Není nerez jako nerez - U rozvaděčových skříní do různých typů prostředí to platí dvojnásob

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost CONTEG je českým výrobcem rozvaděčových skříní pro průmysl a venkovních aplikací. Zaměřujeme se především na nerezové rozvaděčové skříně vhodné pro aplikace s vyššími nároky na odolnost vůči okolnímu prostředí.

Dodáváme do potravinářského či chemického průmyslu, ale uplatnění najdou naše skříně i ve vodohospodářském sektoru či u dopravních staveb nebo firem, které realizují různé typy zabezpečení. V tomto případě se jedná o řady nerezových rovaděčových skříní (WME-X), venkovní rozvaděčové skříně (WME-O s UV lakem a OutTEG OMR nerez/hliník).Řady WME-X, WME-O a řada OutTEG Lite jsou určeny pro montáž na sloup/zeď, outTEG OMR je samostatně stojící. Kvalitu našich rozvaděčových skříní dokládá i UL certifikace.

Rozvaděčové skříně pro venkovní použití

Pro skříně do běžného vnějšího prostředí, kde není třeba řešit kontrolu vnitřního prostředí a je požadováno provedení skříně na sloup, nebo na zeď, je tak nejvhodnějším řešením skříň WME-O. Jedná se o skříň s nerezového materiálu 1.4016 (AISI 403, ČSN 17040). Tato nerezová ocel je následně pro zvýšení ochrany proti vnějším vlivům opatřena práškovou barvou s vyšší UV ochranou. Tímto je zajištěna vysoká stabilita povrchu po velmi dlouhou dobu proti UV záření, a tím i barevná stálost povrchu. Tyto rozvaděčové skříně jsou běžně používány v severském prostředí Finska, přes mírné prostředí Střední Evropy, až po téměř pouštní prostředí Blízkého východu. V prostředí s vysokou mírou děšťů je vhodné skříň vybavit střechou, která brání přímému působení vody na těsnění PUR aplikované na všech rozvaděčových skříních WME. Tento těsnící materiál obsahuje hydrofobní složku, která ještě více zvyšuje odolnost proti vniknutí molekul vody k samotnému povrchu těsnění a dovnitř. Tím je zajištěno, že např. při použití v mrazivých prostředích, nedojde během otevření dveří skříně obsluhou k poškození tohoto těsnění.

rozvadece conteg 2020 2
Pro běžné vnější prostřední, kde je kladen důraz na kontrolu vnitřního prostředí, se jako samostaně stojící hodí skříně řady outTEG OMR v kombinaci materiálu nerez a hliník a pro montáž na sloup či zeď, pak verze outTEG Lite z hliníku. Dvouplášťove provedení zajišťuje přirozenou ventilaci mezi vnitřím a vnějším pláštěm. Oba tyto modely jsou také opatřeny práškovou venkovní barvou s UV ochranou a integrovanou střechou. V případě potřeby je možné je doplnit o chlazení či topení, případně ventilátory, obdobně jako u ostatních typů skříní.

rozvadece conteg 2020 3

Nerezové skříně dovnitř

Pro vnitřní prostředí s výššímí nároky na okolní prostředí dodáváme skříně řady WME-X. Ty jsou standardně vyrobeny z nerezové oceli 1.4301 (AISI 304, ČSN 17240). Tento materiál má vynikající odolnost vůči korozi v přirozeném okolním prostředí (voda, venkovská a městská atmosféra) bez významných koncentrací chloridů nebo kyselin.
V případě požadavku na řešení do prostředí chemického či potravinářského je k dispozici i provedení z nerezové oceli 1.4404 (AISI 316L, ČSN 17349). Tato nerezová ocel s přidaným molybdenem je vhodná všude tam, kde je požadována vysoká odolnost proti neoxidujícím kyselinám, nebo vysoká čistota skříně. Dále se používá tam, kde je vyžadována odolnost vůči korozi v přírodním okolním prostředí s mírnou koncentrací chloridů a kyselin, ale i v početných chemických kyselých prostředích (kyselina sírová a kyselina fosforečná, organické kyseliny) podle teploty a koncentrace.
Celou škálu naší nabídky doplňují běžné oceloplechové kompaktní sříně WME pro jednoduché aplikace ve vnitřních prostorách, jsou vybaveny montážní deskou, v jedno či dvoudvéřovém provedením. Tyto jsou k dispozici v 54 velikostech!

rozvadece conteg 2020 4

Modifikace rozvaděčových skříní

Veškeré rozvaděčové skříně dodáváme samostatně, nebo včetně dalšího příslušenství k nim, jako například topení, chlazení, ventilátory, montážní lišty, které zákazníkům v případě jejich požadavků předinstalujeme rovnou do skříní.
Vždy je třeba do a ze skříně vést metalické kabely, ať napájecí tak signálové nebo na plášťě skříní či dveře umístit ovládací tlačítka či zobrazovací jednotky. Pro tyto účely nabízíme zákazníkům možnost vytvoření těchto otvorů v našem vlastním modifikačním centru vybaveném moderním CNC strojem Staunhauer MODCenter 293, na kterém jsme schopni splnit jakékoliv požadavky přes frézování, vrtání až po závitování. Díky nabízeným modifikačním službám má instalátor o polovinu méně starostí. Kdo někdy dělal, byť i jen kulaté, otvory do nerezu, tak si umí představit jak náročná je to práce. Službu nabízíme už od jednoho kusu!

rozvadece conteg 2020 5

Více informací o produktech a službách společnosti COTNEG naleznete na stránce www.conteg.cz.

CONTEG, spol. s.r.o.
Na Vítězné plání 1719/4, 140 00 Praha 4
Tel: +420 261 219 182
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.conteg.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.

Najdete nás na Facebooku