Systémy přípojnic 1000x jinak

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jméno Wöhner symbolizuje již 90 let špičkové technologické výkony a inovace. V současnosti je skupina Wöhner celosvětově etablována jako specialista na přípojnicové systémy v oblasti řídicí techniky a obnovitelných energií.

Naše společnost, GHV Trading, spol. s r.o., v kooperaci s touto mezinárodní společností, nabízí více než 2400 výrobků pod značkou Wöhner. Struktura jejich názvů se skládá z kombinace základních názvů systémů a konkrétních výrobků. Jednotlivé výrobky je pak možno použít pro jeden nebo i více systémů, čímž zaručuje efektivní využitelnost prostoru systémů s vysokou proudovou zatížitelností.

Mezi výchozí systémy přísluší CrossBoard, 30Compact, 60Classic, 185Power a produkty na Panel. Seznamme se s nimi společně.
Montáž bez použití nářadí, spojená s bezpečností díky integrované ochraně před nebezpečným dotykem, dělá ze systému CrossBoard ideální systémové řešení pro rozvod elektrické energie do 125 A viz obr. 1. Na tento všestranně použitelný základní systém může uživatel rychle a snadno připojit všechny požadované komponenty. Napájení systému může být provedeno pomocí připojovacích modulů. CrossBoard je vhodný především pro aplikace ve strojírenství a jednoúčelových strojích. Modulární konstrukce zajišťuje přehlednou montáž a v případě potřeby i snadnou modifikaci nebo rozšíření. Elektrické pohony až do výkonu 4 kW je možné spouštět pomocí hybridního MOTUSu přímo ze systému CrossBoard. Pro odporové zátěže je k dispozici hybridní spínač OMUS, který díky své spínací technologii vykazuje nízký ztrátový výkon a vyznačuje se dlouhou životností (viz náš předcházející článek z března letošního roku „Přípojnicové systémy Wöhner“).

systemy pripojnic 2019 1
Celistvý přípojnicový systém 30Compact je ideálním řešením pro rozvody se jmenovitým proudem do 360 A viz obr. 2. Vzhledem ke konstrukční výšce 160 mm lze realizovat obzvlášť kompaktní instalace. Sytém 30Compact poskytuje ve srovnání se systémem 60Classic značnou úsporu místa. Zvláště s menšími systémy a jejich nižšími požadavky na napájení, lze ušetřit cenný prostor uvnitř rozvodné skříně. Pro takové aplikace je 30Compact optimálním řešením. Pro distribuční systémy do 200 A mohou být 5-pólové systémy (N a PE uspořádány mezi fázemi) sestaveny prostorově úsporným způsobem.

systemy pripojnic 2019 2
Rozteč přípojnic 60 mm je dnes prakticky standardem většiny aplikací distribuce nízkého napětí. Tento standard byl implementován v systému přípojnic 60Classic viz obr. 3 a v mnoha oborech průmyslu se jedná o nejčastěji využívaný přípojnicový systém. Dva zásadní důvody úspěchu: šetří místo a nabízí obrovský výběr komponent. Dle požadavků uživatele lze využít přípojnice různých průřezů a lze takto rozvádět proud až do 2500 A. Díky uvedení na seznam UL „UL listed“ splňuje řada komponent požadavky pro použití v USA a Kanadě. 60Classic je doplněn řadou speciálních komponent pro pojistkové systémy vyhovující této certifikaci. Rozsáhlá dokumentace, stejně jako nástroje pro plánování a výběr, podporují uživatele během fáze specifikace.

systemy pripojnic 2019 3
Systém přípojnic 185Power je modulární systém pro rozvody nízkého napětí s osovou vzdáleností přípojnic 185 mm viz obr. 4. Všechny komponenty, jako jsou držáky přípojnic, kryty CrossLink, lištové pojistkové odpínače NH pojistek, lištové odpínače s NH pojistkami, svorkovnice a připojovací moduly jsou spolu dokonale kompatibilní. Vrcholem produktové řady jsou lištové pružinové odpínače pro NH pojistky. Tato verze s příponou “Speed” umožňuje bezpečné spínání pro obsluhu. Pro integraci výkonových jističů do systému jsou k dispozici adaptéry EQUES použitelné pro všechny běžně dostupné jističe pro jmenovité proudy od 400 A do 1600 A. Modulární konstrukce a vzájemná slučitelnost komponentů významně přispívají k efektivnímu využití prostoru uvnitř rozvaděče.

systemy pripojnic 2019 4
Pro konvenční zapojení nabízí komponenty Wöhner obsáhlý sortiment montážních prvků k upevnění na DIN lištu nebo montážní desku. Pojistková a k ní příslušná připojovací technologie splňuje vysoké bezpečnostní a kvalitativní požadavky mezinárodních standardů.
Jako doplněk k základním přípojnicovým systémům je nabízeno i dodatečné příslušenství, spojující celistvost dodávaného systému.
Upoutaly Vás tyto systémy a toužíte vědět více? Napište nám nebo zavolejte:

GHV Trading, spol. s r.o.
Edisonova 3, 612 00 Brno
Tel.: +420 541 235 532
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.ghvtrading.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, září 2020

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti Vše pro průmyslový Ethernet, IO-Link, Průmysl 4.0, Průmyslový Cloud a mnoho dalšího...
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.