Flexibilní podlahový vývod UDHOME od OBO Bettermann

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kompaktní třída přístrojových podlahových vývodů UDHOME společnosti OBO Bettermann splňuje veškeré požadavky na kvalitní design moderních interiérů a vnáší do oblasti elektrických podlahových instalací nový rozměr pojmu flexibilita.

V moderních obytných a administrativních budovách má stále vyšší prioritu přesný návrh elektrických rozvodů. Důraz je přitom kladen nejen na prosté rozmístění přípojných míst, ale i na sofistikované provedení silových a slaboproudých rozvodů, umožňující relativně časté změny konfigurace.
A právě tyto požadavky udávaly hlavní směr při optimalizaci připojovacích podlahových jednotek OBO UDHOME i široké palety souvisejícího příslušenství.
O svých vnitřních a vnějších kvalitách přesvědčí rodina UDHOME uživatele i architekty velice rychle elegantním designem a mnoha prakticky orientovanými detaily. Představuje moderní, profesionální alternativu nástěnných elektrických instalací, poskytující široké spektrum různorodých řešení pro silová i slaboproudá přípojná místa v úrovni podlahy bez potřeby náročných projektů nebo rozsáhlé montážní přípravy.
Minimální požadavky na instalaci s maximálně rozmanitým výsledkem začínají objednávkou. Pod jedním katalogovým číslem jsou v tomto případě k dispozici kompletní montážní jednotky, které mohou být již ve výrobě vystrojeny instalačními přístroji. Jedna sestava přístrojového podlahového vývodu, dodaná pod jediným objednacím číslem, může tedy zahrnovat všechny komponenty potřebné k realizaci celého přípojného místa.

UDHOME 2018 1
Pouhé tři základní velikosti podlahových jednotek UDHOME přitom obsáhnou všechny obvyklé praktické aplikace. Jednotka UDHOME2 pojme dvě silové zásuvky v modulu 45 x 45 mm plus dvě zásuvky datové techniky ve speciálním držáku. Do podlahové jednotky UDHOME4 lze vložit až šest zásuvkových resp. přístrojových univerzálních modulů 45 x 45 mm a do jednotky UDHOME9 je možno vložit dvanáct těchto modulů.
Vnitřní prostor podlahových přístrojových jednotek UDHOME je navržen pro přednostní použití praktických přístrojových a zásuvkových modulů typové řady OBO Modul 45. Jejich kompaktní provedení vyžaduje, oproti standardním instalačním přístrojům, značně menší prostor a přísně modulární konstrukce zaručuje velmi vysokou flexibilitu při vytváření individuálních sestav přípojných a ovládacích míst. Navíc se celá tato řada vyznačuje vysokou únosností a mechanickou stabilitou, což dokládají nejen četné zkušební testy, ale i mnohé praktické aplikace.

UDHOME 2018 2
Instalace podlahových přístrojových jednotek UDHOME a jejich osazení koncovými přípojnými a ovládacími prvky je přitom velmi jednoduchá. Elektrické rozvody s jejich využitím jsou vždy vysoce variabilní, neboť kabely a vodiče jsou do nich zavedeny prostým protažením elektroinstalačními pevnými nebo ohebnými trubkami uloženými ve struktuře podlahy. Lze je instalovat kdekoli v místnosti s podlahou tvořenou cementovým potěrem o určité minimální tloušťce. Stejně tak je lze ale montovat i do sendvičových podlahových struktur s podlahovým vytápěním. Při větší vzdálenosti mezi nosnou částí podlahy a jejím povrchem lze zvýšit jejich vestavnou výšku pomocí výškově stavitelného podkladového rámu, jednoduše fixovaného na povrchu nosného struktury podlahy. Jednotky jsou standardně dodávány s montážním ochranným krytem, udržujícím během realizace stavby nečistoty mimo vnitřní prostor jednotky. Kryt se odstraňuje až při realizaci elektrické instalace, kdy je nahrazen skutečným pohledovým víkem přístrojové jednotky. Na úroveň povrchu podlahové krytiny se horní hrana přístrojové jednotky UDHOME snadno přesně zarovná pomocí čtyř stavitelných vyrovnávacích podpěr.
Jsou-li jednotky správně instalovány, vše co potřebujete, tedy silové napájení, data a další slaboproudé rozvody, budou trvale k dispozici přímo u pohovky nebo pracovní stanice. To vše bez nepatřičného chaosu v připojovacích kabelech.

UDHOME 2018 3
Jakmile se víko podlahové jednotky UDHOME uzavře, může se tato stát díky vložení podlahové krytiny téměř neviditelnou. Trvale zřetelné pak zůstanou jen hrany pevného kovového rámu a difuzor z nerezové oceli, které ale svými křivkami bez problému zapadnou do architektonického ztvárnění naprosté většiny místností.
O jednoduchosti a možnostech montážního postupu se lze přesvědčit ve videonávodu na: www.obo.de/service/media/

OBO BETTERMANN s. r. o.
Modletice 81, 251 01 Modletice
Tel: +420 323 610 111
E-Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.obo.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
ifm electronic - Světová jednička v oblasti průmyslové senzoriky a automatizace Pomáháme průmyslu vstoupit do digitální sféry INDUSTRY 4.0
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.