Značka Theben nabízí ucelený sortiment spínací techniky

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Sortiment týdenních a ročních spínacích hodin s jednoduše nastavitelnými programy, které se spustí či zastaví naprosto přesně v předem zadaném čase. U ročních spínacích hodin jsou automaticky zohledněny i pohyblivé svátky v ČR a SR.

U řady top2 lze vše pohodlně naprogramovat v češtině přes software OBELISK a pomocí paměťové karty nakopírovat do hodin.

Theben 1

Theben – značka s tradicí

Vznik firmy Theben se datuje v roce 1921, kdy zakladatel firmy, Paul Schwenk vyvinul první schodišťový časový spínač. Od té doby firma Theben díky technickému know-how a stálé inovaci a vývoji produktů udává nové technické trendy. Žádný jiný výrobce v Evropě nemá tak široké spektrum výrobků v oblasti systémů pro spínání v závislosti na čase, světle a teplotě. Uživatel tak získává kompletní řešení od jediného dodavatele. Spolehlivé a přesné produkty Theben nejen šetří čas, ale také výrazně snižují náklady na energii.
Theben na český a slovenský trh dodává – prostřednictvím výhradního zastoupení, firmy Elektro-System-Technik s.r.o. – analogové a digitální spínací hodiny, astronomické spínací hodiny, schodišťové a soumrakové spínače, čidla pohybu a přítomnosti, solární regulátory, termostaty, servopohony, ekvitermní regulaci či vytápění KNX.

Spínací hodiny pro každého

Jednomodulové analogové hodiny se spínacími segmenty SUL 180 s denním programem nebo digitální astronomické hodiny s ročním a astronomickým programem? Značka Theben uspokojí nároky každého zákazníka. Ať jednoduché analogové, nebo funkcemi nabité digitální hodiny, vždy se můžete spolehnout na kvalitu, spolehlivost a přesnost. Důkazem je 5letá záruka u oblíbených analogových zásuvkových hodin Timer 26 CR nebo u elektromechanických schodišťových časových spínačů ELPA 8. Ty se mimo jiné vyznačují vysokou odolností proti rušení, přesnou mechanikou (průhledným krytem uvidíte mechaniku na vlastní oči) a nulovou spotřebou v pohotovostním režimu. Samozřejmostí je spínání LED zdrojů.

Theben 2

Provedení spínacích hodin a jejich rozšíření

Spínací hodiny Theben jsou v mnoha provedeních: od modulových na DIN lištu, podomítkových, vestavných až po zásuvkové. Modulové digitální spínací hodiny TR 64X top2 RC lze rozšířit o modul LAN (pro vzdálený přístup LAN-DSL a pro vzdálené programování pomocí programu OBELISK top2) nebo o modul EM 4 top2 (pro rozšíření o 4 kanály a 4 externí vstupy). Dále lze k digitálním spínacím hodinám TR top2 RC, LUNA top2 RC a SELEKTA top2 RC připojit DCF, resp. GPS anténu. Získáte tak velmi přesnou časovou základnu.

Theben 3

Vlastnosti, které potěší

  • Podsvícený displej zobrazuje podrobnou textovou nápovědu programování, takže můžete hodiny bez problémů naprogramovat i v temném sklepě. Podsvícení lze vypnout.
  • Spínání při průchodu nulou šetří kontakty relé a umožňuje vysoké světelné zatížení
  • Rychlé nastavení denního a týdenního programu díky vynikající funkci kopírování Theben u řady top2.
  • Rezerva chodu u většiny spínacích hodin je zajištěna jednoduše vyměnitelnou lithiovou baterií. Hodiny tedy nepřestanou fungovat při výpadku proudu. Například u digitálních spínacích hodin TR 609 top2 je záloha chodu 10 let.
  • PIN kód zabraňuje neoprávněné manipulaci s hodinami.
  • Duální programování u řady top2: po zasunutí paměťové karty lze aktivovat alternativní program, který je na ní uložený. Po vytažení paměťové karty se znovu aktivuje program uložený ve vlastním zařízení.
  • Intuitivní programování řady top2 díky komfortní technice „drag and drop“. Program, pohodlně vytvořený na počítači softwarem OBELISK top2 (v češtině), lze přes rozhraní USB přenést na paměťovou kartu OBELISK top2 a odtud do spínacích hodin, nebo případně naopak. Na pracovišti tedy není nutný žádný počítač. Programování i tisk hotového programu pořídíte v pohodlí své kanceláře. Všechny funkce lze samozřejmě nastavit také přímo na zařízení, pomocí komfortní nápovědy top2.

Široké možnosti použití

Škola: při programování časových intervalů vytápění, ventilace a osvětlení je kvůli úsporám nákladů na energii zohledňováno časové obsazení tříd. Během školních prázdnin běží týdenní program „Prázdniny“: snížená teplota, vypnutá klimatizace, žádné osvětlení, žádná signalizace přestávek. Aktualizace pohyblivých svátků, jako jsou např. Velikonoce se provádí automaticky. Doporučujeme: TR644 top2 RC s ročním programem.
Zavlažování sportovišť a dokonalá úprava travnatých ploch je dnes na většině sportovišť samozřejmostí. Časově řízené závlahové systémy zajišťují potřebné zavlažování travnaté plochy v přesně stanovených časových intervalech. Doporučujeme: TR610 top2 s týdenním programem.
Přesná signalizace DCF: chod hodin je synchronizován vysílačem rádiových signálů DCF77. Přestávky jsou ohlašovány po dlouhé roky na sekundu přesně. Časově shodná signalizace i v několika budovách. K anténě RC DCF v provedení na omítku lze připojit až 10 zařízení top2. Anténa je napájena ze zařízení top2. Doporučujeme: digitální spínací hodiny TR611 top2 RC s týdenním programem a anténa top2 RC-DCF.
Domácnost: ovládat zapínání a vypínání osvětlení či vzduchování akvária bývá řešeno zásuvkovými spínacími hodinami. Pomocí segmentů se nastaví přesný čas zapnutí/vypnutí zařízení. Vše jednoduše, rychle a bezpečně. Doporučujeme: analogové zásuvkové spínací hodiny timer 26 CR s 5letou zárukou.
Průmysl: u celé řady průmyslových výrobních zařízení, např. balicích systémů, vstřikovacích lisů nebo pájecích lázní, je před započetím výroby nutné jejich předehřátí. Spínací hodiny zajistí bezpečně a přesně potřebné předehřátí příslušných zařízení tak, aby mohla být bez zpoždění zahájena vlastní výroba. Doporučujeme: analogové spínací hodiny SYN 160a/SUL 180a.

Theben 4

Showroom produktů

Chcete se přesvědčit o kvalitě spínacích hodin Theben či dalších produktů? Navštivte náš showroom v centrále společnosti Elektro-System-Technik s.r.o., kde se Vám bude věnovat zkušený personál. Návštěvu si, prosím, domluvte předem na níže uvedených kontaktech.

Theben 5

Podrobné informace

Více informací o produktech Theben najdete v katalogu nebo na našich webových stránkách.

Theben est logo

Elektro-System-Technik s.r.o.
Výhradní dodavatel značky
Theben v ČR a SR
Pod Pekárnami 338/12, 190 00 Praha 9
Tel.: 266 090 711
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Facebook: www.fb.com/estsro
E-shop: www.est-praha.cz/eshop
www.est-praha.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2022

ElektroPrůmysl.cz, červen 2022

Číslo je zaměřené na energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Zajímavé odkazy

Ušetřete 30% nákladů se systémovou technikou! Zbavte se tlaku na náklady jednou pro vždy. Díky decentrální instalaci ušetříte až 30%. Je to tak jednoduché! Vše, co musíte udělat, je: Prostě jít do toho.
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.

Najdete nás na Facebooku