Vzdálená správa TOSIBOX – vaše soukromá dálnice světem Internetu

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Mít všechna svá zařízení pod kontrolou bez nutnosti být u nich fyzicky přítomen je u mnoha automatizačních úloh cenově výhodné a někdy dokonce nezbytné. Pro tzv. vzdálenou správu existuje bezpočet výrobců a řešení, nabízí se tedy otázka, co nového možno zákazníkům v této oblasti nabídnout.

Společnost TOSIBOX® se při vývoji svého řešení zaměřila na rychlost a jednoduchost použití. Vzniklo tak jakési „instantní“ řešení pro vzdálenou správu.
TOSIBOX® Lock a TOSIBOX® Key jsou dvě samostatná zařízení, která dohromady tvoří jeden celek a fungují přesně tak, jak jejich název napovídá.
TOSIBOX® Lock (ZÁMEK) je zařízení, které na straně klienta vytváří bezpečný prostor pro lokální připojení jakýchkoliv síťových zařízení.
TOSIBOX® Key (KLÍČ) nám umožní na dálku odemknout Lock (ZÁMEK) a dostat se tak ke spravovaným zařízením kdykoliv a odkudkoliv.
Celý proces „výroby klíče k danému zámku“ je zcela automatický a nastavení vzdálené komunikace nezabere ani člověku bez patřičného vzdělání více než 5 minut.
Po technické stránce se nejedná o nic jiného než nastavení běžného VPN tunelového připojení chráněného dostatečně silným šifrováním. Unikátnost řešení TOSIBOX® je tedy v tom, jak snadno, rychle a bez odborných znalostí a dodatečných poplatků za provoz sestavit tunelové (VPN) propojení.

Postup při „výrobě“ unikátního klíče:

TOSIBOX® KEY (KLÍČ) má podobu USB zařízení obsahující procesor pro HW šifrování, který se zasune do příslušného VPN routeru TOSIBOX® LOCK (ZÁMKU).
Po několika sekundách je možno KLÍČ vyjmout a zasunut do jakéhokoliv PC připojeného k Internetu. Po krátké instalaci potřebného SW, která probíhá rovněž automaticky, se objeví seznam zařízení, ke kterým uživatel získal přístup. Překážkou není ani umístění KLÍČE nebo ZÁMKU za bránou firewall. V oblastech bez možnosti síťového připojení je možno doplnit sestavu o GSM modem, který zajistí potřebnou konektivitu pomocí mobilní datové sítě 2G/3G/4G.
Na straně uživatele je možno pro vzdálené připojení využít počítač nebo mobilní zařízení. Hardwarový USB klíč je přenositelný a funguje bez omezení na konkrétní zařízení. Při požadavku na více simultánních přístupů je možno dokoupit další (podružné) klíče. Ty mají opět podobu hardwarového klíče (TOSIBOX® Key), tedy stejně jako hlavní klíč, nebo klíče softwarového pro platformu PC/MAC (TOSIBOX® SoftKey), případně klíče softwarového pro mobilní zařízení s OS Android/iOS (TOSIBOX® Mobile Client).
TOSIBOX® však není pouze Point-To-Point zabezpečená komunikace mezi uživatelem a spravovaným zařízením. Jedná se o ucelenou řadu produktů, které lze snadno a téměř neomezeně rozšiřovat. Pro rozsáhlejší systémy je na výběr z několika zařízení TOSIBOX® LOCK a TOSIBOX® KEY, které se liší provedením, rychlostí i funkcionalitou. K dispozici je virtuální (softwarový) nebo hardwarový „centrální zámek“ (TOSIBOX® Central Lock), umožňující vytvoření celého ekosystému vzdálených VPN připojení, včetně možnosti správy cizích VPN routerů, vytváření skupin uživatelů s rozdílnými přístupovými právy, zajištění nepřetržitého monitoringu nebo sběru dat ze spravovaných zařízení.

TOSIBOX 1

TOSIBOX® Lock

Jako ZÁMEK je možno použít zařízení Lock 100, Lock 200 a Lock 500.
Všechna tato zařízení umožnují práci ve dvou režimech. Jako tovární nastavení „Total Plug and GO“ je ZÁMEK nastaven tak, že po připojení síťového kabelu do portu WAN, případě zasunutí GSM modemu do USB portu, se zařízení automaticky nastaví jako síťový switch, který vytváří samostatnou vnitřní síť s možností připojení jakýchkoliv zařízení s IP konektivitou.
V základu jsou k dispozici tři porty LAN. Pro přístup k více zařízením je možno vnitřní síť snadno rozšířit pomocí běžných síťových prvků.
Do alternativního režimu, je možno TOSIBOX® snadno přepnout v ovládacím programu na USB klíči. Poté je TOSIBOX® Lock připojen jako součást stávající sítě a všechna lokální síťová zařízení jak s pevnou IP adresou, tak s adresou dynamicky přidělenou, jsou viditelná pro příslušného majitele KLÍČE. Do nastavení místní sítě ani do nastavení ZÁMKU není potřeba nijak zasahovat a režim je automaticky aktivován zasunutím síťového kabely do portu „LAN“.

TOSIBOX® Key

Ke každému ZÁMKU (TOSIBOX® Lock) je potřeba použít minimálně jeden primární hardwarový klíč (TOSIBOX® Key), který je nositelem bezpečnostního klíče RSA a slouží, kromě vzdáleného přístupu, také ke správě a instalaci ostatních softwarových a mobilních klíčů.

TOSIBOX 2

TOSIBOX® SoftKey

Softwarových klíčů může být neomezený počet a jsou vždy přiřazeny a spravovány majitelem primárního hardwarového klíče. Pro případ ztráty nebo odcizení hardwarového klíče je v ovládacím programu umožněno klíče bezpečně zálohovat.

TOSIBOX® Mobile Client

Funkci softwarového klíče může plnit také aplikace pro mobilní platformy Android a iOS. Díky tomu jsou spravovaná zařízení dostupná i pomocí mobilního telefonu nebo tabletu. Snadné nastavení mobilního zařízení pomocí jednoduchého naskenování QR kódu je samozřejmostí.

TOSIBOX 3

Možnosti použití

Produkty TOSIBOX® jsou vhodné pro centralizovanou dálkovou správu automatizačních systémů, centralizovaného sběru dat, v korporátní sféře pak jako bezpečný dálkový přístup k informačním systémům nebo sdílení dat mezi pobočkami a obchodními místy a v oblasti domovních instalací rovněž k ovládání inteligentních domů, stálému přístupu k domácí síti a NAS serverům nebo bezpečnostním kamerám.
To vše snadno, svépomocí a bez dodatečných provozních nákladů.

Pro více informací o produktu navštivte stránky distributora, společnost:

VAE ProSys s.r.o.
Technologická 429, 708 00 Ostrava
Tel.: +420 556 205 581
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.vaeprosys.cz/TOSIBOX

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2023

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku