Rozvodnice KLV nyní i v pětiřadém provedení

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Eaton rozšířila sortiment skříní pod omítku/do dutých stěn řady KLV o nové pětiřadé provedení. Rozšíření se dočkalo jak provedení instalační s DIN lištami, tak provedení multimediální s montážní deskou. Úplnou novinkou jsou nové hybridní rozvodnice, které kombinují instalační a multimediální provedení v jedné skříni.

Pro hybridní a multimediální rozvodnice byly vyvinuty i nové „WiFi“ dveře, které výrazně méně tlumí bezdrátový signál. Kromě toho byla u řady KLV přidána řada inovací a nového příslušenství, která zjednodušují montáž a rozšiřují možnosti instalace.

Rozvodnice KLV v instalačním provedení

Rozvodnice KLV v instalačním provedení s DIN lištami jsou v nabídce v 1-5 řadém provedení s počtem modulů 14 až 70 a jsou dodávány volitelně se šroubovými, či bezšroubovými svorkovnicemi N/PE. Ty jsou navíc nyní dostupné i s vysokým nosičem, díky čemuž se nabízí zvýšený prostor pro protažení přívodních a vývodních kabelů. U pětiřadé varianty byl inovován i design ochranného krytu, díky čemuž došlo ke zvětšení prostoru na bocích skříně pro vedení vodičů až o 30 %.
Další inovací u všech velikostí instalační rozvodnice jsou nové popisovací tabulky. K dispozici jsou přehledné samolepky, pomocí kterých lze přehledně vyznačit jednotlivé okruhy, ty lze navíc pomocí barevných samolepek ještě více zpřehlednit. To lze využít např. pro barevné odlišení jednotlivých okruhů pro příslušné proudové chrániče. Pro pětiřadé provedení je navíc k dispozici i praktická fólie s popisovacími štítky. Ty se umístí za fólii, která se jednoduše zacvakne do krycí desky. Výhodou tohoto řešení je jednoduchá úprava či doplnění popisovacích štítků.

 Rozvodnice KLV 2021 1

Rozvodnice KLV v multimediálním provedení

Rozvodnice KLV v multimediálním provedení jsou v nabídce v 3-5 řadé velikosti a jsou dodávány s velkým perforovaným montážním panelem pro multimediální zařízení a jednou DIN lištou pro multimediální konektory. Montáž a zapojení multimediálních zařízení je pohodlná díky dvěma zásuvkám a držáku přístrojů, které jsou součásti dodávky. Do rozvodnice je kdykoliv možné přidat další zásuvky či nahradit DIN lištu patch panelem pro konektory RJ-45 nebo montážním panelem. Všechny multimediální rozvodnice jsou navíc dostupné i v provedení s WiFi dveřmi. Tyto dveře obsahují plastovou vložku s ventilačními otvory. Sérii testů bylo prokázáno, že WiFi dveře mnohem méně tlumí bezdrátový signál a zajišťují tak lepší funkčnost přístrojů využívajících bezdrátový signál. Může se jednat například o routery, modemy či jednotky pro chytrou elektroinstalaci.

 Rozvodnice KLV 2021 2

Rozvodnice KLV v hybridním provedení

Rozvodnice KLV v hybridním provedení umožňují umístění multimediálních a instalačních přístrojů do jedné skříně. Jsou dodávány vždy v pětiřadé velikosti, se dvěma nebo třemi řadami DIN lišt a s velkým montážním panelem. Součástí dodávky rozvodnice jsou šroubové nebo bezšroubové svorkovnice N/PE a zároveň zásuvka a držák multimediálních přístrojů. Tyto skříně jsou velmi vhodné pro aplikace, kde není dostatek prostoru pro umístění instalační a multimediální rozvodnice. Provedení se třemi řadami DIN lišt nabízí až 42 modulů a pořád dostatečně velký montážní panel např. pro router a televizní rozbočovač, což jsou běžné multimediální zařízení využívané v bytových a domovních instalacích. Hybridní rozvodnice jsou dostupné s oceloplechovými nebo WiFi dveřmi.

 Rozvodnice KLV 2021 4

Skříně KLV jako rozváděče a úplné kryty

Všechny varianty rozvodnic KLV byly odzkoušeny jako prázdné skříně pro rozváděče nízkého napětí dle ČSN EN 62208. Rozvodnice KLV tak tedy mohou být použity pro výrobu rozváděčů dle souboru norem ČSN EN 61439. Firma Eaton navíc nechala instalační rozvodnice KLV odzkoušet na EZÚ jako typově ověřené rozvodnice pro používání laiky DBO. To výrobcům rozváděčů značně zjednodušuje celý proces výroby rozváděče a posouzení shody, jelikož mohou využít zkoušek původního výrobce, díky čemuž pak nemusí provádět náročné ověřování návrhu.
Pro návrh rozváděčů je vhodné používat program E-Config, oficiální ceník firmy Eaton a zároveň i konfigurátor rozváděčů nízkého napětí. E-Config výrazně usnadňuje konfiguraci rozváděče, navíc kontroluje i jeho návrh a generuje dokumentaci nutnou k posouzení shody a výrobě rozváděče. V neposlední řadě pak poskytuje uživateli i další užitečné výstupy, jako např. náhled na rozváděč či soupisku materiálu.

Všechny skříně KLV byly rovněž odzkoušeny jako úplné kryty dle ČSN EN 60670-24. Úplné kryty na rozdíl od rozváděčů nejsou výrobky ve smyslu zákona 90/2016 Sb. Nepodléhají tedy posuzování shody, při jejich sestavování se však musíme řídit pokyny výrobce úplného krytu (=Eaton). Se splněním těchto pokynů při návrhu úplného krytu nám opět pomůže program E-Config. Kromě kontroly konfigurace a návrhu úplného krytu E-Config i vygeneruje potřebnou dokumentaci pro snažší kontrolu, identifikaci a revizi úplného krytu.

Pro více informací kontaktujte technickou podporu:

EATON Elektrotechnika, s.r.o.
Tel.: +420 267 990 440
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.eaton.cz

Více o rozváděčích a úplných krytech se dozvíte zde:

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2022

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Monitorovací systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku