Výkon až 1 176kW a účinnost 96,5% to je MULTI POWER

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Italská firma Riello, na českém trhu zastoupena firmou Schmachtl, patří mezi čtyři největší světové hráče v prodeji systémů UPS (porovnání z roku 2013). V poslední době představila, nový technologicky velmi vyspělý modulární systém Multi Power (MPW).

Modulární systém oproti konvenčním UPS nabízí spoustu výhod: maximální rozšiřitelnost, vysokou účinnost, různé variace redundantního řešení, nepřekonatelnou hustotu energie, vysokou flexibilitu a další. Riello Multi Power je navržen pro ochranu jakýchkoliv vysoce výkonných počítačů, IT prostředí a poskytuje maximální použití ideálně pro datová centra a jiné kritické systémy. Velikost výkonových modulů roste s poptávkou trhu, a tudíž nehrozí jeho předimenzování. Multi Power (MPW) výkonové moduly jsou dimenzovány na výkon 42 kW, a tak jsou optimalizovány jak počáteční náklady, tak celková hodnota modulárnímu systému. Díky tomu je MPW velice žádaný a konkurence schopný systém na trhu UPS.
Nové výkonové moduly MPW disponují nejnovější technologií UPS. Díky tříúrovňovému měniči s aktivním clampingem (NPC) a řízením vstupu s korekcí účiníku (PFC), zajišťuje MPW nejvyšší úroveň výkonnosti, co se týče celkového výkonu, účiníku vstupu a harmonického dopadu na zdroj. Systém dosahuje vysoké účinnosti 96,5% při provozu v režimu on-line dvojité konverze.

MULTI POWER 2017 1
Namísto použití standartních komponentů, které jsou snadno dostupné na trhu, je MPW vybaven jednou optimalizovanou a spolehlivou výkonovou soupravou, která zaručuje nejlepší využití a celkový výkon. Samotný výkonový modul využívá principu bezdrátového proudového propojení, což znamená minimalizování vzdáleností proudového propojení mezi kartami, proudovými komponenty a konektory. Tímto způsobem je dosaženo snížení veškerých nebezpečí souvisejících s problémy propojení mezi soupravami a také zmenšení celkových ztrát energie.
Rozšiřitelnost systému MPW je jedinečná. U jedné výkonové skříně je vertikální růst od 42 kW až do 294 kW (1 až 7 výkonových modulů). Současně je možné paralelně propojit až 4 skříně a dostat se tedy až na výkon 1176 kW včetně redundance. Hustota energie je 700 W/dm3. Bateriová skříň pojme až 36 bateriových modulů (BM), přičemž je možno propojit až 10 bateriových skříní.
Modulární koncept Plug&Play usnadňuje proces rozšíření výkonu nebo autonomní činnosti baterie bez nutnosti odstavení systému. Princip výměny za provozu je zakomponován do všech hlavních prvků systému. Kromě toho jsou všechny výkonové moduly a kritické komponenty snadno přístupné z přední strany jednotky. Systém je vybaven spínačem pro přepnutí manuálního bypassu a zařízením pro kontrolu zpětného proudění s vestavěným stykačem vybaveným mechanickým zámkem.

MULTI POWER 2017 2
Celé řešení MPW bylo navrženo se speciální péčí pro zajištění spolehlivosti a zabránění jakýmkoliv možným poruchám kvůli nesprávné komunikaci mezi komponenty systému. Výkonové moduly nejsou řízeny jedním unikátním mikroprocesorem, ale třemi mikroprocesory, kde každý má odlišné a speciální úkoly. Stejně tak je skříň pro výkonové moduly vybavena dvěma samostatnými mikroprocesory. Jeden slouží pro řízení celkové činnosti UPS a druhý pro řízení komunikace s uživatelem. Kromě toho jsou pro správu a přenos dat použity tři jednoúčelné sběrnice. Pokud jde o monitorování a kontrolu celého systému, je neustále snímána teplota všech hlavních komponentů v každém výkonovém modulu, ve skříni pro výkonové moduly jsou zabudovány až čtyři čidla teploty pro zajištění konstantního a efektivního provozu. Výkonový modul UPS je vybaven třemi ventilátory s regulací otáček, které zajišťují, že při zvýšení nebo snížení úrovně zatížení systému nebude docházet k plýtvání energie. Každý ventilátor je zároveň vybaven takzvaným třetím vodičem, který okamžitě upozorní mikroprocesor v případě poruchy. V takovém případě mikroprocesor zvýší otáčky ostatních provozuschopných ventilátorů pro kompenzaci deficitu chlazení. Bateriové moduly také obsahují speciální interní ochranu a sofistikovaný kontrolní systém pro monitorování stavu každého modulu. Tento systém umožňuje kontrolovat napětí/proud dodávaný každým bateriovým modulem a díky tomu je možné přesně identifikovat problém a upozornit uživatele. Tyto skutečnosti výrazně snižují možnost poruchy daného systému.
Uživatelé mohou těžit z různých komunikačních systémů vyvinutých speciálně pro IT personál, správce zařízení a servisní techniky. Dotyková 7" LCD obrazovka, komunikační sloty, reléové karty a jednoúčelové servisní porty zajišťují snadné nastavení, kontrolu a monitorování UPS a rovněž jeho integraci do systému řízení provozovny a systému pro správu infrastruktury datových center. Multi Power je kompatibilní s nejnovějšími operačními systémy včetně Windows 7,8, Hyper-V, Windows server 2012, 2008 a předchozí verze, Mac OS X, Linux, VMWare ESXi, Citrix XenServer a mnoha dalšími.

MULTI POWER 2017 3

Pro nejlepší představu konfigurace systému si uvedeme příklad:

Zadání:
Požadavek na modulární systém o výkonu 250 kW s redundancí N+1 a dobou zálohy 5 minut

Řešení s použitím systému MPW:

  • 1x Výkonová skříň (součástí je centrální bypass modul, manuální bypass modul, komunikační modul, deska pomocných signálů a slot pro relé)
  • 7x Výkonový modul MPW 42 (252 kW + 42 kW), redundance N+1
  • 2x bateriová skříň (součástí je modul bateriového odpojovače, modul monitoringu a modul napájení)
  • 48x bateriový modul (počítáme 75% jmenovitého výkonu UPS)

schmachtl logo

SCHMACHTL CZ spol. s r.o.
Vídeňská 185, 252 50 Vestec
Tel.: +420 244 001 500
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schmachtl.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2022

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.

Najdete nás na Facebooku