Nová časová relé pro řízení technologických procesů

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Po již téměř 60leté tradici výroby elektromechanických relé se opírá konstrukce a výroba pestrého sortimentu časových relé o široké zkušenosti zejména v oblasti spolehlivosti.

Vysoká spolehlivost funkce časových relé je nanejvýš nutná zejména při řízení technologických procesů a strojů, kdy na funkci časového relé závisí mnohamilionové hodnoty.

nova casova rele
Mezi nejspolehlivější časová relé patří typové řady 80 a 83 v modulovém provedení pro upevnění na DIN-lištu.
Vedle jednofunkčních verzí (zpožděný rozběh, přechodný kontakt, blikač, zpožděný návrat, taktovač, vysílač impulsu a hvězda-trojúhelník) lze použít i multifunkční verzi s jedním nebo dvěma výstupními kontakty. Povel ke spuštění časové funkce je možno časovému relé zadat ovládáním kontaktu v řídím obvodu nebo ovládáním kontaktu v napájecím obvodu.

Navíc jsou časová relé vybavena funkcí přechodného kontaktu s předčasným startem opětovného časování (watchdog) nebo polovodičovým výstupem (optočlen).
Samozřejmostí je multinapěťové napájení 12-240 V AC/DC, resp. 24-240 V AC/DC, kdy přístroj sám napájecí napětí rozpozná.

Volitelné časové rozsahy v rozmezí 0,1 s až 24 h, resp. 0,05 s až 10 d uspokojí většinu používaných aplikací.
Vysokým zkušebním izolačním napětím 4 kV a EMC odolností rušení se řadí časová relé řad 80 a 83 ke špičkovým ve světovém měřítku.

finder logo web

Finder CZ, s.r.o.
Radiová 1567/2b, 102 00 Praha 10
Tel.: +420 286 889 504
Fax: +420 286 889 505
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.finder.cz

finder slogan web

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2023

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
METRA BLANSKO zakázková výroba dle požadavků zákazníka AC a DC voltmetry a ampérmetry, otáčkoměry, vysokonapěťové děliče, převodníky elektrických veličin, proudové transformátory, revizní přístroje, multimetry, bočníky, kalibrace a servis. S přístroji Metra můžete spolehlivě měřit dalších 100 let.

Najdete nás na Facebooku