Svorky a montážní materiál pro rozvaděče

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

SENO spol. s r.o. představuje CONTA-CLIP Verbindungstechnik GmbH, německou rodinnou firmu s více jak 30letou tradicí ve výrobě propojovacích prvků, elektronických modulů a instalačního materiálu.

Základním stavebním kamenem výrobního programu firmy Conta-Clip je ucelený sortiment řadových a blokových svorek určených pro použití nejenom v rozvaděčích. Svorky jsou podrobně specifikovány v katalogu spojovací techniky CONTA - CONNECT a jsou vyráběny s následujícími typy připojení vodičů:

Svorky se šroubovým připojením

Svorky využívají principu tažného třmenu, který zaručuje vysoký kontaktní tlak, minimální přechodový odpor a odolnost proti otřesům. Vyrábějí se v několika typových řadách pro rozsah průřezů 0,2 až 240 mm2. Hlavní výrobní řadou svorek s tímto typem připojení jsou řadové svorky SRK/SSL, RK/SL, dvoupatrové svorky řady RKD/RKDG, instalační svorky řady DLI/DLIS, zkušební svorky řady SPTK a svorky s integrovaným systémem pojistek řad STK/SIK, SSIK a SK.

sroubove svorky seno

Svorky s tlačnou pružinou

Tento způsob připojení vodičů je vhodný zejména pro pevné vodiče, kde při montáži umožňuje úsporu času a nákladů oproti šroubovému spoji. Svorky se vyrábějí v provedení jednopatrové (řada FRK/FSL) a dvoupatrové (řada FRKD/FSLD). Mezi svorky s tímto typem připojení patří také měřící, rozpojovací a další svorky výrobních řad FTRK/FDLI/FSIK/FIK. Svorky se vyrábějí pro průřezy vodičů 0,2 až 16 mm2.

Svorky s tažnou pružinou.

Pro vytvoření vodivého spojení je u těchto svorek využita pružina z nerezové oceli, která vytváří trvalou přítlačnou sílu mezi vodičem a měděnou sběrnicí. Tento typ připojení je odolný vůči otřesům a vibracím. Svorky se vyrábějí pro průřezy vodičů v rozsahu 0,2 až 16 mm2. Hlavní výrobní řadou s tímto typem připojení jsou řadové svorky řad ZRK/ZSL, patrové svorky řady ZIKD a iniciační svorky řady ZIZA.

Svorky se svorníkovým spojem

Tyto svorky řad HSH/HSKG umožňují připojení vodičů zakončených kabelovým okem v rozsahu průřezů od 1,5 mm2 až do 300 mm2 a jsou osazeny připojovacími šrouby se závity od M6 až do M16 s možností příčného propojení svorek a jejich oddělení přepážkou. Specialitou svorek řady HSKG je integrovaný odklápěcí bezpečnostní kryt na každé svorce.

Kabelové kanály, DIN lišty a příslušenství

Úplnost sortimentu Conta-Clip uzavírá nabídka kabelových kanálů ve všech nejpoužívanějších rozměrech a v bezhalogenovém provedení, dále pak kompletní sortiment DIN lišt, montážního příslušenství, nářadí a zařízení pro zpracování kabelových kanálů a DIN lišt.

Seno spol. s r.o.
Husova 424, 261 01 Příbram
Tel.: +420 318 632 200
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.seno.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2023

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku