Nové instalační stykače ESB..N a EN..N pro montáž na DIN lištu

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

ABB inovovala celou produktovou řadu instalačních stykačů ESB, včetně provedení s manuálním ovládáním EN, a od roku 2018 tak svým zákazníkům nabízí tyto produkty pod označením ESB..N a EN..N.

Doposud byla šíře portfolia vymezena rozpětím 20 až 63 A, zatímco nyní jsme nabídku rozšířili i na 16 A a 100 A. Drobné úpravy doznala dřívější verze pro 24 A, kterou nyní nahrazuje univerzálnější varianta pro 25 A.
Verze EN..N dostupná pro velikosti od 20 do 40 A je vybavena páčkovým přepínačem, který má přednost před elektrickým ovládáním a umožňuje ovládat přístroj nezávisle na zdroji ovládání.

instalacni stykace 2019 4

Další významnou inovací je nahrazení dříve střídavé cívky u verze pro 20 A stejnosměrnou cívkou. Díky tomu už celá produktová řada 16 až 100 A umožňuje použití ovládacího napětí AC i DC u téhož stykače. Navíc jsou tak všechny stykače bez brumu a nabízí tak bezhlučný provoz, který je v řadě aplikací požadovanou vlastností. Může jít typicky o spínání osvětlení, kotlů, topných těles, ventilace a dalších zátěží například v nemocnicích, hotelích či domácnostech. Své uplatnění ale najdou instalační stykače i při spínání menších motorů, např. u čerpadel.

instalacni stykace 2019 5
Všechny instalační stykače mají zabudovaný odrušovací člen, u stykačů pro 16, 20 a 100 A není nutné do teploty 55°C vkládat mezi jednotlivé moduly distanční vložky kvůli chlazení, čímž se šetří až 15 % cenného instalačního prostoru v rozvodnicích a tedy i náklady.

rizeni pohonu 3

rizeni pohonu 4


Pomocné kontakty jsou pro všechny instalační stykače společné a mohou se nově upevnit bez nutnosti použití nástroje pouhým zacvaknutím do připravených slotů, což významně usnadňuje a urychluje manipulaci při zapojování instalačníchstykačů.

instalacni stykace 2019 6

Další informace najdete na www.abb.cz/nizke-napeti

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku