Odbočné krabice OBO Bettermann

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Velké i malé, v klasickém nebo moderním provedení, pro standardní i individuální aplikace. Nabídka kabelových odbočných krabic OBO Bettermann nabízí nekonečnou rozmanitost.

Řada A

Klasické odbočné krabice prověřené desetiletími praxe s pevně usazeným svěrným víkem, bezhalogenovým materiálem a praktickým vnějším upevněním do stavby (obr. 1). Trvale oblíbené díky neutuchajícím inovacím a průběžnému rozšiřování nabídky. V pěti základních velikostech, se šesti až osmnácti kabelovými vstupními průraznými otvory, zajistí vždy spolehlivě stupeň krytí IP55.

odbocne krabice 2016 1

Řada T-Box

Neustále se rozrůstající nabídka odbočných krabic z bezhalogenového, rázově odolného termoplastu, odolného vůči UV záření (obr. 2). Výměnné průrazné membrány usnadňují dodatečné změny v konfiguraci kabelových rozvodů a umožňují jednoduchou záměnu za kabelové průchodky, mechanicky fixující kabely.
Požadavek na individuální situování vstupujících kabelů zase řeší krabice T-Box bez kabelových otvorů. Kabelové vstupy se v nich vytvářejí podle okamžité potřeby jednoduchými nástroji. Mohou být opět osazeny průraznými membránami nebo kabelovými průchodkami. Ve všech těchto případech lze přitom zajistit stupeň krytí až IP66.
Řada T-Box nabízí ale ještě mnoho dalších možností. Jednou z nich je přímá montáž konektorů Wieland nebo standardních silových zásuvek s ochranným kolíkem, typu Modul 45. Snižuje se tak pracnost montáže a šetří prostor, který by jinak zabraly samostatně instalované zásuvky.
Do krabic řady T větších rozměrů lze upevnit i přístrojové lišty 35 mm pro modulární instalační přístroje. Jejich montáž podporuje využití průhledných vík. K dispozici jsou ovšem i provedení s nosiči jiných druhů profilových lišt. Využití vnitřního prostoru krabic usnadňují také nejrůznější druhy zvýšených vík.

odbocne krabice 2016 2

Řady DAB a B

Odbočné krabice řad DAB a B se vyrábějí z pevného, tvrdého aminoplastu (obr. 3). Použitý materiál poskytuje vynikající tvarovou stálost, takže zvládají bez problémů i značně extrémní výkyvy teploty. Řada B se vyznačuje kabelovými vstupy se závitem pro přímou montáž kabelových vývodek. Řada DAB má naopak stěny kabelových otvorů zcela hladké, pro snadnou montáž membránových průchodek.

odbocne krabice 2016 3

Řada FireBox

Krabice FireBox navazují na přednosti typové řady T-Box (obr.7). Jejich konstrukce však navíc splňuje požadavky na aplikaci v systémech se zachováním funkčnosti při požáru dle vyhlášky MV č. 23/2008 Sb., resp. normy ČSN 73 0895 a to pro požární klasifikaci až P90-R.
V široké nabídce odbočných krabic OBO si může každý najít svůj model, vyhovující právě jeho konkrétním požadavkům. A to bez ohledu na skutečnost, zda preferuje rychlost a jednoduchost montáže, odolnost proti UV záření, vysoký stupeň krytí, či schopnost odolávat nízkým nebo vysokým teplotám.

odbocne krabice 2016 4

odbocne krabice 2016 logo

OBO BETTERMANN s. r. o.
Modletice 81, 251 01 Modletice
Tel: +420 323 610 111
Fax: +420 323 610 121
E-Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.obo.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2023

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku