Nový originál - AX

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rittal je průkopníkem ve výrobě sériových rozváděčových skříní. Společnost Rittal byla v roce 1961 celosvětově první firmou, která začala se sériovou výrobou rozváděčových skříní. Vše začalo kompaktní rozváděčovou skříní AE, předchůdcem současné skříně AX.

Navzdory všem doporučením v oboru realizoval Rudolf Loh, s notnou dávkou odvahy a řádnou vynalézavostí, svou vizi vyrábět rozváděčové skříně průmyslovou cestou.

Z jednoduchého systému rozváděčových skříní se postupně vyvinula celosvětově největší systémová stavebnice pro výrobu rozváděčů. Díky velké inovativní síle společnosti Rittal vznikaly postupně různé generace rozváděčových skříní, používané v řádech milionů kusů, které často předstihly svou dobu. Nejnovější generace – AX – je odpovědí na výzvy éry Průmyslu 4.0 a je novým originálem.
Prodej nové řady kompaktních skříní AX a malých skříněk KX z ocelového plechu byl v České republice zahájen začátkem března 2020. Kompaktní skříně mají nyní pouze jednu produktovou řadu místo dvou, aniž by došlo ke ztrátě jejich rozměrů nebo možnosti použití. Počet produktových řad malých skříněk se snížil ze tří na jednu. Konkrétně řada AX nahrazuje skříně řady AE a CM. Malé skříňky řad KL, EB a BG jsou pro změnu nahrazeny řadou KX. Ve výsledku to přináší mnohem méně potřebných dílů, tím dochází ke snížení složitosti a přináší zjednodušení projektování.

ax 2020 1
Nové kompaktní skříně AX a malé skříňky řady KX nabízejí řešení pro každou aplikaci. Skříňky KX ve velikostech od 150 mm x 150 mm x 80 mm jsou vhodné jako svorkovnicové skříňky, nebo malé rozváděče. Skříně AX jsou k dispozici v hloubkách od 210 mm do 400 mm a v maximální velikosti 1000 mm x 1400 mm. Nová řada AX je vyráběna ve 39 velikostech.
Nové skříně jsou vyráběny ve zcela novém plně automatizovaném výrobním závodě v německém městě Haiger. Tato nová výrobní linka zaručuje stálou kvalitu skříní na nejvyšší úrovni. Klíčovou roli hrají také všestranné možnosti instalace, široký sortiment příslušenství a mezinárodní certifikace.

ax 2020 2

Nová řada kompaktních skříní AX přináší řadu inovací a výhod. Na první pohled je zřejmé, že se zcela změnil koncept balení, který přináší výraznou časovou úsporu při přípravě pro mechanické obrábění. Kompaktní skříň AX je dodávaná v nesmontovaném stavu, kdy jsou dveře, či přírubové desky pro zavedení kabelů pouze nasazeny, nikoliv mechanicky připevněny. Podnětem k tomuto konceptu je fakt, že až 90% kompaktních skříní je potřeba mechanicky obrábět. Kompaktní skříně AX reagují i na aktuální požadavky na stále rostoucí počet kabelů, které mají být zavedeny do rozváděče přes přírubovou desku. Plocha přírubových desek pro zavedení kabelů je v průměru o 35% vetší než tomu bylo u předchozích řad kompaktních rozváděčů.

ax 2020 3

Výroba původního provedení kompaktních skříní AE a malých skříněk KL, EB, BG z ocelového plechu bude ukončena k 30. 09. 2020. Od října se budou již doprodávat pouze skladové zásoby. Nepropásněte možnost bezproblémového přechodu na nové řady kompaktních skříní a malých skříněk. Pro usnadnění jsme pro vás připravili nástroje, které vám pomohou v začátcích používání nových skříní. Veškeré informace naleznete na www.axkx.cz.

Více informací naleznete na
www.axkx.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz listopad 2020 s

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2020

Číslo je zaměřené na zdroje, zálohování, měření a regulaci elektrické energie.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti Vše pro průmyslový Ethernet, IO-Link, Průmysl 4.0, Průmyslový Cloud a mnoho dalšího...
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.