Zajímavé komponenty ve světě klimatizační techniky pro systémy v uzavřených skříních

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Vhodné udržení a řízení klimatických podmínek v uzavřených skříních nebo v libovolném uzavřeném prostoru, je vždy rozhodujícím faktorem z hlediska spolehlivosti a hospodárnosti všech instalovaných elektrických komponent.

Neplánovaný servis, který musí být zajištěn díky nedodržením či podceněním klimatických změn se nemile odráží na vícenákladech a celkovém pohledu na (ne)fungující předané zařízení.

Chytrý senzor teploty a vlhkosti CSS 014

Monitorování stavu je způsob jak problém vyřešit, než skutečně dojde k vážné chybě nebo dokonce selhání. Kompaktní chytrý senzor zaznamenávající teplotu, vlhkost a změřené veličiny konvertuje do standardizovaného analogového signálu 4 - 20 mA nebo digitálního signálu IO-Link, kde si lze nastavit hladiny teploty a vlhkosti pro hlášení. Chytrý senzor CSS 014 není pouze snímačem teploty nebo čidlem teploty / vlhkosti. Kombinuje tři funkce v jednom: snímač, rozhraní a vysílač. Rozsah měření teploty je od -40 °C do + 60 °C a rozsah měření vlhkosti je od 0 do 100 % relativní vlhkosti.
Data ze senzoru jsou přenášena do řídící jednotky nebo monitorovací jednotky prostřednictvím kabelu. Zde v návaznosti na zaznamenané veličiny může probíhat výpočet, monitoring, světelná signalizace nebo regulace klimatického prostředí uvnitř uzavřeného prostoru – napojením na topná tělesa, ventilátory, klimatizační jednotky či jiná další elektrická zařízení. Napájení chytrého senzoru CSS 014 je prostřednictvím stejnosměrného napětí o velikosti 24 V DC. Výhodou senzoru je snadná montáž, přesnost a velikost.

klimatizacni technika 2019 1

Ploché topné těleso CP 061

Vlivem nízkých teplot nastává nebezpečí kondenzace nebo samotné zajištění provozu-schopnosti instalovaného elektrického zařízení či použité technologie. Pro tento účel jsou dostupná různá topná tělesa lišících se nejen napájením a výkonem, ale také i montáží a velikostí. Pro tento účel bylo vyrobeno ultra tenké ploché topné těleso CP 061 určené převážně do skříní nebo prostorů s malými rozměry nebo nedostatkem okolního místa. Tloušťka topného tělesa je pouhých 8 mm, čímž jej můžeme bez větších problémů přichytit na plochou stěnu, strop nebo desku, která má být vyhřívána.
Ultratenké ploché těleso CP 061 je použitelné pro aplikace, které jsou umístěny do menších skříní např. kamerové systémy, parkovací systémy, platební terminály atd. Napájení je zajištěno napětím 230 V AC.

klimatizacni technika 2019 2

Osvětlení do rozvaděčů - Varioline LED 121/122 a 021/022

Jednou ze součástí elektrických rozváděčů je osvětlení. Jedná se spíše o příslušenství, které není plně nezbytné a úplně tak nezapadá do kategorie klimatizační techniky, avšak umístění svítidel podstatně vylepšuje obslužnost zařízení a zvyšuje bezpečnost práce. Z toho důvodu bych rád představil nové výkonnější a robustnější svítilny typu Varioline. Jedná se o svítilny s instalovanou zásuvkou - LED 121/122 nebo čistě jen otočné trubice v úhlu 360° - LED 021/022. Napájení obou typů je 230 V AC s montáží pomocí magnetů nebo šroubů. Svítilny lze ovládat následujícími možnostmi – vypínač, pohybový senzor nebo přímé připojení pro dveřní kontakt či do řídícího obvodu. Dnešní samozřejmostí je možnost LED svítilny řadit do řetězce, délka samotných svítilen je 400, 500, 600, 700 mm.

klimatizacni technika 2019 3

Kompletní sortiment klimatizační techniky společnosti GHV Trading naleznete na adrese www.ghvtrading.cz.

GHV Trading, spol. s r.o.
Edisonova 3, 612 00 Brno
Tel.: +420 541 235 532-4
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.ghvtrading.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2020

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, průmyslové roboty a VN napětí.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
AC Servokontroléry & Motory Snadné. Účiné. Časově úsporné. Unitronics nabízí novou řadu AC Servo kontrolérů a motorů pro řešení řízení pohybu. Jedno integrované řešení pro řízení a automatizaci.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.