Značka Theben nabízí ucelený sortiment spínací techniky

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Sortiment týdenních a ročních spínacích hodin s jednoduše nastavitelnými programy, které se spustí či zastaví naprosto přesně v předem zadaném čase. U ročních spínacích hodin jsou automaticky zohledněny i pohyblivé svátky v ČR a SR.

U řady top2 lze vše pohodlně naprogramovat v češtině přes software OBELISK a pomocí paměťové karty nakopírovat do hodin.

Theben 1

Theben – značka s tradicí

Vznik firmy Theben se datuje v roce 1921, kdy zakladatel firmy, Paul Schwenk vyvinul první schodišťový časový spínač. Od té doby firma Theben díky technickému know-how a stálé inovaci a vývoji produktů udává nové technické trendy. Žádný jiný výrobce v Evropě nemá tak široké spektrum výrobků v oblasti systémů pro spínání v závislosti na čase, světle a teplotě. Uživatel tak získává kompletní řešení od jediného dodavatele. Spolehlivé a přesné produkty Theben nejen šetří čas, ale také výrazně snižují náklady na energii.
Theben na český a slovenský trh dodává – prostřednictvím výhradního zastoupení, firmy Elektro-System-Technik s.r.o. – analogové a digitální spínací hodiny, astronomické spínací hodiny, schodišťové a soumrakové spínače, čidla pohybu a přítomnosti, solární regulátory, termostaty, servopohony, ekvitermní regulaci či vytápění KNX.

Spínací hodiny pro každého

Jednomodulové analogové hodiny se spínacími segmenty SUL 180 s denním programem nebo digitální astronomické hodiny s ročním a astronomickým programem? Značka Theben uspokojí nároky každého zákazníka. Ať jednoduché analogové, nebo funkcemi nabité digitální hodiny, vždy se můžete spolehnout na kvalitu, spolehlivost a přesnost. Důkazem je 5letá záruka u oblíbených analogových zásuvkových hodin Timer 26 CR nebo u elektromechanických schodišťových časových spínačů ELPA 8. Ty se mimo jiné vyznačují vysokou odolností proti rušení, přesnou mechanikou (průhledným krytem uvidíte mechaniku na vlastní oči) a nulovou spotřebou v pohotovostním režimu. Samozřejmostí je spínání LED zdrojů.

Theben 2

Provedení spínacích hodin a jejich rozšíření

Spínací hodiny Theben jsou v mnoha provedeních: od modulových na DIN lištu, podomítkových, vestavných až po zásuvkové. Modulové digitální spínací hodiny TR 64X top2 RC lze rozšířit o modul LAN (pro vzdálený přístup LAN-DSL a pro vzdálené programování pomocí programu OBELISK top2) nebo o modul EM 4 top2 (pro rozšíření o 4 kanály a 4 externí vstupy). Dále lze k digitálním spínacím hodinám TR top2 RC, LUNA top2 RC a SELEKTA top2 RC připojit DCF, resp. GPS anténu. Získáte tak velmi přesnou časovou základnu.

Theben 3

Vlastnosti, které potěší

  • Podsvícený displej zobrazuje podrobnou textovou nápovědu programování, takže můžete hodiny bez problémů naprogramovat i v temném sklepě. Podsvícení lze vypnout.
  • Spínání při průchodu nulou šetří kontakty relé a umožňuje vysoké světelné zatížení
  • Rychlé nastavení denního a týdenního programu díky vynikající funkci kopírování Theben u řady top2.
  • Rezerva chodu u většiny spínacích hodin je zajištěna jednoduše vyměnitelnou lithiovou baterií. Hodiny tedy nepřestanou fungovat při výpadku proudu. Například u digitálních spínacích hodin TR 609 top2 je záloha chodu 10 let.
  • PIN kód zabraňuje neoprávněné manipulaci s hodinami.
  • Duální programování u řady top2: po zasunutí paměťové karty lze aktivovat alternativní program, který je na ní uložený. Po vytažení paměťové karty se znovu aktivuje program uložený ve vlastním zařízení.
  • Intuitivní programování řady top2 díky komfortní technice „drag and drop“. Program, pohodlně vytvořený na počítači softwarem OBELISK top2 (v češtině), lze přes rozhraní USB přenést na paměťovou kartu OBELISK top2 a odtud do spínacích hodin, nebo případně naopak. Na pracovišti tedy není nutný žádný počítač. Programování i tisk hotového programu pořídíte v pohodlí své kanceláře. Všechny funkce lze samozřejmě nastavit také přímo na zařízení, pomocí komfortní nápovědy top2.

Široké možnosti použití

Škola: při programování časových intervalů vytápění, ventilace a osvětlení je kvůli úsporám nákladů na energii zohledňováno časové obsazení tříd. Během školních prázdnin běží týdenní program „Prázdniny“: snížená teplota, vypnutá klimatizace, žádné osvětlení, žádná signalizace přestávek. Aktualizace pohyblivých svátků, jako jsou např. Velikonoce se provádí automaticky. Doporučujeme: TR644 top2 RC s ročním programem.
Zavlažování sportovišť a dokonalá úprava travnatých ploch je dnes na většině sportovišť samozřejmostí. Časově řízené závlahové systémy zajišťují potřebné zavlažování travnaté plochy v přesně stanovených časových intervalech. Doporučujeme: TR610 top2 s týdenním programem.
Přesná signalizace DCF: chod hodin je synchronizován vysílačem rádiových signálů DCF77. Přestávky jsou ohlašovány po dlouhé roky na sekundu přesně. Časově shodná signalizace i v několika budovách. K anténě RC DCF v provedení na omítku lze připojit až 10 zařízení top2. Anténa je napájena ze zařízení top2. Doporučujeme: digitální spínací hodiny TR611 top2 RC s týdenním programem a anténa top2 RC-DCF.
Domácnost: ovládat zapínání a vypínání osvětlení či vzduchování akvária bývá řešeno zásuvkovými spínacími hodinami. Pomocí segmentů se nastaví přesný čas zapnutí/vypnutí zařízení. Vše jednoduše, rychle a bezpečně. Doporučujeme: analogové zásuvkové spínací hodiny timer 26 CR s 5letou zárukou.
Průmysl: u celé řady průmyslových výrobních zařízení, např. balicích systémů, vstřikovacích lisů nebo pájecích lázní, je před započetím výroby nutné jejich předehřátí. Spínací hodiny zajistí bezpečně a přesně potřebné předehřátí příslušných zařízení tak, aby mohla být bez zpoždění zahájena vlastní výroba. Doporučujeme: analogové spínací hodiny SYN 160a/SUL 180a.

Theben 4

Showroom produktů

Chcete se přesvědčit o kvalitě spínacích hodin Theben či dalších produktů? Navštivte náš showroom v centrále společnosti Elektro-System-Technik s.r.o., kde se Vám bude věnovat zkušený personál. Návštěvu si, prosím, domluvte předem na níže uvedených kontaktech.

Theben 5

Podrobné informace

Více informací o produktech Theben najdete v katalogu nebo na našich webových stránkách.

Theben est logo

Elektro-System-Technik s.r.o.
Výhradní dodavatel značky
Theben v ČR a SR
Pod Pekárnami 338/12, 190 00 Praha 9
Tel.: 266 090 711
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Facebook: www.fb.com/estsro
E-shop: www.est-praha.cz/eshop
www.est-praha.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2023

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Zajímavé odkazy

Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.

Najdete nás na Facebooku