První sériově vyráběné datové centrum navštívilo Českou republiku

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Během svého evropského prezentačního turné navštívilo RiMatrix S i Českou republiku. Zájemci nejen z řad IT odborníků si tak mohli ve dnech 23. až 25. dubna v Praze a v Brně standardizované datové centrum RiMatrix S fyzicky prohlédnout a od specialistů společnosti Rittal získat informace o všech jeho výhodách.

Cílem celého turné bylo ukázat, že všechny kroky potřebné pro naplánování a realizaci podnikového datového centra lze provést mnohem snazším způsobem a rychleji, než tomu bylo doposud u všech individuálně navrhovaných datových center.
Podívejte se do RiMatrix S také, pomocí virtuální prohlídky, kterou jsme pro Vás v redakci připravili.

ri matrix s 1
Pro otevření virtuální prohlídky klikněte na obrázek.

Společnost Rittal poprvé představila světovou novinku v oblasti řešení datové infrastruktury na veletrhu CeBIT 2013. Pro datová centra, která se dosud budovala výhradně jako zákaznická řešení, od loňského roku nabízí standardizované, předem nakonfigurované řešení. Tím se výrazně zjednoduší a časově zkrátí výstavba nových datových center i rozšíření stávajících realizací.

Časově náročné plánování a konfigurace datových center je minulostí. „Koncept RiMatrix S je příkladem zásadní změny v oblasti IT. Nikdy před tím nebylo možné objednat kompletní datové centrum jako jedinou položku", říká Bernd Hastein, viceprezident pro produktovou nabídku divize IT společnosti Rittal, a dodává: „RiMatrix S je odpovědí na takové požadavky, jako je rychlost, efektivita, bezpečnost a flexibilita. Zákazníci už nebudou muset u svých projektů počítat s dlouhými projekčními a dodacími lhůtami. RiMatrix S lze dodat do šesti týdnů od objednávky." Díky využití standardizovaných modulů pro datová centra a dokonale sladěných komponent dosahuje RiMatrix S velmi nízké hodnoty PUE (Power Usage Effectiveness), a to až 1,15.

Kompletní modul pro servery

RiMatrix S je kompletní datové centrum, které se skládá z definovaného počtu serverových a datových rozváděčů řady TS IT, klimatizačních jednotek, napájecích zdrojů, záložních zdrojů a monitorovacích prvků. Všechny tyto komponenty jsou součástí kompletního serverového modulu.
Pro dosažení co největší možné hustoty serverových a síťových prvků vyvinul Rittal nový systém klimatizace nazvaný Zero-U-Space Cooling Systém (ZUCS), který je zapuštěn do dvojité podlahy. Tepelné výměníky vzduch/voda jsou umístěny pod serverovými rozváděči. Ventilátory tak ženou chladný vzduch otvory v podlaze přímo před servery. Standardní dveře a bočnice by bránily průchodu chladného vzduchu, proto se u RiMatrix S montují jen rámy rozváděčů. Oblasti proudění chladného a teplého vzduchu jsou důsledně odděleny pomocí příček mezi rámem rozváděče, stropem a 19" rovinou. Vysoká spolehlivost je zajištěna i z pohledu chlazení, a to díky systému zálohování n+1.

Zaostřeno na potřeby zákazníků

Také v oblasti záložního napájení se Rittal snažil vyjít co nejvíce vstříc potřebám zákazníků. Napájení a napájecí rozvody jsou v systému RiMatrix S předkonfigurovány. Zákazník může použít buď svoji vlastní UPS jednotku, nebo doinstalovat novou UPS. Rozvod napětí je navržen ve dvou větvích, A a B, větev B je zálohována. Použitá UPS má formu zásuvného modulu a vyhovuje principům zálohování n+1. Napájecí jednotka „Rittal PDU manager" (Power Distribution Unit) umožňuje měření spotřeby až k zásuvce. Kompletní monitoring zajišťuje systém CMC III (Computer Multi Control III), který se skládá z jednotky procesoru a až 32 senzorů pro měření fyzikálních veličin, jako je teplota nebo vlhkost, a detektorů, např. pro výskyt kouře. Naměřené veličiny zobrazuje program RiZone. Prostřednictvím tohoto SW může také administrátor v případě potřeby zasáhnout. Volitelně lze dodat také hasicí přístroj pro serverové moduly.

ri matrix s 2

Snadno sestavíte větší celky

Nejmenší varianta RiMatrix S s obchodním názvem Single 6 se skládá ze šesti rozváděčů pro umístění serverů a jednoho přídavného rozváděče pro síťové technologie. Větší varianta, Single 9 má devět serverových rozváděčů. Velmi důležitá je možnost snadné kombinace modulů s většími jednotkami: buď v zrcadlovém uspořádání, kde se vytvoří společné studené a teplé zóny, nebo za sebou do delších řad.
RiMatrix S je vhodný jak pro vytvoření datového centra v budovách, tak pro instalaci do terénu v kontejneru. Novinka společnosti Rittal umožňuje také snadné rozšíření stávajících datových center a umístění všech rozváděčů do jednoho zabezpečeného prostoru.

Více na www.rittal.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2023

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku