Provozně bezpečná datová centra

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Navrhujete, instalujete nebo provozujete datová centra? Zamýšlíte se jak zvýšit jejich provozní bezpečnost, spolehlivost a provozuschopnost? Odpovědí na tuto potřebu je trvalé monitorování AC/DC hodnoty reziduálního proudu. A my Vám poradíme jak na to.

Trvalý provoz a spolehlivost je jedním z klíčových parametrů těchto zařízení a proto této možnosti využívá stále více datových center.
Zařízení Bender SensorPRO jsou navržena tak, aby odstranila potřebu vypnutí napájení a splňovala požadavky pro pokročilou dostupnost a provozní spolehlivost datového centra za pomoci trvalého monitorování reziduálního proudu v uzemněných TN/TT sítích. Poskytuje tak včasnou výstrahu a tím předchází neočekávanému vypnutí zařízení. Umožňuje tím provozovateli naplánovat termín vhodné údržby a servisu.
Kromě monitorování jednotlivých koncových obvodů, lze měřit také celkové napájení pomocí přípojnic.
Pro monitorování hlavních přívodů a napájecích okruhů lze využít senzory řady RCMB300 nebo monitory reziduálních proudů řady RCMS460, které nabízí také doplňující informace jako např. harmonickou analýzu reziduálního proudu. Řadu SensorPro RCMB300 lze propojit za pomocí datové sběrnice ModbusRTU a centralizovat naměřená data na vhodném místě, nebo využít vizualizace dat na dotykových obrazovkách řady CP900.

datova centra 2021 1
Pro koncové prvky a obvody nepřesahující jmenovitou hodnotu proudu 32 A lze využít elegantní kompaktní řešení RCMB132 a to buď jako zařízení pro montáž na desku plošných spojů, nebo jako externí zařízení pro montáž na DIN lištu s využitím datové komunikace po sběrnici ModbusRTU. Jak již bylo řečeno, pro větší průměry kabelů a jmenovitých proudů se používá řady RCMB300, které lze snadno instalovat do napájecí infrastruktury společně s měřicími transformátory CTBC s vnitřním průměrem od 20 do 210 mm. Díky komunikaci po sběrnici, lze kdykoliv systém rozšiřovat o další prvky a obvody, společně s tím jak roste vaše technologické centrum.
Díky této technologii se dozvíte mnohem dříve o zhoršení izolačního stavu. Situaci můžete sledovat pomocí trendů a tak včas předejít neplánovaným vypnutím koncových zařízení.

datova centra 2021 2
Revizní technici mají možnost periodické revize a testování instalace pomocí měření izolačního stavu přenosnými přístroji při vypnuté instalaci. Vadná izolace, připojení a odpovídající vývodové prvky mohly být tedy detekovány, pokud vůbec, při měření izolace a to pouze v době provádění testu. Pokud však chyba není trvalá, ale jen náhodná nebo vznikne v období mezi těmito testy, existuje riziko narušení napájení, které při periodické kontrole nebude nalezeno. Využitím trvalého monitorování máte všechna naměřená data stále pod dohledem. Hodnoty lze také porovnat s odpovídajícími zatíženími a permanentní analýza dat trendu umožňuje smysluplné definování optimálních pracovních oblastí a prahových hodnot.
Naměřená data senzorů lze kdykoli prohlížet prostřednictvím webového rozhraní komunikačního systému COMTRAXX®, které nabízí dotykové panely CP9xx nebo převodníky COM465IP. Podpora různých sériových a webových protokolů, jako je Modbus RTU/TCP a SNMP, navíc umožňuje integraci a zpracování napříč celou řadou monitorovacích systémů budov nebo systémů pro správu infrastruktury datových center. Signalizační panely CP9xx tak fungují jako můstek mezi člověkem a nainstalovanou technologií a převádí naměřené hodnoty do vizuálně srozumitelných informací.

datova centra 2021 3
Monitory reziduálního proudu SensorPRO citlivé na AC/DC proudy kombinují nejlepší technologii měření s vysokou citlivostí a otevřenou komunikací. A co víc, pomohou Vám udržet systémy napájení trvale v bezporuchovém provozu.
Pro více informací můžete kontaktovat pracovníky firmy GHV Trading.

GHV Trading, spol. s r.o.
Edisonova 3, 612 00 Brno
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel. CZ: +420 541 235 532
Tel. SK: +421 255 640 293
www.ghvtrading.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2023

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Zajímavé odkazy

Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku