Prostorově úsporný podlahový vývod OBO Bettermann

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nové kruhové podlahové přístrojové vývody OBO GES R2 dodají data i silové napájení přesně tam, kde jsou potřeba. Do podlahových instalací přinášejí diskrétní vzhled (obr. 1), vysokou únosnost a univerzální funkčnost.

Ať již v obývacím pokoji nebo ve veřejných prostorách jako například haly nákupních center či výstavní prostory, všude nabízejí propracovaný design bez zbytečného narušování estetiky podlahových ploch.

podlahovy vyvod 3 1

Větší instalační prostor

Oproti předchozímu modelu, všeobecně rozšířené malé podlahové přístrojové jednotce GESRM2 (obr. 2), se u nového provedení GES R2 zdvojnásobil možný počet instalovaných silových zásuvek, takže umožňuje standardně zaústění dvou kabelových přívodů. Může obsahovat silovou dvojnásobnou zásuvku řady Modul 45 a k tomu ještě jedno až dvě přípojná místa pro další technologické prvky (obr. 3), např. dva konektory RJ45. Konstrukce vnitřního prostoru instalační krabice přitom dovoluje jeho nebývale účelné využití k uložení instalačních kabelů a vodičů.

podlahovy vyvod 3 2

podlahovy vyvod 3 3

Hned několik verzí – šňůrový vývod, tubus i plné víko

Modulární koncepce podporuje snadnou konfiguraci podlahového vývodu GES R2 v závislosti na struktuře podlahy, druhu její údržby i předpokládanému způsobu využití. Aplikační možnosti dále násobí možnost volby několika způsobů otevírání vík. Veškeré kovové varianty vík odpovídají požadavkům EN 50085-2-2 pro použití v podlahách s mokrou údržbou a v případě tubusu navíc nejen v uzavřeném, ale při dodržení určitých podmínek i v otevřeném stavu (obr. 4). Plastová víka poskytují dostatek prostoru i spolehlivou ochranu pro boční výstup trvale připojených pohyblivých přívodů koncových elektrických zařízení a vzhledem ke způsobu zaústění připojených kabelů jsou určena pro suchou údržbu podlahy (obr. 5).

podlahovy vyvod 3 4

podlahovy vyvod 3 5

Tříbodová nivelace podlahové krabice

Podlahová krabice GES R2 s tříbodovou výškovou nivelací zajišťuje spolehlivé vyrovnání výškové úrovně přístrojové jednotky k povrchu podlahové mazaniny, přičemž spodní díl krabice s kabelovými vstupy zůstává pevně fixován do nosných podlahových struktur (obr. 6). Konstrukce krabice zajišťuje velkou kontaktní plochu s povrchem podlahy, což dovoluje působení značných plošných zátěží.

podlahovy vyvod 3 6

Stupeň krytí IP66 pro kovové varianty

Veškeré varianty podlahových přístrojových jednotek GES R2 s kovovým víkem jsou v uzavřeném stavu ve smyslu příslušné předmětové normy certifikovány pro stupeň krytí IP66. Zajistí tedy, při správné odborné montáži a odpovídajícím následném používání, spolehlivou ochranu před vniknutím vody při mokré údržbě podlahy.

OBO BETTERMANN s. r. o.
Modletice 81, 251 01 Modletice
Tel: +420 323 610 111
E-Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.obo.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, říjen 2019

Číslo je zaměřené na rozváděčovou techniku, datová centra, měřicí a zkušební techniku

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
ENIKA.CZ s.r.o. - E-SHOP Český výrobce a distributor bezdrátových technologií, svítidel a elektrokomponent.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.