Přípojnicové systémy WÖHNER

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Obecně platí, že komponenty vyráběné společností Wöhner, kterou na českém a slovenském trhu zastupuje firma GHV Trading, spol. s r.o., nabízí v první řadě snadnou montáž, demontáž a výměnu díky jednoduchému systému upevňování.

Dále pak nabízí zaměnitelnost plynoucí ze stoprocentní modularity systémových komponent, efektivní využitelnost prostoru systémů s vysokou proudovou zatížitelností. V neposlední řadě zajišťuje vysoký stupeň bezpečnosti a dokonalou ochranu systému.

Mezi velkou novinku posledních let patří modulární systémové řešení, díky kterému lze snadno a rychle realizovat rozvody elektrické energie do 125 A, a to především v oblasti strojírenství a průmyslových zařízení. Uvedením produktu pod marketingovým názvem CrossBoard představuje firma Wöhner zcela nový systém s kombinací přednosti vysoce výkonového přípojnicového systému s tradiční instalací na montážních lištách DIN Obr. 1. Mezi elektrické komponenty připojitelné na tento systém patří především hybridní spouštěč motoru MOTUS (který lze mimo jiné zapojit i na přípojnicový systém 30Compact, 60Classic i na klasickou DIN lištu), hybridní spínač odporových zátěží OMUS (který lze opět zapojit i na přípojnicový systém 30Compact i 60Classic) a nově i napájecí zdroj BROOME10.

Woehner 2018 1b

Pojďme si nyní představit jeden po druhém

Malé pohony a motory o výkonu maximálně 4 kW jsou v řídicí technice a ve strojírenství používány velmi často. U takovýchto zařízení je třeba řídit oba směry otáčení (dopředu i vzad), a v případě závady musí být motory chráněny. Při přetížení a zkratu musí bezpečně vypínat zabudovaná elektronika. Produkt, který spojuje tyto čtyři podmínky v jednom je MOTUS Obr. 2. Tento hybridní spouštěč motoru může být použit na přípojnicovém systému CrossBoard, 30Compact, 60Classic a i na nosné liště DIN. Při spínacím procesu dochází díky zabudovanému polovodiči ke spínání bez opotřebení. Proto je zatížení tohoto kontaktu mimořádně nízké a konstrukční velikost relé lze značně zredukovat (odtud pojem „hybridní“). Současně má MOTUS certifikaci UL a je nabízen ve třech variantách s proudem v rozsahu od 0,075 až 9 A. Kombinace technologie relé a polovodiče znamená až 10x delší životnost v porovnání s běžnými stykači. Současně v porovnání s běžnými spouštěči vzniká časová úspora montáže a úspora místa díky velmi štíhlé konstrukci (v obou případech) až o 75 %. V neposlední řadě je třeba zmínit certifikaci IEC 61508-SIL3.
Pro přesné spínání odporových zátěží např. u topných procesů, vyvinula firma Wöhner novou řadu produktu pod označením OMUS Obr. 3. Díky opětovnému využití hybridní technologie je elektronický spínací proces s nízkým opotřebením propojen s energeticky úspornou, spolehlivou mechanickou spínací funkcí. Spolu s nastavitelným monitoringem proudu 16, 20 a 25 A, integrovanými pojistkami na ochranu proti zkratu, bezpečným a komfortním napájením s technologií adaptéru CrossLink nabízí OMUS jedinečné výhody. Spínání je možné volitelně zvolit 3-pólově nebo 1-pólově. Proces zapínání či vypínání nastává u spínače v nejvhodnějším okamžiku při průchodu napětí nulou v rozmezí nejvýše 30 ms. Maximální frekvence spínání, je vzhledem ke sledu spínání a pro zabránění přílišnému zahřívání, kolem 1 Hz. Potřeba místa oproti standartním konvenčním technologiím je o 55 % menší. V porovnání s řešením při použití SSR relé nabízí OMUS až o 66 % nižší ztrátový výkon. Stejně jako v případě MOTUSU nabízí hybridní spínač odporových zátěží více než 30 miliónů spínacích cyklů.

Woehner 2018 2
Woehner 2018 3b
Woehner 2018 4b

Pod marketingovým názvem BROOME10 Obr. 4 se ukrývá nový napájecí zdroj 24 V DC pro automatizační a řídicí systémy. Vynikající účinnost až 95 % a výběr vysoce kvalitních součástí umožňují nízké ztráty výkonu v kombinaci s dlouhou životností (53.000 hodin) přístroje na šířce pouhých 45 mm. Inteligentní sériová a paralelní připojení několika napájecích zdrojů umožňují kombinovat řídicí napětí 24 V DC / 48 V DC / 72 V DC a výstupní proudy 10 A, 20 A, 30 A. BROOME10 nabízí přímý kontakt na CrossBoard a nahrazuje tím konvenční kabeláž. Rozsah třífázového vstupního napětí je od 380 – 480 V AC. Další velkou výhodou je vysoká odolnost proti přepětí a současně má BROOME10 v přípravě i certifikaci UL.
Největší novinkou letošního roku je ovšem NH pojistkový odpínač QUADRON, s jmenovitým proudem 125 A, u kterého se podařilo optimalizovat uspořádání pojistek tak, aby se dosáhlo šířky pouhých 49,5 mm. Tyto odpínače je možné použít s pojistkami NH 000 na přípojnicový systém CrossBoard (díky tomu se stalo napájení s pojistkovou ochranou bezpečnější), 30Compact i 60Classic. QUADRON lze také otáčet o 180⁰ pro realizaci spodního nebo horního připojení a pro ochranu pojistkového odpínače slouží visací zámky, které lze na NH pojistkový odpínač umístit.
V případě zájmu o podrobnější technické údaje nás neváhejte kontaktovat:

GHV Trading, spol. s r.o.
Edisonova 3, 612 00 Brno
Tel.: +420 541 235 532
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.ghvtrading.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Rittal - The System. Faster – better – everywhere. Celek je vždy více než jen pouhý součet jednotlivých částí.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.