Výroba rozváděčů dle konceptu Průmysl 4.0

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Praktické výhody a příležitosti digitalizace v rámci procesu výroby řídicích a distribučních rozváděčů, to je téma, kterému se během veletrhu AMPER 2017 budou věnovat společnosti Eplan a Rittal.

Obě firmy společně představí, co projektanti a výrobci rozváděčů potřebují vědět pro co největší využití síťových inženýrských řešení a digitálních dat. Důraz bude především kladen na přímý a dlouhodobý přínos řešení – zcela v souladu s filozofií obou společností. Na společném stánku bude představena možnost vývoje rozváděčů od návrhu až po výrobu dle konceptu Průmysl 4.0. Veletržní expozice bude rovněž doplněna řadou produktů a softwarových nástrojů, jako je např. chladicí jednotka Blue e+, nabídka Rittal Automation Systems, EPLAN Smart Wiring, EPLAN Data Portal a nového řešení chlazení pro malé a střední průmyslové IT aplikace.

Stejně jako strojírenství i výroba řídicích a distribučních rozváděčů čelí výzvám, mezi které patří neustálé zlepšování produktivity, systematicky vytvářené inovace a výroba / dodání výrobků pod stále větším časovým a finančním tlakem. Příležitosti, které se otevřely díky end-to-end digitalizaci procesů v souladu s průmyslovým internetem věcí (Průmysl 4.0), jsou stále zřejmější. Na veletrhu AMPER 2017 se Eplan a Rittal snaží společně předvést potenciální výhody svých řešení.
Na jednom místě budou prezentovány možnosti, které jako přidanou hodnotu nabízejí digitální technologie během fáze návrhu rozváděčů. Demonstrována bude inteligentní interakce softwaru, dat a konfiguračních řešení nabízených společnostmi Rittal a Eplan, což pomůže objasnit, jak jednotlivé nástroje fungují společně a tím podporují tvorbu hodnoty inženýrských procesů prostřednictvím posílené účinnosti. EPLAN představí inovativní řešení pro zvýšení efektivity během procesu vývoje výrobku. Ústředními body budou novinky platformy EPLAN 2.6 a Eplan Smart Wiring, dále pak systémy jako Eplan Electric P8, Eplan Pro Panel, integrace tepelného návrhu (Thermal Design Integration), Rittal Power Engineering a Rittal Therm a také portály pro CAD / CAE data (Eplan Data Portal, PARTcommunity). Opomenuta rovněž nebude ani řada digitálních pomůcek pro výběr správných komponent.

vyroba rozvadecu amper 2017 1

Automatizace pro výrobu rozváděčů

Naživo si návštěvníci rovněž vyzkouší produkty z nabídky Rittal Automation Systems, jako jsou obráběcí centrum Perforex BC, poloautomaty pro úpravu vodičů a ruční nářadí. Prezentován bude i softwarový nástroj Eplan Smart Wiring sloužící pro snazší práci při zapojování přístrojů na montážní desky.

Nové systémy pro mnohem větší produktivitu

Kromě toho bude Rittal vystavovat řadu inovativních produktů pro průmyslové a IT aplikace, které z poh

ledu uživatele přinášejí úspory času a nákladů, umožňují snadnou montáž, úspory energie a usnadňují realizaci komunikačních řešení spojených s požadavky Průmyslu 4.0.
Mezi produkty speciálně vyvinuté s ohledem na úspory energie patří nová systémová LED svítidla, která díky použité vysoce výkonné LED technologii poskytují pro osvětlení rozváděčových skříní světelný tok až 1200 lumenů. Nabízí také pohodlné připojení a možnosti montáže a inovativní detaily, jako Fresnelovy čočky. Během veletrhu budou představeny nové modely se světelným tokem 600 lumenů pro použití v systémových skříních, jako je TS 8, a se světelným tokem 400 lumenů pro použití v kompaktních skříních, např. AE.
Další představovanou novinkou bude nová generace chladicích jednotek Blue e+, jejichž jednou z vlastností je, že spotřebují až o 75 procent méně energie ve srovnání s běžnými výrobky. V budoucnu bude možné vybavit tyto jednotky novým komunikačním rozhraním připraveným pro koncept Průmysl 4.0. To otevírá nové možnosti pro snižování provozních nákladů, včetně správy majetku, monitorování stavu a prediktivní údržbu.
Rittal rovněž rozšiřuje své portfolio produktů pro efektivní řízení chlazení, a to o novou generaci střešních ventilátorů, které vynikají vyšším aerodynamickým výkonem – až 1000 m3/h. Nová řada ventilátorů je také velmi flexibilní, nabízí snadnou instalaci a stupeň krytí splňuje kategorii IP55. Navíc technologie EC uživateli zaručuje realizaci energeticky úsporného a vysoce efektivního řízení klimatu v rozváděčích.

vyroba rozvadecu amper 2017 2

Nikdy IT nebylo tak snadné

Digitalizace procesů vytváří obrovské objemy vysoce citlivých dat. Dokonce i malé a střední firmy, jejichž IT infrastruktura se sestává z pouhých tří nebo čtyř racků, vyžadují IT prostředí, které kombinuje snadnou instalaci s nákladově efektivním a bezporuchovým provozem. Na veletrhu se tak budete moct seznámit s racky TS IT, IT chladicími jednotkami a datovými mikrocentry.

Další informace lze nalézt na internetových adresách:

www.rittal.cz
www.rittal.sk
www.eplan.cz
www.friedhelm-loh-group.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2022

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Monitorovací systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku