Videozvonky už nikdy nebudou jako dřív

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dlouho očekávaný produkt, který předefinuje kategorii interkomů. Rakouská firma Loxone představila nový Intercom. Nadchne mimo jiné svým revolučním designem, nejmodernějšími technologiemi i jednoduchou instalací. Svým stylem příjemně přivítá každou návštěvu.

Rozměrné panely s mačkacími tlačítky, velké čočky kamery a výrazný reproduktor na přední straně. Takto dnes vypadá většina videozvonků a fasádě to zrovna nelichotí. Společnost Loxone se nadobro rozhodla jít jinou cestou. Čisté linie a elegantní design jsou novému Loxone Intercomu vlastní. S rozměry 9 na 9 cm je na zdi nenápadný, tloušťka pouhých 1,6 cm přináší skutečnou revoluci v konstrukci interkomů. Žádné mačkání: Tlačítko zvonku je dotykové a rozsvítí se, kdykoli se návštěva přiblíží. Dojem neruší ani decentně zabudovaná kamera, mikrofon a detektory. A reproduktor? Neuvidíte ho. Je skrytý a tím i chráněný proti dešti.
Nebývale jednoduchá je i instalace zařízení. Perfektně odpovídá potřebám kvalifikovaných elektrikářů. Stačí pár minut a Intercom ozdobí zeď vedle dveří či sloupek u vrat. Pak už jen několik kliknutí v bezplatném nástroji Loxone Config a videovrátný je nastavený. Zvládne to po zaškolení každý.

Flexibilní přístupový systém

Nový Intercom se chlubí nejmodernějšími a vysoce kvalitními komponenty. O jasný a nezkreslený obraz se stará HD kamera se 120° širokoúhlým objektivem a UV filtrem. Nenápadný mikrofon chrání membrána. Perfektní kvalita zvuku a nádherně ostrý obraz se nevytratí ani po několika letech využívání.

Videozvonk loxone 2021 1
Detektory přiblížení budí Intercom z pohotovostního režimu vždy, když se k němu někdo přiblíží. Rovnou připraví připojení k aplikaci a reakční doba je tak bleskurychlá. Zároveň se podsvítí tlačítko zvonku a nikdo tak nebude na vážkách, co má udělat. Skleněný povrch je nejen stylový, ale rovněž odolný. Intercomu nijak nevadí vítr či stříkající voda (třída ochrany IP 44 brání zařízení ze všech stran před deštěm a sněhem). A ani bílá varianta v budoucnu nezežloutne.
O neviditelných reproduktorech již byla řeč. V Loxone se rozhodli nenechat nic náhodě a sáhli po tom nejlepším: Intercom disponuje stejnými reproduktory jako Apple iPad Mini. Ty zaručují čistý a kvalitní zvuk.

Videozvonk loxone 2021 2
Designovou eleganci zkrátka ještě podtrhují nejvyšší standardy kvality. Produkty k partnerům zamíří z jihoněmeckého městečka Wäschenbeuren, kde sídlí jedna z nejmodernějších výrobních linek v Evropě.
S videotelefonem od Loxone se při montáži jednoduše pracuje například díky Push-In konektorům nebo napájením přes PoE (Power over Ethernet). Není potřeba zápustný instalační box, nikdo se tedy nemusí měsíce dopředu rozhodovat, kam přesně Intercom umístí.
Síťovým kabelem je do systému integrovaná také větev sběrnice Tree. Její napájecí zdroj 24 V umožňuje připojení zařízení Tree s celkovým příkonem 3 W. Intercom díky tomu poslouží jako jakýsi přístupový bod pro integraci dalších zařízení do systému Loxone. Přímo k Intercomu je tak možné připojit řešení přístupu v podobně klávesnice NFC Code Touch. Připojit lze ale třeba i ovládání brány, venkovního osvětlení a dalších technologií. Není potřeba další kabel z rozváděče.
Že se k sobě dotyková klávesnice NFC Code Touch a nový interkom skvěle hodí, dokládá speciální montážní rámeček. Ten je možný získat v single verzi jen pro videozvonek, ale k dispozici je i 2modulová verze. V takovém případě se k jedné ploše připevní Intercom, k druhé stejně velký NFC Code Touch. A stylová multifunkční jednotka je na světě. Hliníkový (nikoli plastový) montážní rámeček lze vybrat ze dvou barevných variant – stříbrné a antracitové. Namontovat ho lze vertikálně i horizontálně.

Videozvonk loxone 2021 3

Řekněte „Ahoj“ i z dovolené

Jaké další vychytávky pro každodenní život videovrátný napojený na Loxone Miniserver přináší? Melodii zvonku si může majitel domu zvolit dle libosti. Nečekané návštěvě může sám sdělit, že odletěl na dovolenou. Kdo je za dveřmi, totiž vidí na dálku v mobilní aplikaci Loxone a může s příchozím komunikovat. Pokud je to kurýr se zaplaceným balíčkem, může mu zpřístupnit garáž. A když dorazila sousedka zalít květiny, obyvatel jednoduše odkudkoli otevře dveře. Díky historii návštěvníků mu navíc neuteče, kdo a kdy zvonil, přestože hovor zmeškal. Takový přehled posiluje i bezpečnost domácnosti. Díky propojení s aplikací navíc není potřeba dokupovat a instalovat jednoúčelový displej speciálně pro interkom.

Videozvonk loxone 2021 4
Intercom disponuje funkcí převod textu na řeč. Umožňuje v aplikaci uložit jakékoli tři krátké zprávy. Když pak návštěva zazvoní, stačí jeden klik a vzkaz se přehraje. Třeba „Momentálně nejsme k zastižení“. Další příklad – hostitel pořádá zahradní grilovačku a potřebuje se věnovat přípravám. Očekávaným hostům zvonek po zvolení zprávy řekne: „Jsem na zahradě, pojď dál“. Aplikace totiž má podporu tzv. Rich Push notifikací. Díky nim se návštěva zobrazí již na zamčené obrazovce, odkud lze rovněž zaslat přednastavený vzkaz.
Intercom dbá na soukromí a využívá lokálního úložiště místo napojení na cloud. Žádná data tak nikam neputují a nedostanou se k nikomu dalšímu. O bezpečnost se díky využití technologie WebRTC stará šifrování typu end-to-end, k němuž dochází při komunikaci videozvonku a aplikace. Kromě toho je stále podporovaná komunikace prostřednictvím SIP. Zařízení má také integrovanou ochranu proti krádeži. Pravidelně posílá Miniserveru stavové informace a v případě jakýchkoli problémů je majitel informován a může být spuštěn alarm.

Videozvonk loxone 2021 5
Samozřejmostí je pro Intercom perfektní a inteligentní souhra s celým řešením automatizace od Loxone. Třeba s osvětlením. Pokud děti spí, zvuková signalizace je vypnutá a na návštěvu upozorní blikající světlo. Ale možností je mnohem více a z nového Intercomu to dělá pravděpodobně nejchytřejší videozvonek na světě. A bude se neustále zlepšovat. Dostanou se mu totiž pravidelné bezplatné aktualizace. Podobně jako třeba u Miniserveru, který je dostává již 11 let.
Klíčová otázka – kolik Intercom stojí? Cena je bezkonkurenční. Novinka vyjde na 12 999 Kč bez DPH. Více o Intercomu se dozvíte na stránkách: www.loxone.com/cscz/produkty/intercom/

Loxone s.r.o.
U Staré trati 1775/3, 370 11 České Budějovice
Tel. CZ: +420 380 429 000
Tel. SK +421 233 872 130
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.loxone.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cervenec 2022

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2022

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Zajímavé odkazy

Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.

Najdete nás na Facebooku