Kompaktní stanice UK 1700-28 se vyznačuje velmi malou nadzemní výškou a minimální zastavěnou plochou při dodržení vysoké bezpečnosti a kvality. Integrovaný kabelový prostor stanice je zároveň základem stanice, průchodky pro vstup kabelů jsou umístěny v podzemní části stanice.

Zdá se až neskutečné, že od první instalace transformátoru SGB v české distribuční soustavě uplynulo již 20 let. K dnešnímu dni je v české distribuční soustavě více než 14 000 SGB transformátorů, které každý den pomáhají lidem. Tento počet už je určitě dostatečný pro prověření dlouhodobé kvality výrobku a spolehlivosti dodávek od výrobce.

Tento článek je určený všem, kteří vlastní a provozují vysokonapěťové transformátory a mají měření na straně NN (běžně do výkonu 630 kVA). Víte, že všichni distributoři elektřiny Vám automaticky připočítají maximální přípustnou ztrátu transformátoru ve výši 4% z naměřeného odběru?

V květnu 2012 se firma RIA power s.r.o. stala partnerem nadnárodní společnosti CG power systems Belgim NV (dříve Pauwels) a distributorem jejích produktů pro český a slovenský trh. Skupina CG power power systems disponuje třemi výrobními závody na území Evropy, jejichž prostřednictvím vyrábí na 20 tisíc transformátorů ročně.

Kompaktní stanice UKL 3119R(L) se vyznačuje velmi malou nadzemní výškou a minimální zastavěnou plochou při dodržení vysoké bezpečnosti a kvality. Integrovaný kabelový prostor stanice je zároveň jejím základem, průchodky pro vstup kabelů jsou umístěny v podzemní části stanice.

Bezpečnost blokových transformoven je stále doménou pouze velkých distribučních společností a jejich vybraných dodavatelů. Přestože je od 1.9.2009 v platnosti nová norma ČSN EN 62271-202 definující povinnou zkoušku stanice s VN zařízením na její odolnost před účinky obloukového zkratu (OZ - ČR minimálně 16kA/1s).

13. září byla v Moravanech u Brna slavnostně uvedena do provozu nová transformační stanice o napětí 110/22 kV, která významně posílí a stabilizuje rozvod elektrické energie v jižní části moravské metropole a jejím okolí. Součástí stanice je zapouzdřená rozvodna elektrické energie, která zvyšuje provozní spolehlivost a bezpečnost a snižuje zastavěnou plochu a prostor.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, leden 2023

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Zajímavé odkazy

Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Již 30 let měříte s námi - Blue Panther Dodávky měřicích přístrojů, multimetry, osciloskopy, termokamery, revizní přístroje, zkoušečky, analyzátory a jiné od výrobců Fluke, Kyoritsu, Chauvin Arnoux, Teledyne LeCroy, Schleich, Elspec, Extech a dalších.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku