I proto shromažďují údaje, vytvářejí inteligentní analýzy, ovládají pohonná či jiná zařízení a musejí hlásit informace o svém stavu zpět k uživateli. Panasonic Electric Works nabízí velké množství komponent, např. konektory pro flexibilní propojování desek plošných spojů (FPC). Jedná se především o zařízení s integrovaným displejem, jako jsou třeba chytré termostaty. Relé řady DW/DE se používají jako blokovací výkonová relé v systémech KNX pro řízení pohonů, ovládání žaluzií, k elektronickým předřadníkům nebo pro spínání LED. Elektronické předřadníky nebo ovladače LED jsou ovládány pomocí malých a nenápadných senzorů PaPIR (Passive Infrared Sensors, pasivních infračervených čidel) s tenkou čočkou a vestavěným zesilovačem, tedy technologií, optimalizovanou pro snímání sebemenších pohybů. Rodina EKMB PIR – s ve světě nejnižším odběrem proudu 1 μA – může být dokonale integrována do výrobků poháněných bateriemi. Solární články Amorton, například model AM-30, se zase perfektně hodí do bezbateriových produktů, jako jsou třeba detektory pohybu. Kromě toho Panasonic Electric Works nabízí největší škálu signálních a PhotoMOS relé, která se používají především pro spínání alarmů a zvukových signálů v bezpečnostních aplikacích.
Naše projekty jsou podporovány technickým týmem s cílem najít vždy ten správný produkt pro vaši aplikaci!

Více informací naleznete na: www.panasonic-electric-works.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku