STEGO představuje nový elektronický termostat DCT 010

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Udržovat ideální klima ve skříních elektrických rozvaděčů je klíčem k prevenci koroze. STEGO jako specialista pro teplotní management navrhuje nové řešení tohoto problému.

Je jím elektronický termostat DCT 010 - nejmladší člen rodiny "DC Line", který nabízí širokou použitelnost a velkou variabilitu.

Termostat s integrovanou spínací funkcí

Elektronický termostat DCT 010 s integrovaným spínacím modulem je užíván k ovládání vysoce výkonných elektrických zařízeních v rozvaděčích. Topné a chladící zařízení, ventilátory s filtrem nebo semafory mohou být řízeny přímo přes interní elektronický spínací okruh. Přesného měření teploty je dosaženo umístěním externích senzorů na libovolném místě uvnitř skříně rozvaděče. Rozsah nastavení je 60 °C, dostupný ve dvou verzích: -10 °C až +50 °C a 0 °C až +60°C. DCT 010 je konstruován pro široký rozsah napětí od DC 20 do 56 V.

novy termostat 2018 1

Termostat s další funkcí

Spínací modul DCT 010 je dostupný ve verzích jako NO – otevřený kontakt – například pro spínání ventilátorů s filtrem a také ve verzi NC – zavřený kontakt – například pro spínání topení. Navíc NC verze nabízí sekundární spínací funkci, která monitoruje vlhkost okolního vzduchu. Fixně nastavená hodnota hraniční relativní vlhkosti je 65 %. Toto nastavení chrání spolehlivě citlivou elektroniku proti korozi.

Osvědčený a uživatelsky přívětivý

STEGO DC řada produktů – jako elektronický termostat DCT 010, spínací modul DCM 010 a elektronický hygrostat DCF 010 - byly vyvinuty současně na jedné platformě, a proto sdílejí vysoce kvalitní prvky. Jejich konstrukce s vysoce kvalitní technologií MOSFET zajišťuje maximální spolehlivost, krátkou odezvu a bezpečné spínání vysokého DC proudu. Celková životnost přesahuje 100 000 spínacích cyklů.

novy termostat 2018 2
Byly také vzaty v úvahu potřeby technického personálu pro instalaci a zapojení. DCT 010 se bezpečně a rychle upevní DIN klipem na DIN lištu. K elektrickému připojení není potřeba nářadí. 6ti pólová zasunovací svorka efektivně spojí kabely s průměrem do 2,5 mm2. Externí senzor usnadňuje přesné měření a odděluje rušivé vlivy. Kabel délky 2 m umožňuje montáž na DIN lištu nebo šroubem na panel. Funkce je indikována LED kontrolkou. STEGO nový elektronický termostat má stupeň krytí IP20 a nese EAC značku. DCF 010 má schválení jak VDE, tak i UL.

stego logo

STEGO Czech s.r.o.
Přípotoční 1519/10b, 100 00 Praha
Tel.: + 420 261 910 544
Fax: + 420 261 910 545
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.stego.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, leden 2023

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Již 30 let měříte s námi - Blue Panther Dodávky měřicích přístrojů, multimetry, osciloskopy, termokamery, revizní přístroje, zkoušečky, analyzátory a jiné od výrobců Fluke, Kyoritsu, Chauvin Arnoux, Teledyne LeCroy, Schleich, Elspec, Extech a dalších.

Najdete nás na Facebooku