Obecně se měřící zařízení umísťují co nejblíže místu připojení a na trvale veřejně přístupná neuzamykatelná místa. Výtahy se připojí k hlavnímu domovnímu vedení co nejblíže k přípojkové skříni, např. v rozvodnici společné spotřeby v prvním nadzemním nebo prvním podzemním podlaží, nebo v hlavním rozvaděči.
Přívod pro napájení výtahu může být do strojovny výtahu veden výtahovou šachtou.
Požadavky na připojení požárních a evakuačních výtahů jsou uvedeny v čl. 5.1.6 normy ČSN 33 2130 ed. 3. Elektrická zařízení požárních a evakuačních výtahů, včetně přívodů do strojovny výtahů apod. musí být umístěna uvnitř výtahové šachty, popř. v prostoru odděleném od ostatních elektrických rozvodů požárně dělicími stavebními konstrukcemi nejméně stejné požární odolnosti, jakou mají konstrukce výtahové šachty. Nesmí být smyčkou dle ČSN 73 0802.
Není-li měřící zařízení (elektroměry) soustředěno do elektroměrového rozvaděče (jádra), je-li například umístěno u vchodů do bytů, musí se pro každý byt (každé odběrné místo) zřídit samostatná odbočka (přívod) z hlavního domovního vedení nebo od přípojkové skříně. Na společný přívod lze připojit více měřících zařízení (elektroměrů) téhož odběratele při dodržení zatížitelnosti tohoto přívodu.
Odbočky k měřícím zařízením (elektroměrům) se dělají jednofázové nebo trojfázové. Jednofázové odbočky k měřícím zařízením (elektroměrům) lze provést u zařízení do soudobého příkonu 5,5 kW.
V ostatních případech musí být odbočky k měřícím zařízením (elektroměrům) trojfázové, se všemi vodiči proudové soustavy.
Pro bytové objekty (do bytů) se provádějí zásadně trojfázové odbočky.
Jednofázové odbočky k měřícím zařízením (elektroměrům) musí být rovnoměrně rozděleny, aby všechny fáze hlavního domovního vedení byly, pokud možno stejně zatěžovány.
Průřez vodičů odbočky k měřícímu zařízení (elektroměru) musí být, odchylně od ČSN 33 2000-5-52 ed. 2, takový, aby:
- dovolená proudová zatížitelnost vodičů odpovídala alespoň výpočtovému proudu soudobého příkonu bytu, přičemž tabulka minimálních průřezů vodičů odboček od hlavního vedení k měřícím zařízením (elektroměrům) bytů stupně elektrizace A a B je uvedena v tab. 1;
- vodiče byly jištěny proti přetížení a zkratu jističem před měřícím zařízením (elektroměrem) a u odboček delších než 3 m;
- úbytek napětí byl v souladu s čl. 7.7.3 normy ČSN 33 2130 ed. 3.
Tabulka 1 uvádí minimální průřezy vodičů odboček od hlavního domovního vedení k měřícím zařízením (elektroměrům).
Provedení hlavního domovního vedení a odboček od hlavního domovního vedení k měřícím zařízením (elektroměrům) musí být provedeno a uloženo odděleně od ostatních měřených vedení a tak, aby byl ztížen neoprávněný odběr nebo neoprávněná dodávka elektřiny a aby bylo možno vodiče bez stavebních zásahů vyměnit (např. v trubkách, kanálech, protahovacích lištách, dutinách, konstrukcích).
Odbočka k měřícímu zařízení (elektroměru) delší než 3 m musí být jištěna u hlavního domovního vedení v témž podlaží, kde je elektroměr. Odbočku kratší než 3 m, je-li uložena nehořlavě, lze jistit až jističem před měřícím zařízením (elektroměrem) namontovaným na elektroměrové rozvodnici.
Odbočka k měřícímu zařízení (elektroměru) musí být z celistvých vodičů a po celé délce bez přerušení, má být bez krabic a zbytečných ohybů. Je nutno volit takové provedení a uložení vedení, aby byly ztíženy neoprávněné odběry nebo neoprávněná dodávka elektřiny.