Zajímavosti ze světa rozváděčových skříní VX25

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rozváděčové skříně VX25 společnoti Rittal byly uvedeny na trh při příležitosti veletrhu HMI 2018. Od té doby se nabízené portfolio neustále rozšiřuje. Standardní rozváděčové skříně byly doplněny o nabídku speciálních provedení a dalšího příslušenství.

Konkrétně lze hovořit o provedení z nerezové oceli ASI 304/316, které naleznou uplatnění v aplikacích, které vyžadují vyšší odolnost proti korozi. Další novinkou, která rozšiřuje nabídku je provedení rozváděčové skříně s krytím IP66/NEMA 4X. Tato velmi sofistikovaná skříň v sobě skrývá velké množství konstrukčních změn tak, aby byla použitelná v nejnáročnějších podmínkách.Skříň je standardně nabízena v rozměrech ŠVH 800x2000x600 mm, vyznačuje se prachotěsností a díky tomu obstojí v nenáročnějších průmyslových prostředích.
V případech výroby rozváděčů s nasazením nejcitlivější elektroniky lze tuto elektroniku umístit do skříňových rozváděčů VX25. Skříně řady VX25 mají již ve standardní verzi dobré stínění v širokém rozsahu kmitočtů. Použití vysokofrekvenční elektrické energie v průmyslových procesech, jako je vysokofrekvenční svařovací technologie, může vytvářet zvláště intenzivní pole elektromagnetického rušení. Zde nemusí postačovat stínící účinky standardních skříňových rozváděčů. Stínící účinky skříně VX25 EMC byly testovány v nezávislé zkušební laboratoři. Na rozdíl od standardních skříní VX25 je verze EMC vyrobena z ocelového plechu s povrchovou úpravou ze slitiny zinku a hořčíku, vnitřní povrchy a rám skříně zůstávají bez nátěru. Vnější stěny skříně jsou elektricky vodivě vzájemně spojeny s rámem skříně pomocí vodivého speciálního těsnění.

rozvadec vx25 2019 1
Rozšířen byl i sortiment spojek pro řadové spojení, přestože stávající 3 typy spojek jsou dostačující pro veškeré myslitelné kombinace řadového spojení. Do nabídky přibyla rychlospojka řadového spojení, tzv. „natloukací“. Tato spojka vznikla na základě požadavků zákazníků, kteří tento druh spojky postrádali. Používá se především v případech, kdy není podlaha zcela rovná. Její montáž je velmi jednoduchá a rychlá. Našroubují se 2 šrouby, zaražení spojky směrem dolů se skříně k sobě stáhnou a celý tento spoj se zajistí pomocí dalších 2 šroubů.

rozvadec vx25 2019 2

Více informací naleznete na webové stránce www.rittal.cz.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2019

Číslo je zaměřené na zdroje, zálohování, měření a regulaci elektrické energie.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Revizní a provozní měřicí přístroje Prodej měřicí techniky a komponent pro rozvaděče, měřicích a testovacích přístrojů a zařízení pro kontrolu elektrické bezpečnosti.
www.elektroprogramy.cz Kompletní softwarová výbava nejen pro elektrikáře, revizní techniky a projektanty.
IO-Link pro jednodušší instalace IO-Link je odpovědí na otázku, jak stavět stroje efektivnější, flexibilnější a výdělečnější.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.