Chraňte si své operátory! Nasaďte nový bezpečnostní RFID spínač od Telemecanique Sensors.

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nový polohový bezpečnostní spínač s technologií RFID od Telemecanique Sensors – Preventa XCSR – zaručí vysokou úroveň bezpečnosti operátorů strojů, ochranu proti přelstění a snadnou montáž.

Zajištění bezpečného a stimulujícího pracovního prostředí patří všude ve světě k hlavním cílům každého výrobního ředitele. Již v zárodku je nutno zlikvidovat jakoukoliv možnost obcházení bezpečnostních norem a nařízení. Bezpečnostní řetězec – chránící nejen samotné stroje, ale především zdraví a životy operátorů – musí zůstat neporušen.
Značka Telemecanique Sensors se rozhodla k této chvályhodné snaze přispět uvedením nového polohového bezpečnostního spínače s technologií RFID. Řadu Preventa XCSR začne – prostřednictvím obchodní sítě společnosti Schneider Electric – distribuovat na český a slovenský trhu první lednový týden roku 2018.

spinac preventa 12 2017 1

Nejvyšší úroveň bezpečnosti

Bezpečnostní spínač Preventa XCSR s technologií RFID je certifikován TÜV pro zapojení v obvodech Kategorie 4 / PLe – SIL 3. Stroj vybavený těmito spínači tak získá nejvyšší dostupnou úroveň bezpečnosti.

Odolnost vůči neoprávněným manipulacím

Nová řada Preventa XCSR dokáže nejen zvýšit bezpečnost stroje, ale zároveň vykazuje obdivuhodnou odolnost proti přelstění. Oba díly spínače (čtečka a přijímač) jsou již z výroby spárovány unikátním kódováním (ISO 14119), což znemožňuje jejich vyřazení z bezpečnostního obvodu.

spinac preventa 12 2017 2

Snadná instalace a užitečná flexibilita

Instalace polohového spínače Preventa XCSR je stejně snadná jako rozhodnutí o jeho použití. Příjemně kompaktní přijímač nabízí dvě možnosti orientace detekční plochy. Poté ho lze namontovat vpravo nebo vlevo od dráhy krytu, resp. uvnitř krytu samotného. Každý z dostupných modelů – STANDALONE, SERIES a SINGLE – je vhodný pro jiný typ zapojení.
Modely STANDALONE slouží pro přímé připojení stykačů. Již v základu mají vestavěnu funkci manuálního nebo automatického Startu/Restartu a EDM (External Device Monitoring).
Modely SERIES umožňují do série vzájemně propojit až 20 spínačů Preventa XCSR – s výhodou integrovaného konektoru M12. Logicky obsáhnou monitorování většího počtu ochranných krytů. V rámci bezpečnostního řetězce se k nim doporučuje připojit jak diagnostický modul (který jasně signalizuje každý zbabělý pokus o neoprávněnou manipulaci s kterýmkoliv z krytů), tak bezpečnostní modul Preventa XPS resp. bezpečnostní kontrolér Preventa XPS MCM.
Modely SINGLE volí pro připojení k bezpečnostnímu modulu nebo kontroléru metodu point-to-point (bod po bodu).

spinac preventa 12 2017 3

Naviděnou

Nový polohový bezpečnostní spínač s technologií RFID od Telemecanique Sensors – Preventa XCSR – je připraven zaujmout své místo jak na montážních i transportních linkách, tak u výrobců mobilních zařízení, balicích strojů nebo průmyslových robotů.

spinac preventa 12 2017 4

Schneider Electric
Zákaznické centrum
Tel.: +420 382 766 333
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schneider-electric.cz
www.schneider-electric.sk

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.

Najdete nás na Facebooku