Bezespáré železobetonové objekty pro energetiku, plynárenství, chemický průmysl a vodohospodářské stavby

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost BETONBAU s.r.o. je na českém trhu již přes 20 let jako výrobce bezespárých železobetonových objektů, využívaných nejen jako technologické objekty pro energetiku, plynárenství, chemický průmysl, ale také jako dodavatel vodohospodářských staveb, zejména vodojemů a ČOV (pro malé obce, rekreační zařízení, malé výrobní závody apod.).

Promyšlená koncepce technických budov, jejímž základním stavebním prvkem je monolitická železobetonová prostorová buňka a jejíž charakteristikou je propracovanost až do posledního detailu. Systém BETONBAU představuje osvědčené receptury betonu, kvalitu použitých materiálů a poctivě odvedenou práci, zabezpečující odolnost, trvanlivost a jakost výrobků.

bezesúare objekty 1

Trafostanice

S naším produktem obdržíte jistotu správné volby, maximální kvality a technické podpory našeho odborného personálu. Funkčnost, bezpečnost a estetika jsou hlavními kritérii, kterými se řídíme. Stranou však nezůstávají ani minimalizace zabraného prostoru, jednoduchost instalace a minimalizace nákladů na údržbu.
Program trafostanic BETONBAU je variabilně koncipován standardně pro technologie do 38 kV (transformátorová stání i 110kV). Na principu betonové prostorové buňky je každá stanice tvořena pouze jedním odlitkem. Nejsou potřeba místní základy, a to dokonce ani při umístění do svahu. Základová konstrukce je nahrazena integrovaným dnem a vanou, která současně slouží k uložení kabelů i jako záchytná olejová vana. Tvar a vzhled trafostanic typu BETONBAU se řídí zcela individuálně dle přání zákazníka. Program trafostanic se rozděluje na stanice kompaktní, pochozí, polozapuštěné a podzemní.
Jsme samozřejmě rovněž schopni vytvořit trafostanici přesně dle přání zákazníka, pokud je třeba snížit cenu korpusu budovy.
Použitá technologie elektro se zásadně řídí přáním zákazníka. V naší standardní nabídce jsou VN rozvaděče izolované vzduchem i SF₆ všech renomovaných výrobců. Některé z těchto rozvaděčů máme k dispozici i k okamžitému odběru v našem konsignačním skladě. O naší aktuální nabídce se informujte u našich odborných pracovníků. Obdobná nabídka platí i pro rozvaděče NN a transformátory.

bezesúare objekty 6

Pochozí trafostanice

Pochozí transformovny firmy BETONBAU – typové označení UF – vynikají množstvím jednotlivých typů, které jsou odvozeny od základních modulových řad UF 25 (šířka 2,5 m) a UF 30 (šířka 3,0 m). Při konstantní šířce 2,5 m a 3,0 m se délky mění od 2,4 m do 8,4 m v rastru 0,6 m. Standardně je buňka dodávána se světlou výškou 3,2 m, přičemž při použití mezipodlahy je světlá výška vlastní rozvodny 2,4 m a výška kabelového prostoru 0,8 m.

Využití
V sektoru energetiky jsou tyto buňky určeny pro transformační stanice distribuční i odběratelské až do napětí 35 kV. Instalovat je do nich možné rozvaděče vysokého napětí izolované vzduchem i plynem SF₆, transformátory až do 5,0 MVA, rozvaděče nízkého napětí na vysoké jmenovité proudy (až 4000 A), kompenzační rozvaděče, měřící skříně USM. Zvýšené požární požadavky kladené na stání transformátorů o výkonu nad 1250 kVA jsou zajištěny instalací protipožárních roštů, úplným oddělením prostoru transformátoru od ostatních částí stanice, požárními ucpávkami a použitím ventilačních kupolí na střeše stanice.

Základní charakteristika:

 • trafostanice obsluhovatelné zevnitř
 • váha včetně výstroje 13-35 t
 • transformátor je umístěn na kolejnicích, pod ním je integrovaná olejová jímka
 • výměna transformátoru dveřmi
 • rychlá montáž na místě
 • možnost výběru z různých typů střech, jež slouží též k odvětrávání a k odvodu přetlaku při vnitřním zkratu
 • možnost zástavby do svahu bez nutnosti budování opěrné zdi.

bezesúare objekty 4

Kompaktní trafostanice, řada UK

Kompaktní transformovny firmy BETONBAU – typové označení UK – se vyznačují velmi malou nadzemní výškou a minimální zastavěnou plochou. Nad ostatními vynikají snadnou dopravou i nenáročnou montáží.

Využití
V sektoru energetiky jsou tyto buňky určeny pro distribuční i odběratelské transformační stanice s využitím převážně plynem SF₆ izolovaných kompaktních rozvaděčů VN. Z kategorie rozvaděčů s izolací plynem SF₆ lze do nich instalovat kompaktní rozvaděče až do 5 odboček. Všechny kompaktní stanice jsou standardně připraveny pro instalaci transformátorů do výkonu 630 kVA včetně. V některých případech je možné instalovat i větší (až 2,5 MVA). Je však nutné je individuálně posoudit, především dimenzování větrání. Rozvaděče NN různých výrobců jsou přizpůsobeny malým rozměrům prostoru pro ně určeného. Není vyloučeno ani umístění orientačního nebo úředního měření spotřeby a kompenzace.

Základní charakteristika:

 • trafostanice obsluhovatelné zvenku
 • malá zastavěná plocha cca 6 m²
 • malá výška nad terénem cca 1,5 m
 • nízká váha 7-13 t včetně výstroje
 • snadná přepravitelnou běžným nákladním automobilem
 • transformátor stojí na podlaze trafostanice v samostatné olejové jímce
 • transformátor se vyměňuje po sejmutí střechy trafostanice, která je pro to uzpůsobena a váží přibližně tolik jako transformátor
 • obsluhovatelnost trafostanic podle typu ze všech čtyř, ze tří, ze dvou nebo pouze z jedné strany s možností zástavby například do plotu  

bezesúare objekty 5

Ostatní:

TRAFOSTANICE A ROZVODNY – TELEKOMUNIKAČNÍ OBJEKTY – ZÁCHYTNÉ VANY – REGULAČNÍ STANICE PLYNU – RELÉOVÉ DOMKY – DOMKY OCHRAN – SPÍNACÍ STANICE – BUŇKY PRO ZÁLOŽNÍ ZDROJE
Systém BETONBAU dodává všechny stavby jako stavebnicový systém, včetně technologického vystrojení. Princip výstavby používá bezespáré, železobetonové, monolitické stavby BETONBAU a v celé šíři využívá jejich výjimečných vlastností. Jsou odlévány metodou zvonového lití, tedy všechny čtyři stěny a dno najednou (v obrácené poloze). Jedná se o jeden odlitek, bez pracovní spáry, z vodostavebního betonu. Stavby jsou tedy nepropustné a nevyžadují žádnou dodatečnou hydroizolaci a nátěry. Staticky jsou řešeny jako samonosné, není tedy potřeba žádná základová deska. Akumulační objem největší nádrže je až 72 m³. Pro zachycení většího objemu je možno sestavovat nádrže do vzájemně propojených sestav. Nádrže lze využívat k výstavbě různých vodohospodářských staveb, jako zakryté či otevřené nádrže a jímky, čistírny odpadních vod, vodojemy, odlučovače ropných látek a jako technologické objekty pro tyto stavby.  Železobetonové kontejnery jsou využitelné i pro sestavování do větších celků, tzv. kombistanic, navazujících na typové rozměrové řady.

V současné době rozšiřujeme naše služby a produkty o stavbu rodinných domů sestavených pomocí několika korpusů dohromady.
Závěrem bychom Vám rádi doporučili navštívit stránky www.betonbau.cz, kde jsme nově spustili aplikaci konfigurátor, pomocí kterého si můžete sami navrhnout svoji vlastní trafostanici. Tento zajímavý nástroj se velice rychle stal u našich zákazníků oblíbeným pomocníkem.
Nabízíme vysoký technický standard za bezkonkurenční ceny. Pro bližší informace neváhejte kontaktovat obchodní oddělení společnosti BETONBAU, s.r.o

BETONBAU, s.r.o.
Průmyslová 698/5a
108 00 Praha 10 - Malešice
Telefon: +420 281 034 100
Fax: +420 281 034 180
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.betonbau.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, leden 2023

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Zajímavé odkazy

Již 30 let měříte s námi - Blue Panther Dodávky měřicích přístrojů, multimetry, osciloskopy, termokamery, revizní přístroje, zkoušečky, analyzátory a jiné od výrobců Fluke, Kyoritsu, Chauvin Arnoux, Teledyne LeCroy, Schleich, Elspec, Extech a dalších.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku