Chlazení malých a středně velkých datových center

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nezbytnou součástí každého datového centra je chlazení, které vytváří vhodné prostředí pro provoz instalovaných IT technologií. U malých a středně velkých DC se ukazuje jako nejúčinnější způsob chlazení koncept tzv. studené (teplé) uličky.

Uspořádání racků v řadách a mechanické oddělení studeného a teplého prostoru v DC zaručuje maximální využití instalovaného chladicího výkonu a zároveň je zajištěno, že chladicí vzduch je cíleně a rovnoměrně veden přes jednotlivé prvky IT technologie.

Mezirackové chladicí jednotky Rittal LCP Inline DX se svými parametry perfektně zapadají do konceptu studené (teplé) uličky. Jednotky LCP DX jsou kompresorové chladicí jednotky s přímým výparem chladiva, kde vnitřní jednotka obsahuje kompresor a výparník, ve kterém je teplo sdíleno mezi chlazeným vzduchem a teplonosným médiem (chladivem) a prostřednictvím venkovního kondenzátoru je teplo odváděno do okolního prostředí. Tento systém chlazení je nezávislý na dalších technologiích a v případě nárůstu potřeby vyššího chladicího výkonu (např. rozšiřování DC; výměny IT technologie atp.) umožňuje snadné navýšení chladicího výkonu celého systému chlazení DC.
Zákazník má možnost volby mezi třemi výkonovými řadami 12 kW, 20 kW, 35 kW nominálního chladicího výkonu. Řada jednotek o chladicím 12 kW byla s ohledem na stále se zvyšující výkon IT technologií rozšířena o jednotky 20 kW při zachování půdorysného rozměru (šířka 300 mm). Největší 35 kW jednotka nabízí jako příslušenství tzv. volné chlazení, kdy se pro chlazení využije okolní vzduch a dochází k výrazným energetickým úsporám. Jednotlivé výkonové stupně umožňují efektivní volbu množství jednotek pro pokrytí chladicího výkonu a potřebného redundantního výkonu v DC.

chlazeni dc 2021 1
Díky invertorové technologii řízení kompresoru a otáček ventilátorů je dosahováno nejenom vysoké energetické účinnosti, ale také přesného řízení teploty chladicího vzduchu. Chladicí výkon se nepřetržitě přizpůsobuje požadavkům instalované technologie IT a zaručuje optimální podmínky i v DC s proměnlivou zátěží.
Rozměry zařízení instalovaných v DC jsou důležitým parametrem při výběru vhodné chladicí jednotky. Je nutné dodržet kompaktní rozměry a zároveň zachovat návaznost na okolní racky. Proto nabízíme všechny typy LCP jednotek v provedení hloubek 1000 mm a 1200 mm. Jednotky 12 kW a 20 kW mají shodnou šířku 300 mm a v případě potřeby navýšení chladicího výkonu lze jednotky bez úprav datového centra zaměnit. Výkonné jednotky 35 kW mají šířku 600 mm.
Pokročilé řízení a regulace je standardním prvkem chladicích jednotek. Veškeré nastavení a provozní hodnoty je možné sledovat na přehledném displeji. Uživatel ocení jednoduchost a dostupnost základního provozního nastavení a servisní technik snadno získá přístup k detailním provozním hodnotám a stavům zařízení včetně důležitých událostí, které jednotka automaticky zaznamenává.

chlazeni dc 2021 2
Vzdálené připojení a monitorování umožňuje instalovaná komunikační karta SNMP. Po zapojení jednotky do počítačové sítě, je možné vytvořit vizualizaci celého procesu chlazení a detailně monitorovat a řídit prostředí DC.
Nejenom teplota, ale i vlhkost je důležitým parametrem pro provoz IT technologií. Proto Rittal nabízí jako příslušenství regulaci relativní vlhkosti DC. K jednotkám LCP DX lze doplnit zvlhčovač a zařízení pro odvlhčení vzduchu.

Více informací naleznete na
www.rittal.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl kveten 2022

ElektroPrůmysl.cz, květen 2022

Číslo je zaměřené především na konektorovou techniku a kabelovou konfekci.

Zajímavé odkazy

Ušetřete 30% nákladů se systémovou technikou! Zbavte se tlaku na náklady jednou pro vždy. Díky decentrální instalaci ušetříte až 30%. Je to tak jednoduché! Vše, co musíte udělat, je: Prostě jít do toho.
Nastavte si své Centrum preferencí a získejte třeba SMART TV Tím, že více specifikujete oblasti zájmů ve svém profilu, vás automaticky zařadíme do slosování o hodnotné ceny.
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.

Najdete nás na Facebooku