Systém YESLY ... Time for comfort living

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Je úplně jasné, že o systémech pro "chytré" domácnosti slýcháte každý druhý den. Ten umí toto, ten zase tamto. Jsou jich desítky, na papíře vše vypadá nádherně, ale už realizace se stává noční můrou.

Nastavení málokdo rozumí a nakonec zjišťujete, že místo, aby se systém přizpůsobil vám, tak se vy přizpůsobujete jemu. Nejde to jinak? Jelikož si Finder pokládá stejné otázky jako vy, je třeba říci pár slov o systému YESLY.

YESLY je obecný název systému pro pohodlné bydlení a příjemný život. Skládá se z přístrojů (HW) a programů (SW) vlastní výroby Finder, které umožňují ovládat svět okolo vás zvoleným a vám nejpříjemnějším způsobem. Nastavení si klade za cíl být intuitivní s možností úpravy bez nutnosti zásahu specialistů. V případě eventuální poruchy se vymění přístroj za přístroj a jednoduše se nový nastaví místo původního.
V současné době je středobodem celého systému jeden jediný přístroj - spínač. Ten jednoduše dostává povely, jestli se má sepnout nebo rozepnout. To samo o sobě není nic nového, ale důležité je, že existuje několik způsobů, jak to provést. Navíc všechny způsoby lze libovolně kombinovat.

yesly 2019 1
Základním způsobem ovládání je bezdrátové bezbateriové tlačítko. Jeho stiskem se vyšle signál do spínače, aby sepnul nebo rozepnul. Není třeba žádných vodičů. Můžete ho umístit kamkoliv, a navíc i přenášet. Bezbateriové je proto, že neobsahuje žádnou baterii a potřebná energie pro poslání signálu je generována jen vaším stiskem piezoelektrického krystalu. Už tedy žádné vybité ovladače.
Druhým způsobem je ovládání přes smartphone. Poslouží všem, kdo mají svůj přístroj stále u ruky. Stačí jen otevřít "appku" Finder YESLY a kliknout na zapnout/vypnout.
Dalším třetím způsobem je ovládání hlasem. Tady je to trochu jako ve sci-fi. Využívá se hlasových asistentů Amazon Alexa, Google Assistant atd., kterým se řekne povel (např. "Zatáhni žaluzie v ložnici.") a oni pošlou spínači signál.

yesly 2019 2
A konečně čtvrtým posledním způsobem je tlačítko s vodiči. Od tlačítka na zdi vedou vodiče do spínače, po kterých se dává signál, kdy má sepnout/rozepnout. Jde o klasický způsob instalace, na kterou jsme všichni zvyklí.
Nastavení systému probíhá v aplikace Finder ToolBox, která je dostupná pro Android i iOS. Kladem je důraz na jednoduchost. Umožňuje nastavení parametrů přístrojů a jejich propojení s ovladači tzv. "naklikáním". Netřeba žádného programování.
Je možno ovládat jeden spínač více tlačítky, např. osvětlení větších místností, kde se chce ovládat světlo z více míst, nebo naopak jedním tlačítkem více spínačů, např. centrální vypnutí spotřebičů při odchodu z domu.
Systém se hodí jak do novostaveb, tak umožňuje výborně kombinovat se stávající instalací při drobných rekonstrukcích. Velice bezbolestně je možno přidat třeba bezdrátové tlačítko k posteli pro ovládání světla v ložnici jako tomu bývá v hotelech nebo na stolek ke gauči v obývacím pokoji pro řízení světel a žaluzií pro vhodné sledování televize.

yesly 2019 4

Technologie

Použitá technologie pro bezdrátovou komunikaci je Bluetooth LE. Komunikace je šifrována, takže není třeba se bát vetřelců. Dosah je cca 10 m s možností rozšíření, kde lze pokrýt i velké plochy. Signál se přenáší jen při stisku tlačítka, takže i elektromagnetický smog je minimální.

Finder CZ, s.r.o.
Radiová 1567/2b, 102 00 Praha 10
Tel: +420 286 889 504
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.finder.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2023

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
METRA BLANSKO zakázková výroba dle požadavků zákazníka AC a DC voltmetry a ampérmetry, otáčkoměry, vysokonapěťové děliče, převodníky elektrických veličin, proudové transformátory, revizní přístroje, multimetry, bočníky, kalibrace a servis. S přístroji Metra můžete spolehlivě měřit dalších 100 let.

Najdete nás na Facebooku