Odbočné krabice OBO Bettermann

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Velké i malé, v klasickém nebo moderním provedení, pro standardní i individuální aplikace. Nabídka kabelových odbočných krabic OBO Bettermann nabízí nekonečnou rozmanitost.

Řada A

Klasické odbočné krabice prověřené desetiletími praxe s pevně usazeným svěrným víkem, bezhalogenovým materiálem a praktickým vnějším upevněním do stavby (obr. 1). Trvale oblíbené díky neutuchajícím inovacím a průběžnému rozšiřování nabídky. V pěti základních velikostech, se šesti až osmnácti kabelovými vstupními průraznými otvory, zajistí vždy spolehlivě stupeň krytí IP55.

odbocne krabice 2016 1

Řada T-Box

Neustále se rozrůstající nabídka odbočných krabic z bezhalogenového, rázově odolného termoplastu, odolného vůči UV záření (obr. 2). Výměnné průrazné membrány usnadňují dodatečné změny v konfiguraci kabelových rozvodů a umožňují jednoduchou záměnu za kabelové průchodky, mechanicky fixující kabely.
Požadavek na individuální situování vstupujících kabelů zase řeší krabice T-Box bez kabelových otvorů. Kabelové vstupy se v nich vytvářejí podle okamžité potřeby jednoduchými nástroji. Mohou být opět osazeny průraznými membránami nebo kabelovými průchodkami. Ve všech těchto případech lze přitom zajistit stupeň krytí až IP66.
Řada T-Box nabízí ale ještě mnoho dalších možností. Jednou z nich je přímá montáž konektorů Wieland nebo standardních silových zásuvek s ochranným kolíkem, typu Modul 45. Snižuje se tak pracnost montáže a šetří prostor, který by jinak zabraly samostatně instalované zásuvky.
Do krabic řady T větších rozměrů lze upevnit i přístrojové lišty 35 mm pro modulární instalační přístroje. Jejich montáž podporuje využití průhledných vík. K dispozici jsou ovšem i provedení s nosiči jiných druhů profilových lišt. Využití vnitřního prostoru krabic usnadňují také nejrůznější druhy zvýšených vík.

odbocne krabice 2016 2

Řady DAB a B

Odbočné krabice řad DAB a B se vyrábějí z pevného, tvrdého aminoplastu (obr. 3). Použitý materiál poskytuje vynikající tvarovou stálost, takže zvládají bez problémů i značně extrémní výkyvy teploty. Řada B se vyznačuje kabelovými vstupy se závitem pro přímou montáž kabelových vývodek. Řada DAB má naopak stěny kabelových otvorů zcela hladké, pro snadnou montáž membránových průchodek.

odbocne krabice 2016 3

Řada FireBox

Krabice FireBox navazují na přednosti typové řady T-Box (obr.7). Jejich konstrukce však navíc splňuje požadavky na aplikaci v systémech se zachováním funkčnosti při požáru dle vyhlášky MV č. 23/2008 Sb., resp. normy ČSN 73 0895 a to pro požární klasifikaci až P90-R.
V široké nabídce odbočných krabic OBO si může každý najít svůj model, vyhovující právě jeho konkrétním požadavkům. A to bez ohledu na skutečnost, zda preferuje rychlost a jednoduchost montáže, odolnost proti UV záření, vysoký stupeň krytí, či schopnost odolávat nízkým nebo vysokým teplotám.

odbocne krabice 2016 4

odbocne krabice 2016 logo

OBO BETTERMANN s. r. o.
Modletice 81, 251 01 Modletice
Tel: +420 323 610 111
Fax: +420 323 610 121
E-Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.obo.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, září 2019

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.