Datová centra se stala nutnou součástí mnohých elektroinstalací a klíčovou infrastrukturou moderních společností. Prudce roste jejich výstavba zejména v telekomunikacích, v bankovním sektoru a u poskytovatelů datového prostoru.

Napájecí vodiče k zařízení a měřicím přístrojům pod víky nebo za dvířky UPS se musí instalovat tak, aby nedošlo k mechanickému poškození vodičů jako následek pohybu těchto vík nebo dvířek. Nulové vodiče v trojfázových UPS se musí dimenzovat při respektování proudů harmonických sčítajících se v tomto vodiči jako následek jednofázových zátěží.

V režimu zálohování nesmí UPS umožnit nadměrné dotykové proudy mezi jakýmikoli páry vstupních svorek UPS. Pokud změřené napětí naprázdno nepřekročí 30 V (efektivní hodnota) (42,4 V vrcholová hodnota, 60 V stejnosměrná hodnota), měření dotykového proudu se nemusí provádět.

Zcela unikátní řešení pro železniční dopravu od ABB umožňuje americkému dopravnímu podniku zachycovat nadbytečnou energii, kterou vytváří vlak při každém brzdění ve stanici, a následně tuto energii vracet o několik sekund později při rozjezdu vlaku, čímž se sníží celková spotřeba elektrické energie až o 10%.

Klasickou úlohou UPS je zabránit výpadkům elektrického proudu. Dalším požadavkem kladeným na tato zařízení je zamezit rušení z rozvodných sítí nebo z motorgenerátorů a dodávat stabilní, filtrovaný elektrický proud.

Modulární řešení od společnosti Schneider Electric jsou škálovatelná a efektivní. Lze díky nim rychle a prakticky rozšiřovat napájecí a chladící kapacitu datového centra do 500 kW. Fyzickou infrastrukturu tak lze uzpůsobovat IT zatížení a zároveň odstranit hlavní příčinu neefektivního provozu a plýtvání energií.

Elektrická zařízení zajišťující požární bezpečnost staveb hrají v době požáru významnou roli při ochraně lidských životů. A protože se jedná o činná zařízení, jsou důležitými aspekty vhodný výběr napájecích zdrojů, způsob propojení napájecích zdrojů s elektrickými PBZ a v neposlední řadě ovládání PBZ signály EPS.

UPS zdroje nepřetržitého napájení, jsou zařízení nebo systémy jejichž funkcí je zajišění souvislé dodávky elektřiny pro zařízení, která nesmějí být neočekávaně vypnuta. UPS je obvykle zapojen mezi primární zdroj elektřiny a vstup napájení chráněného zařízení. Úlohou UPS je chránit data a citlivá zařízení před poškozením.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku