Nový design ETF 012

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

V rámci inovace ETF 012 byly vylepšeny parametry zejména elektronické části termo-hygrostatu ETF 012. Tato změna zlepšuje technické parametry produktu a umožňuje využívání termo-hygrostatu ETF 012 v nových typech aplikací.

Vylepšené parametry

1. Napájecí napětí / provozní napětí
Interní zdroj napájecí jednotky ETF 012 byl kompletně zmodernizován. Výsledkem je termo-hygrostat ETF 012 se širokým rozsahem vstupního napětí AC 100 až 240 V. To umožňuje, aby byl produkt použit pro všechny běžné zdroje napětí po celém světě, ať už 100 V v Japonsku, 120 V v USA nebo 230 V v Evropě.

2. Rozsah provozních teplot
Termo-hygrostat ETF 012 lze nyní provozovat a skladovat při teplotách až -40° C. Otevírají se tak nové oblasti a způsoby použití, které u předchozí verze s minimální provozní teplotou 0° C nebyly možné, protože v minulosti nebylo možné použít termo-hygrostat ETF 012 u projektů s provozní teplotou do -40° C. Tento požadavek je třeba splnit pro aplikace, které se restartují při okolní teplotě až -40° C. Nejvíce známé odvětví je větrná energetika, ale tyto požadavky jsou stanoveny také pro stroje/ automaty, např. parkovací, lístkové atd., které jsou umístěny v chladnějších oblastech (např. ve vyšších nadmořských výškách).

3. Spínací kapacita
Díky technicky vyspělejšímu relé se zvýšila i spínací schopnost ETF 012. Trvalé proudy teď mohou být bezpečně spínány až do 10 (1,6) A. Také nárazové proudy jsou u nového provedení přípustné až do 30 A. Vyšší spínací schopnost otevírá širší spektrum využití, a to nejen v kombinaci
s našimi topeními. Můžete nyní připojit 120 V verzi teplovzdušného ventilátoru CR 030 nebo CR 130 o výkonu 950 W a rovněž CS 030 nebo CS 130 o výkonu 1200 W přímo na kontakty inovovaného termo-hygrostatu ETF 012.

etf 012 1

Silné stránky ETF 012:

  • Monitoruje teplotu a relativní vlhkost současně
  • Okamžitá reakce díky elektronickému měření
  • Globálně využívaný díky široké škále napětí AC 100- 240 V
  • Spolehlivý a přesný při okolních teplotách do -40 °C
  • Varianta produktu s externím senzorem umožní měření v přesně stanoveném místě

Nová DC verze

Nyní Vám můžeme také nabídnout verzi produktu, který je vhodný pro provozní napětí 24 - 48 V DC.
Tato verze je určena pro aplikace, kde jsou řídící a výkonová napětí různá. Řídící část pracuje s bezpečným napětím 24 nebo 48 V DC. Snímací zařízení, fotoelektrické senzory, atd. jsou dodávány s napětím DC. Výkonová část se střídavým napětím (120 nebo 230 V) slouží pro spínání větších zátěží, např. elektrické motory, stykače, topení. Vnitřní relé ETF 012 může přepínat stejnosměrné napětí mezi 20 až 60 V s přepínací kapacitou max. 0,6 A. Pro ovládání výkonového relé je to ve většině případů dostačující. Pokud je nutné přepínat stejnosměrný proud nad 0,6 A, může se ETF 012 použít v kombinaci s naším spínacím modulem SM 010.

etf 012 2

Termo-hygrostat ETF 012 s externím senzorem

Inovovaný ETF 012 můžeme nyní nabídnout rovněž ve verzi tohoto produktu s externím senzorem. Tato nová verze umožňuje zákazníkovi přesné měření teploty/vlhkosti kdekoli v uzavřeném prostoru skříně nebo v jejím okolí. Proto u nového typu ETF 012 není třeba brát v úvahu ovlivnění jeho funkce ve vztahu k hustotě instalace a vlivy ostatních zařízení ve skříni, jelikož senzor není zabudovaný v plášti ETF 012. Místo pro čidlo může být optimálně zvoleno kdekoliv ve skříni, anebo jejím blízkém okolí.

STEGO Czech s. r .o.
V Lužích 818/23
142 00 Praha 4 – Libuš
Tel.: +420 261 910 544, +420 734 505 289
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.stego.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
ifm electronic - Světová jednička v oblasti průmyslové senzoriky a automatizace Pomáháme průmyslu vstoupit do digitální sféry INDUSTRY 4.0
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.