Home Connect & Loxone: Dvojnásobně chytré propojení

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Chytré spotřebiče s technologií Home Connect značek Bosch, Siemens a Gaggenau lze nyní rychle a snadno integrovat do systému inteligentní automatizace budov od společnosti Loxone.

To spotřebitelům ušetří nejen spoustu času a energie, ale zajistí také větší bezpečí a pohodlí.

Stále více domácích spotřebičů je možné propojit díky technologii Home Connect. To jejich majitelům přináší vyšší úroveň podpory, zjednodušuje ovládání a optimalizuje každodenní činnosti. BSH a Loxone posouvají toto propojení na novou úroveň.

Jeden příklad ze života: Dnes už si řada budov vyrábí vlastní energii, ať už prostřednictvím fotovoltaického systému, větrné turbíny nebo jiného obnovitelného zdroje energie. Většinou se nevyplatí vlastní vyrobenou elektřinu posílat do sítě. Přes den, když jsou lidé v práci, tak prodělávají. Je proto rozumné využít tuto elektřinu například pro mytí nádobí, sušení prádla nebo zapnutí jiného spotřebiče.

loxone siemens 2021 3

Díky technologii Home Connect může spotřebiče řídit energetický management Miniserveru – „mozku“ inteligentního systému automatizace budov od společnosti Loxone. Ten může například odložit spuštění programu myčky nádobí, pokud například zrovna nesvítí slunce, a využít vlastní elektrickou energii spotřebitele později. Při rozhodování bere Miniserver v úvahu energetický management celé budovy a ve špičce může zapnout až 12 spotřebičů místo odesílání energie do sítě. Uživatelé mohou samozřejmě stanovit priority pro spotřebu energie a například určit denní dobu, kdy se má nabíjet jejich elektromobil. Miniserver poté řídí spotřebu energie budovy tak, aby bylo vozidlo připraveno k použití v požadovaném čase. Miniserver od Loxone navíc chrání elektrické vedení před případným přetížením a přeruší přívod elektrické energie, pokud hrozí, že by byla překročena maximální přípustná úroveň.

loxone siemens 2021 4

Větší bezpečnost v nepřítomnosti

Nové připojení zajišťuje nejen lepší využití energie, ale zvyšuje také bezpečnost. Ilustruje to následující příklad. Uživatelé mohou aktivovat funkci „Opustit domov“ trojitým kliknutím na dotykové tlačítko Loxone Touch u východu z domu. Miniserver na základě toho zapne poplašný systém, případně vypne topení, zkontroluje, zda jsou zavřené dveře a okna a zda jsou domácí spotřebiče (například trouba s Home Connect) vypnuté, a pošle potvrzení.

loxone siemens 2021 5

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz rijen 2021

ElektroPrůmysl.cz, říjen 2021

Číslo je zaměřené na rozváděče a rozváděčovou techniku, měřicí a monitorovací techniku.

Zajímavé odkazy

Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.
Moduly PAPAGO Pro měření nejrůznějších veličin, monitorování i ovládání přes Ethernet (síť LAN), WiFi nebo GSM.
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.

Najdete nás na Facebooku