Pochozí kabelové žlaby OBO Bettermann

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Perspektivu průmyslové výroby představují v současnosti především progresivní automatizované a robotizované výrobní technologie, jejichž aplikace provázejí specifické nároky na provedení souvisejících technologických rozvodů.

Princip činnosti automatizovaných a robotizovaných výrobních technologií přitom znamená již sám o sobě nárůst požadavků na zajištění bezpečnosti, stability, spolehlivosti a výkonnosti elektrických instalací, a to jak v oblasti silového napájení, tak i přenosu dat.
A právě z těchto požadavků vychází systémové řešení pochozích kabelových žlabů typové řady BKRS se značkou OBO. Důmyslná konstrukce plně akceptuje ochranu zdraví přítomných osob i nároky na spolehlivou činnost souvisejících přístrojů a zařízení. Základ kabelového úložného systému, tedy kabelové žlaby i související příslušenství jsou vyrobeny výhradně z vysoce kvalitních materiálů
s důrazem na celkovou robustnost konstrukce, což představuje základ nebývale vysokých standardů v oblasti mechanických i elektrických parametrů. Garance nejvyšších bezpečnostních standardů umožňuje dlouhodobě bezpečnou pracovní činnost, bez ohledu na náročnost místních provozních podmínek. Totéž platí stejnou měrou o spolehlivosti ochrany instalací, uložených v systémech pochozích kabelových žlabů.

pochozi zlaby 2019 1
K pokrytí všech běžně využívaných průmyslových standardů z této oblasti se pochozí kabelové žlaby BKRS dodávají ve dvou provedeních výšky bočnic, konkrétně 100 mm a 110 mm. Pro obě tyto výšky bočnice je vždy k dispozici ucelená, šesti prvková, typová řada žlabů a souvisejícího příslušenství v šířkách od 100 mm do 600 mm. Takto strukturovaná nabídka umožňuje bezproblémové řešení všech praktických aplikací tohoto druhu kabelového úložného systému.
Spolehlivý základ systému pochozích kabelových žlabů BKRS představují masivní kabelové žlaby pro velké zátěže. Dva milimetry silný plech žlabového koryta, vík i vnitřních přepážek odolá, ve spojení s účelnou konstrukcí, opravdu velmi vysokým provozním zátěžím. Podle typu instalace mohou žlaby BKRS díky tomu přenášet zatížení pochozího povrchu až 9 kN. Samotné žlaby by však k realizaci kvalitní úložné trasy nestačily. Z tohoto důvodu je k dispozici i bohaté systémové příslušenství. Zmínit je třeba hned několik provedení horních krytů s bezpečnostním protiskluzovým žebrováním. Zajišťují bezpečný postoj přítomných osob a minimalizují riziko nehody během souvisejících pracovních aktivit. Povrch těchto krytů může být vyroben z oceli nebo hliníku.

pochozi zlaby 2019 2
Pod zvýšenými žlaby je také, díky sofistikovanému řešení podpěrných konstrukcí, dostatek prostoru pro umístění celé řady dalších neelektrických technologických vedení. Stabilitu celého úložného systému zajišťují výklopné podpěry usnadňující vkládání trubních rozvodů technologických médií, které lze k podpěrám snadno fixovat pomocí odpovídajících upínacích držáků. K dispozici jsou také volitelné vnější kryty, účinně bránící usazování nečistot pod zvýšenými žlaby a přispívají k ještě účinnější prevenci možných úrazů.
V automatizovaných průmyslových provozech působí poměrně často různě nepříjemné vnější vlivy. Značně drsné prostředí s mnoha nečistotami, vysokými teplotami, vibracemi a obdobnými nežádoucími vlivy může ohrožovat provozní spolehlivost přenosu nejrůznějších technologických médií. Tok citlivých dat mezi jednotlivými částmi technologických procesů po metalických kabelech ovlivňuje za těchto náročných okolních podmínek poměrně často nepříjemně elektromagnetické rušení. Systém BKRS vytváří pro tyto případy zcela uzavřený instalační prostor, spolehlivě ošetřený vůči pronikání nečistot, chráněný před mechanickým namáháním i rušivými elektromagnetickými jevy.

pochozi zlaby 2019 3
Díky těmto a mnoha dalším pozitivním vlastnostem je systém pochozích kabelových žlabů BKRS platnou součástí globálního řešení OBO Bettermann s názvem: Building Connections, sloužícího pro snadné a bezpečné ukládání elektrických instalací ve všech druzích stavebních objektů.

OBO BETTERMANN s. r. o.
Modletice 81, 251 01 Modletice
Tel: +420 323 610 111
E-Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.obo.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Rittal - The System. Faster – better – everywhere. Celek je vždy více než jen pouhý součet jednotlivých částí.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.