Kabelovody ZEKAN od společnosti CWS s. r. o.

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Trubkový kabelovod ZEKAN je systém uložení kabelových chrániček v zemi, který slouží k ochraně kabelových vedení proti mechanickému poškození.

Kabelovod zajišťuje propojení jednotlivých kabelových komor nebo vyústění do objektů s možností výměny nebo přidání kabelů. Kabelové chráničky jsou také využívány k zajištění rezervních kabelových tras pro budoucí osazení kabely.
Pro vedení kabelů mezi jednotlivými kabelovými komorami jsou v kabelovodu používány kabelové chráničky, PVC trubky s hrdlem vybaveným pryžovým těsněním. Spoje kabelových chrániček zasunutých v hrdlech s těsněním zajišťují vodotěsnost kabelovodu. Ohybové díly chrániček s těsněním umožňují změny vedení kabelovodu v horizontálním i vertikálním směru. Rozteče trubek jsou vymezeny distančními rozpěrkami, do kterých jsou zaklesnuty.

kabelovod zekan 2021 1
Pro zajištění mechanické odolnosti kabelovodu je nutné dodržet doporučené způsoby hutnění a typy zásypového materiálu. Systém je připraven pro snadnou instalaci kabelových chrániček od Ø 63 mm do Ø 200 mm. Prostorovým oddělením jednotlivých trubek a prosypáním zásypovým materiálem v tělese kabelovodu, je zajištěna ochrana souběžných kabelových vedení. Dojde-li k poruše silového kabelu, je souběžné vedení ve vedlejší chráničce chráněno před účinky působení elektrického oblouku. Pro ochránění souběžných vedení při vedení VN kabelu, je doporučeno provést prosyp kabelovodu křemičitým pískem, který má velkou odolnost vůči vysokým teplotám. Materiál PVC je samozhášivý (třída reakce na oheň B), vylučuje zahoření chrániček a následné šíření ohně. V případě potřeby zajištění velké mechanické odolnosti (např. v úseku pod frekventovanou silniční komunikací s průjezdem těžkých dopravních prostředků) je možné kabelovod zalít betonem.

kabelovod zekan 2021 3
Kabelové komory ZEKAN se používají při výstavbě kabelovodů jako přístupová místa kabelových tras pro instalaci prvků, křížení, odbočení a kontrolu kabelů. Lze do nich instalovat i další prvky inženýrských sítí. V porovnání s betonovými nebo zděnými komorami jsou podstatně lehčí, díly jsou vyrobeny z HDPE. Snadno a rychle je lze nainstalovat a vzhledem ke stavebnicovému systému umožňují aktuální změnu rozměru komory, dle nastalých požadavků projektu nebo stavby. Jejich mechanická zatížitelnost je vysoká, odpovídá parametrům normy ČSN EN 124.
Předlisované otvory pro vyústění chrániček v kabelových komorách jsou ve stejných roztečích jako uložení chrániček v distančních rozpěrkách.
Otvory pro vyústění chrániček z komory se snadno vytvoří vykružovacím vrtákem pro požadovaný Ø chráničky.

kabelovod zekan 2021 4

Poklopy komor:

  • Poklopy z kompozitního materiálu - zatížitelnost B 125 (12,5t)
  • Poklopy litinové - zatížitelnost D 400 (40t)

CWS s. r. o.
Nádražní 4, 584 01 Ledeč nad Sázavou
Tel.: +420 608 300 033
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.cws.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2021

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2021

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Zajímavé odkazy

Měřicí a regulační technika Ucelená nabídka měřicí a regulační techniky pro výrobce a distributory elektrické energie, spotřebitele elektrické a jiných energií, výrobce elektrických a dalších zařízení, která tuto techniku využívají.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.
Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.

Najdete nás na Facebooku