STEGO představuje nový elektronický termostat DCT 010

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Udržovat ideální klima ve skříních elektrických rozvaděčů je klíčem k prevenci koroze. STEGO jako specialista pro teplotní management navrhuje nové řešení tohoto problému.

Je jím elektronický termostat DCT 010 - nejmladší člen rodiny "DC Line", který nabízí širokou použitelnost a velkou variabilitu.

Termostat s integrovanou spínací funkcí

Elektronický termostat DCT 010 s integrovaným spínacím modulem je užíván k ovládání vysoce výkonných elektrických zařízeních v rozvaděčích. Topné a chladící zařízení, ventilátory s filtrem nebo semafory mohou být řízeny přímo přes interní elektronický spínací okruh. Přesného měření teploty je dosaženo umístěním externích senzorů na libovolném místě uvnitř skříně rozvaděče. Rozsah nastavení je 60 °C, dostupný ve dvou verzích: -10 °C až +50 °C a 0 °C až +60°C. DCT 010 je konstruován pro široký rozsah napětí od DC 20 do 56 V.

novy termostat 2018 1

Termostat s další funkcí

Spínací modul DCT 010 je dostupný ve verzích jako NO – otevřený kontakt – například pro spínání ventilátorů s filtrem a také ve verzi NC – zavřený kontakt – například pro spínání topení. Navíc NC verze nabízí sekundární spínací funkci, která monitoruje vlhkost okolního vzduchu. Fixně nastavená hodnota hraniční relativní vlhkosti je 65 %. Toto nastavení chrání spolehlivě citlivou elektroniku proti korozi.

Osvědčený a uživatelsky přívětivý

STEGO DC řada produktů – jako elektronický termostat DCT 010, spínací modul DCM 010 a elektronický hygrostat DCF 010 - byly vyvinuty současně na jedné platformě, a proto sdílejí vysoce kvalitní prvky. Jejich konstrukce s vysoce kvalitní technologií MOSFET zajišťuje maximální spolehlivost, krátkou odezvu a bezpečné spínání vysokého DC proudu. Celková životnost přesahuje 100 000 spínacích cyklů.

novy termostat 2018 2
Byly také vzaty v úvahu potřeby technického personálu pro instalaci a zapojení. DCT 010 se bezpečně a rychle upevní DIN klipem na DIN lištu. K elektrickému připojení není potřeba nářadí. 6ti pólová zasunovací svorka efektivně spojí kabely s průměrem do 2,5 mm2. Externí senzor usnadňuje přesné měření a odděluje rušivé vlivy. Kabel délky 2 m umožňuje montáž na DIN lištu nebo šroubem na panel. Funkce je indikována LED kontrolkou. STEGO nový elektronický termostat má stupeň krytí IP20 a nese EAC značku. DCF 010 má schválení jak VDE, tak i UL.

stego logo

STEGO Czech s.r.o.
Přípotoční 1519/10b, 100 00 Praha
Tel.: + 420 261 910 544
Fax: + 420 261 910 545
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.stego.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
ifm electronic - Světová jednička v oblasti průmyslové senzoriky a automatizace Pomáháme průmyslu vstoupit do digitální sféry INDUSTRY 4.0
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.