Theben vás ve tmě nenechá!

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Světlo je pro člověka životně důležité stejně jako vzduch, který dýcháme. Vedle slunečního světla však hraje důležitou roli také umělé osvětlení. V noci a na přirozeně temných místech jako jsou podchody nebo podzemní garáže nám dobré osvětlení dává pocit bezpečí.

Avšak ne každé světlo musí být stále zapnuté. Jak ale máme osvětlení spolehlivě a bezpečně ovládat? Pohodlné a účinné řešení nabízejí profesionální řídicí jednotky osvětlení se soumrakovými spínači a astronomickými digitálními spínacími hodinami, ale i široký sortiment čidel pohybu a přítomnosti od společnosti THEBEN.
Ať už se jedná o silnice, parkoviště, vjezdy, osvětlení cest, schodiště, výlohy nebo světelné nápisy: díky zkušenostem, know-how a dobrým nápadům poskytují zařízení THEBEN pohodlné, ekonomické a bezpečné řízení osvětlení.

Analogové a digitální spínací hodiny

Spínací hodiny jsou zařízení pro časové ovládání spotřebiče (zapnutí či vypnutí). Jednodušší analogové (mechanické) hodiny jsou oblíbené pro jejich snadné nastavení spínacími segmenty. Využití najdou například pro spínání světla či vzduchování akvária nebo závlahy. Mezi bestsellery patří analogové zásuvkové spínací hodiny Timer 26 CR s 5letou zárukou!
Digitální spínací hodiny řady top3 se programují přímo na přístroji pomocí tlačítek a displeje, případně můžete programovat pomocí softwaru Obelisk na počítači nebo přes aplikaci v telefonu s bezdrátovým přenosem dat pomocí paměťové karty s Bluetooth. Oproti analogovým spínacím hodinám nabízejí větší počet programů spínaní (do paměti jich můžete uložit několik desítek), prázdninový program, automatické přepínání zimního a letního času, spínání při průchodu nulou, rezervu chodu při výpadku proudu aj. Na pomyslném vrcholu mezi spínacími hodinami jsou digitální spínací hodiny s astronomickým programem, které vypočítávají pro každý den v roce čas východu a západu slunce.
Digitální spínací hodiny THEBEN zvládnou vysoké spínací proudy LED svítidel díky spínání při průchodu nulou. Hodinami řady top3 můžete spínat až pětinásobný výkon LED svítidel ve srovnání se starší řadou top2 (maximálně 600 W).
V nabídce jsou digitální spínací hodiny pro montáž na DIN lištu nebo pro nástěnnou montáž. Spínací hodiny THEBEN na DIN lištu disponují bezšroubovými svorkami DuoFix, zajišťující rychlé a bezpečné připojení. Díky svorkám je zapojení až o 40 % rychlejší.

theben 2021 1

Schodišťové časové spínače

Schodišťové automaty slouží k ovládání osvětlení typicky na chodbách a společných prostorech bytových domů, ale i v průmyslových objektech. Časové spínače THEBEN ELPA jsou již stovkami zákazníků ověřené a spolehlivé produkty s nulovou spotřebou v pohotovostním režimu, navíc v případě ELPA 8 s 5letou zárukou.

theben 2021 2

Soumrakové spínače

Soumrakové spínače slouží pro plně automatické řízení osvětlení. Prostřednictvím přednastavených hodnot světelné citlivosti v luxech a světelných čidel poskytujících informaci o aktuálních světelných podmínkách zapíná soumrakový spínač po setmění připojené osvětlení a při rozednění jej opět vypne. Zkrátka ideální pro osvětlení ulic, venkovních schodišť, výkladních skříní, vstupů do budov nebo řízení zastiňovacích systémů.
Mezi oblíbené analogové varianty patří LUNA 127 star S pro nástěnnou montáž s integrovaným světelným čidlem a stupňovitě nastavitelným spínacím jasem v rozsahu 2 ař 2000 lx. Mezi digitálními soumrakovými spínači je pak oblíbená řada LUNA top3, která disponuje stejnými výhodami jako digitální spínací hodiny řady top3: možností programování na displeji, přes počítač nebo pomocí aplikace v mobilním telefonu a následném bezdrátovém přenosu spínacích programů přes Bluetooth.
Samozřejmostí je spínaní vysokých zátěží především u LED svítidel (spínání při průchodu nulou), rezerva chodu (až 10 let podle typu), až 84 paměťových míst, možnost synchronizace času pomocí DCF nebo GPS přes externí anténu, nastavitelné zpoždění sepnutí apod.
THEBEN nabízí široké produktové portfolio analogových i digitálních soumrakových spínačů, a to v provedení na DIN lištu nebo pro nástěnnou montáž.

theben 2021 3

Čidla pohybu a přítomnosti

THEBEN nabízí nejširší sortiment čidel pohybu a přítomnosti pro ekonomické spínání zařízení na základě pohybu či přítomnosti osob. Jaký je mezi tím rozdíl?
Čidlo pohybu reaguje na změny tepelného záření ve svém okolí, přesněji řečeno v oblasti snímání. Jestliže čidlo zaregistruje změnu tepelného záření (například vlivem osoby, která se objeví v oblasti snímání), sepne se kontakt, kterým můžeme ovládat světlo nebo jiné zařízení. Reaguje jen na větší změny tepelného obrazu a hodí se proto hlavně všude tam, kde se počítá s chodícími osobami, nebo v exteriérech. Velmi oblíbené je spolehlivé a mnoha zákazníky ověřené čidlo pohybutheLuxa S 180 v atraktivním designu s oceněním Plus X Award.
Čidlo přítomnosti pracuje na stejném principu jako pohybové čidlo. Hlavní rozdíl mezi čidlem pohybu a přítomnosti spočívá v citlivosti. Čidlo přítomnosti je mnohem citlivější než čidlo pohybu a registruje i jemné pohyby. Citlivé senzory čidla přítomnosti rozdělují oblast snímání až na 1 000 zón, které jako šachovnice pokrývají celou plochu. I ta nejmenší změna tepelného obrazu, způsobená např. pohyby prstu při psaní na klávesnici, je zaregistrována. Vyzkoušejte nejmenší čidlo přítomnosti! thePiccola s průměrem pouhých 45 mm eviduje všechny pohyby sedících osob na ploše o průměru 4 m. Elegantní a nenápadné čidlo přítomnosti thePiccolla můžete navíc pohodlně ovládat pomocí dálkového ovládání theSenda.

theben 2021 4

THEBEN, to jsou i LED svítidla a reflektory

Úsporné a výkonné LED reflektory s čidlem nebo bez čidla pohybu spolehlivě osvítí každý prostor – a to jak u rodinného domu, tak u průmyslové haly. V nabídce najdete různá barevná provedení, s různými výkony a s různou barevnou teplotou.
LED svítidla theLeda D, to nejsou žádná plastová ořezávátka a navíc jsou chytrá! Už když je vezmete do ruky, ucítíte chlad poctivého hliníku. Jeho matný eloxovaný povrch je ve spojení s oblými tvary velmi elegantní, což dokazuje také ocenění German Design Award. Na zadní straně svítidel je skryt přepínač kanálu pro vytvoření chytré skupiny svítidel a také praktická nástrčná patice. Samozřejmostí je vysoké krytí IP 55 pro použití v exteriéru. theLeda D lze ovládat a programovat pomocí aplikace a dálkového ovládače!

theben 2021 5
Rodina LED svítidel theLeda D je různorodá. Můžete si vybrat mezi svítidlem s čidlem pohybu nebo bez něj, s přímým osvětlením, nepřímým osvětlením nebo dvěma různě dlouhými LED sloupky. Na přání také s praktickou zásuvkou na zadní straně. A nejlepší na tom je, že ať se rozhodnete pro jakýkoliv model, výhodou je vždy jednotný vzhled na vašem domě.

Více informací na e-shopu

Podrobné informace o produktech THEBEN najdete v katalogu Světlo nebo na našem e-shopu, kde můžete produkty zakoupit.
Produkty THEBEN, stejně jako produkty dalších renomovaných výrobců v oblasti elektrotechniky, komunikačních a řídicích systémů, vzduchotechniky a kabelů na český a slovenský trh výhradně dodává společnost:

Elektro-System-Technik s.r.o.
Pod Pekárnami 338/12, Praha 9
Tel.: +420 266 090 711
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.est-praha.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.

Najdete nás na Facebooku