Nové instalační stykače ESB..N a EN..N pro montáž na DIN lištu

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

ABB inovovala celou produktovou řadu instalačních stykačů ESB, včetně provedení s manuálním ovládáním EN, a od roku 2018 tak svým zákazníkům nabízí tyto produkty pod označením ESB..N a EN..N.

Doposud byla šíře portfolia vymezena rozpětím 20 až 63 A, zatímco nyní jsme nabídku rozšířili i na 16 A a 100 A. Drobné úpravy doznala dřívější verze pro 24 A, kterou nyní nahrazuje univerzálnější varianta pro 25 A.
Verze EN..N dostupná pro velikosti od 20 do 40 A je vybavena páčkovým přepínačem, který má přednost před elektrickým ovládáním a umožňuje ovládat přístroj nezávisle na zdroji ovládání.

instalacni stykace 2019 4

Další významnou inovací je nahrazení dříve střídavé cívky u verze pro 20 A stejnosměrnou cívkou. Díky tomu už celá produktová řada 16 až 100 A umožňuje použití ovládacího napětí AC i DC u téhož stykače. Navíc jsou tak všechny stykače bez brumu a nabízí tak bezhlučný provoz, který je v řadě aplikací požadovanou vlastností. Může jít typicky o spínání osvětlení, kotlů, topných těles, ventilace a dalších zátěží například v nemocnicích, hotelích či domácnostech. Své uplatnění ale najdou instalační stykače i při spínání menších motorů, např. u čerpadel.

instalacni stykace 2019 5
Všechny instalační stykače mají zabudovaný odrušovací člen, u stykačů pro 16, 20 a 100 A není nutné do teploty 55°C vkládat mezi jednotlivé moduly distanční vložky kvůli chlazení, čímž se šetří až 15 % cenného instalačního prostoru v rozvodnicích a tedy i náklady.

rizeni pohonu 3

rizeni pohonu 4


Pomocné kontakty jsou pro všechny instalační stykače společné a mohou se nově upevnit bez nutnosti použití nástroje pouhým zacvaknutím do připravených slotů, což významně usnadňuje a urychluje manipulaci při zapojování instalačníchstykačů.

instalacni stykace 2019 6

Další informace najdete na www.abb.cz/nizke-napeti

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, červen 2020

Číslo je zaměřené na identifikační systémy, trafostanice, transformátory a zabezpečovací techniku.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.