Nová časová relé pro řízení technologických procesů

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Po již téměř 60leté tradici výroby elektromechanických relé se opírá konstrukce a výroba pestrého sortimentu časových relé o široké zkušenosti zejména v oblasti spolehlivosti.

Vysoká spolehlivost funkce časových relé je nanejvýš nutná zejména při řízení technologických procesů a strojů, kdy na funkci časového relé závisí mnohamilionové hodnoty.

nova casova rele
Mezi nejspolehlivější časová relé patří typové řady 80 a 83 v modulovém provedení pro upevnění na DIN-lištu.
Vedle jednofunkčních verzí (zpožděný rozběh, přechodný kontakt, blikač, zpožděný návrat, taktovač, vysílač impulsu a hvězda-trojúhelník) lze použít i multifunkční verzi s jedním nebo dvěma výstupními kontakty. Povel ke spuštění časové funkce je možno časovému relé zadat ovládáním kontaktu v řídím obvodu nebo ovládáním kontaktu v napájecím obvodu.

Navíc jsou časová relé vybavena funkcí přechodného kontaktu s předčasným startem opětovného časování (watchdog) nebo polovodičovým výstupem (optočlen).
Samozřejmostí je multinapěťové napájení 12-240 V AC/DC, resp. 24-240 V AC/DC, kdy přístroj sám napájecí napětí rozpozná.

Volitelné časové rozsahy v rozmezí 0,1 s až 24 h, resp. 0,05 s až 10 d uspokojí většinu používaných aplikací.
Vysokým zkušebním izolačním napětím 4 kV a EMC odolností rušení se řadí časová relé řad 80 a 83 ke špičkovým ve světovém měřítku.

finder logo web

Finder CZ, s.r.o.
Radiová 1567/2b, 102 00 Praha 10
Tel.: +420 286 889 504
Fax: +420 286 889 505
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.finder.cz

finder slogan web

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2022

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.

Najdete nás na Facebooku