Modernizovaný UPS Eaton 93PM G2 o výkonu 50 – 360 kVA

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Eaton uvedla na trh inovovaný zdroj záložního napájení UPS Eaton 93PM druhé generace s novými funkcemi a nejnižšími celkovými náklady na vlastnictví (TCO) v rámci průmyslového odvětví.

UPS Eaton 93PM G2 je díky modulární konstrukci technologií HotSync a Hot Swap snadno škálovatelný a tím mnohem flexibilnější než jeho předchůdce Eaton 93PM první generace.

Společnost Eaton představila druhou generaci svého špičkového třífázového zdroje nepřerušovaného napětí UPS Eaton 93PM. Modulární a škálovatelná konstrukce zdroje Eaton 93PM G2 umožňuje správcům datových center navyšovat kapacitu záložního napájení a tím ochranu kritických zátěží v souladu s aktuálními požadavky a zároveň využívat UPS s nejnižšími celkovými náklady na vlastnictví (TCO) ve své třídě. Hlavním úkolem UPS Eaton 93PM G2 je zajistit ochranu napájené zátěže, bezpečnost obsluhy a kontinuitu obchodní činnosti. Technologie HotSync a Hot Swap zvyšují dostupnost požadovaného výkonu, zatímco integrované bezpečnostní funkce snižují riziko úrazu elektrickým proudem. Pro zvýšení provozní bezpečnosti nabízí UPS Eaton 93PM G2 moderní kybernetické zabezpečení a vzdálené monitorování.
Modulární a škálovatelné provedení UPS je flexibilnější, účinnější a nákladově efektivnější, neboť zákazníkovi umožňuje zvolit si požadovaný jmenovitý výkon pro počáteční investici, který lze krokově zvyšovat dle rostoucích nároků budované technologie. Díky výkonovým modulům s možností výměny za provozu, které umožňují kdykoliv navýšit kapacitu UPS jednoduchým přidáním dalších modulů, je navyšování kapacity snadné, efektivní a časově nenáročné. Jednotky s kapacitou 50 kW nebo 60 kVA lze přidávat bez nutnosti odstávky systému a odpojení kritické zátěže.

UPS Eaton 93PM G2 2020 1
„Řadu 93PM jsme po celou dobu navrhovali s ohledem na celkové náklady na vlastnictví i na co nejvyšší možnou dostupnost,“ vysvětluje Rabbe Johansson, produktový manažer společnosti Eaton. „Druhá generace UPS Eaton 93PM staví na úspěchu předcházející řady. Nově bylo přidáno kybernetické zabezpečení, výkonové moduly s možností výměny za provozu a řešení EnergyAware, které podporuje využívání obnovitelné energie a přináší výdělek zpět do datových center. Všechny tyto nové funkce dohromady zvyšují efektivitu provozu, dostupnost kvalitní elektrické energie a snižují provozní náklady.“
UPS Eaton 93PM G2 byl navržen tak, aby poskytoval 100% provozuschopnost pro kritickou infrastrukturu. Dostupnost systému je dále zvýšena pomocí technologie HotSync. U tradičních systémů UPS by mohla ztráta komunikace mezi jednotkami UPS způsobit přepnutí na bypass a odpojení záložního zdroje energie, ale u systému Eaton 93PM G2 je díky technologii HotSync toto riziko selhání v jednom bodě eliminováno, což přispívá ke spolehlivosti systému.
Za účelem zvýšení kybernetické bezpečnosti je síťové připojení jednotek UPS zajištěno komunikačními kartami Eaton Gigabit Network a Industrial Gateway – prvními síťovými kartami vyhovujícími standardům IEC 62443-4-2 a UL 29001-1, které poskytují ochranu proti kybernetickým hrozbám.
Aby bylo dosaženo vyšší dostupnosti a bezpečnosti zdroje UPS Eaton 93PM G2, je i tento, stejně jako všechny prémiové třífázové systémy Eaton, vybaven standardními a odzkoušenými bezpečnostními prvky ve standardním vybavení. Společnost Eaton garantuje shodu s předpisy a zajišťuje bezpečné použití bez přídavných externích zařízení. Díky vestavěným prvkům splňujícím požadavky předpisů není chráněn pouze elektrický systém, ale rovněž zákazník, a to před skrytými náklady, které by mohly dosahovat až desítek tisíc Kč na jednotku UPS. Prémiový třífázový zdroj UPS Eaton je již v základní výbavě dodáván s pojistkami v obvodu statického bypassu a ochranou proti zpětnému toku energie. Bezpečnost je pro společnost Eaton vždy na prvním místě.

UPS Eaton 93PM G2 2020 2
Díky špičkovým technologiím společnosti Eaton má UPS 93PM G2 nejnižší celkové náklady na vlastnictví (TCO) ve své třídě, čímž dosahuje znatelných úspor, snížení provozních nákladů, a dokonce zvýšení příjmů. Účinnost v režimu dvojité konverze (až 97 %) snižuje provozní náklady a náklady na chlazení. V případě výměny starší generace systému za UPS Eaton 93PM G2 je návratnost investice již během 2–3 let. Technologie Energy Saver System (ESS) společnosti Eaton zlepšuje úroveň účinnosti až na 99 %, zatímco technologie Variable Module Management System (VMMS) pomáhá dosahovat vysoké účinnosti i při nízké úrovni zatížení UPS, které jsou typické pro redundantní systémy UPS.
Řešení EnergyAware UPS napomáhá systému Eaton 93PM G2 zvyšovat návratnost investice a konkurenceschopnost produktu. Prostřednictvím požadavku na dodávku elektrické energie a dalších doplňkových služeb, podporuje toto řešení ochranu životního prostředí a nabízí širší využití elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Řešení EnergyAware UPS má pozitivní dopad na společenskou odpovědnost firmy a navíc dochází k vytváření úspor a dodatečných příjmů – s typickým ročním výnosem až 45 000 EUR za megawatt výkonu vráceného do sítě. Služba EnergyAware UPS běží kontrolovaným způsobem zabezpečeným proti selhání, který nemá vliv na ochranu kritické zátěže.
UPS Eaton 93PM G2 je kompatibilní s Intelligent Power Management Software společnosti Eaton, který slouží k monitorování a správě UPS jako nedílné součásti napájecí a IT infrastruktury. Údržba a servis UPS jsou podporovány novou službou vzdáleného monitorování, která je součástí standardní výbavy a umožňuje rychle reagovat na jakékoli výkonnostní a kybernetické hrozby směřované na systém UPS.

EATON Elektrotechnika, s.r.o.
Tel.: +420 267 990 440
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.eaton.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2022

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Monitorovací systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku