Rapid 80, paleta řešení s kvalitním designem od OBO Bettermann

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Přístrojové instalační kanály se těší velké oblibě v kancelářích, zákaznických centrech i veřejných budovách. Díky nim mohou být napájení i data k dispozici na každém pracovišti, v pohodlné výšce pod okenním parapetem.

Instalační kanál Rapid 80

Modulární kanály Rapid 80 od OBO Bettermann ideálně kombinují design s funkčností. Díky jejich velké flexibilitě se individualita stává standardem. Kanály vyrobené z různých materiálů lze uplatnit v monotématických i kombinovaných řešeních zahrnujících plastové (GK), ocelové (GS) i hliníkové kanály (GA). Unifikované rozměry, poloměry i systémové otvory dovolují nejrůznější kombinace kanálového příslušenství. Problém nepředstavují ani budoucí konverze a rozšíření.
Architekti a projektanti si mohou svobodně vybrat z rozsáhlého sortimentu, zahrnujícího různé barvy, výšky a hloubky kanálů. Mohou volit mezi hladkým, drážkovaným nebo transparentním provedením povrchu horních dílů z PVC. Průhledné horní díly kanálů umožňují navíc realizaci inovativních optických designových efektů, neboť lze pod nimi instalovat např. LED světelné zdroje. Mohou tak vznikat neotřelé umělecké světelné efekty.

rapid 80 2019 1
Instalační krabice a montážní držáky pro spínače, zásuvky a datovou technologii se rychle a snadno upevní do jednotného systémového otvoru. Přístroje řady Modul 45 lze zasouvat do systémového otvoru všech kanálových spodních dílů bez použití nářadí.
Instalační kanál Rapid 80 je díky tomu tou pravou volbou pro všechny rozsáhlejší, variabilní instalace.

Klasika: Rapid 80 plastový

Plastový instalační kanál Rapid 80 představuje jednu z klasických podob kancelářských instalací. Vyznačuje se hospodárností, funkčností, praktičností a jasným designem. K dispozici jsou čtyři standardní barvy (čistě bílá, šedobílá, světle šedá a šedá) a tři kanálové výšky (110 mm, 130 mm a 170 mm). Implementována může být ale i jakákoliv jiná barva.
Spodní díly kanálů jsou k dispozici jako jednokomorové s možností dalšího rozdělení vnitřního prostoru kanálu přepážkou (obr. 1). Pro snadné přizpůsobení místním podmínkám mohou být, vedle pevných tvarových dílů, využita také jejich variabilní provedení, vhodná pro všechny materiálové varianty kanálů. Z výroby namontované spojky usnadňují instalaci.
Stále větší důraz je kladen na bezpečnost budov. Proto je k dispozici také systémová nabídka plastových kanálů Rapid 80 GK bez obsahu halogenů. Jejich aplikace snižují podstatně množství toxických výparů a korozivních látek vznikajících při požáru, což minimalizuje riziko pro osoby a materiály přítomné v zasaženém prostoru.

rapid 80 2019 2

Robustní: Rapid 80 ocelový

Instalační kanály Rapid 80 z ocelového plechu (obr. 2) se vyznačují stabilitou a trvanlivostí. Jsou odolné vůči nárazům a přitom dodávají všem funkčním kancelářským a pracovním prostorům moderní vzhled. K dispozici jsou ve dvou hloubkách (70 mm a 90 mm) a čtyřech výškách (110 mm, 130 mm, 170 mm a 210 mm). To vše ve standardních barvách čistě bílá, krémově bílá nebo světle šedá. Na přání mohou být ale vyrobeny i v individuálních odstínech nebo s potahem fólií (obr. 3).
K dispozici jsou v jedno nebo dvoukomorovém provedení, se symetricky i asymetricky situovaným víkem a vnitřní provedení umožňuje další dělení jednotlivých komor přepážkami.
Sortiment tvarových dílů zahrnuje pevné díly z ocelového plechu i variabilní plastové díly a koncovky. Všechny kovové díly kanálů jsou přitom konstruovány tak, aby při správné montáži došlo k zajištění spolehlivého kontinuálního vyrovnání potenciálu celé trasy i bez montáže přídavných propojovacích vodičů.

rapid 80 2019 3

Elegantní: Rapid 80 hliníkový

Instalační kanál Rapid 80 z hliníku se standardně dodává s přírodním eloxovaným povrchem (obr. 4) nebo čistě bílým lakem. Je doma v kancelářských prostředích s vysokými estetickými nároky. Ušlechtilý povrch se perfektně přizpůsobí každému kancelářskému prostředí. Jedno i dvoukomorové spodní díly jsou opět k dispozici v symetrickém nebo asymetrickém provedení. Hliníkové kanály Rapid 80 se dodávají ve dvou kanálových hloubkách (70 mm a 90 mm) a čtyřech různých výškách (110 mm, 130 mm, 170 mm a 210 mm).

rapid 80 2019 4


Specifikem hliníkového kanálového systému je možnost aplikace přirozeného eloxovaného povrchu. Při eloxování je povrch elektricky oxidován, což vytváří extrémně tvrdou povrchovou vrstvu, odolnou vůči poškrábání a zároveň chránící základní materiál před korozí.

rapid 80 2019 5

Tři materiály - jeden systém

Přístrojové kanály Rapid 80 přinášejí velice variabilní využití. Díly příslušenství jsou vhodné jednotně k plastovým, ocelovým i hliníkovým kanálům a všechna materiálová provedení kanálů lze instalovat shodným způsobem. Jsou kompatibilní s přístrojovými řadami OBO Modul 45 a Modul 45connect i se standardními programy zásuvek a spínačů různých výrobců. Pokud se v jednom kanálu ukládají různé napěťové systémy, není problém zajistit jejich bezpečné oddělení kabelovými přepážkami.
Univerzální držáky zajišťují spolehlivé upevnění kanálů Rapid 80 ke stěně. Lze s jejich pomocí snadno překlenout i niky s radiátory a podobná problémová místa. Topná tělesa tak je možno snadno skrýt za konvekční vertikální a horizontální mřížkové kryty (obr. 6). Při prostupu kanálů příčkami do nich lze aplikovat zvukové bariéry nebo přepážkové systémy. Hotové prostupy se poté opticky snadno začistí otevřenými nebo uzavřenými krycími rámečky z PVC nebo hliníku.

rapid 80 2019 6
Rychle se měnící svět a různorodé požadavky na pracovní prostředí tvoří nedílnou součást současné společnosti. Firmy rostou, vznikají nová pracovní místa a narůstá objem digitálních dat. Instalace v kancelářích musí na tyto změny rychle a pružně reagovat, což systém Rapid 80 svou funkčností
a přizpůsobivostí beze zbytku splňuje.

OBO BETTERMANN s. r. o.
Modletice 81, 251 01 Modletice
Tel: +420 323 610 111
E-Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.obo.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2021

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2021

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Zajímavé odkazy

Moduly PAPAGO Pro měření nejrůznějších veličin, monitorování i ovládání přes Ethernet (síť LAN), WiFi nebo GSM.
Měřicí a regulační technika Ucelená nabídka měřicí a regulační techniky pro výrobce a distributory elektrické energie, spotřebitele elektrické a jiných energií, výrobce elektrických a dalších zařízení, která tuto techniku využívají.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.
Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.

Najdete nás na Facebooku