Velkoplošné přístroje ORBIT MERRET

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jsou případy, kdy obsluha zařízení nebo zaměstnanci v provoze potřebují vidět určité údaje ze vzdálenosti několika desítek metrů a klasické panelové měřicí přístroje svým zobrazením již nepostačují.

V tu chvíli nastupují na scénu velkoplošné displeje. Ty mohou mít integrované měřící funkce, nebo mohou být zobrazovači dat.

Měřící velkoplošné displeje jsou ve své podstatě klasické panelové přístroje, kde obvykle 14mm LED segmenty jsou nahrazeny mnohem většími. Znamená to tedy, že není zapotřebí nákladných převodníků signálů, stále můžete zapojit odporový článek nebo termočlánek přímo na vstupní svorky přístroje. Totéž platí o napěťových signálech, proudové smyčce nebo potenciometru. Na všechny tyto veličiny Vám stačí jeden přístroj, konkrétně OMD 202UNI. Ten může mít až 4 vstupy, kdy jeden je plně univerzální a 3 jsou tzv. procesmonitorové, tedy standardizované napěťové a proudové signály. Indexová LED na displeji ukazuje, který ze vstupů je právě zobrazen.
Krom spojitých signálů dokážeme zpracovat i pulzy z IRC snímačů a frekvenci (OMD 202UQC). Tato verze je často používána i v režimu časovače, nebo stopek. Lze ji pochopitelně použít i v režimu hodin.

velkoplosne displeje 1
Dalším modelem je zobrazovač dat po RS232, 485, Modbus, Profibus, který nese označení OMD 202RS.
Tyto displeje nabízí většinu periferií jako naše panelové měřicí přístroje: až 4 reléové výstupy, analogový výstup, škálu datových výstupů a pomocné napětí pro napájení snímače (max. 1,2W).

velkoplosne displeje 2
Přístroje řady OMD 202 jsou primárně určeny pro montáž na zeď. Pro tento účel je součástí každé dodávky i kloubový držák, který umožňuje polohování. Ze stejného důvodu není přístroj vybaven klasickými tlačítky, ale je vždy dodáván s dálkovým IR ovladačem o velikosti kreditní karty. Přístroj má stupeň krytí IP 64 ve všech jeho částech, což jej předurčuje především pro venkovní použití. Tomu odpovídá i rozpětí pracovních teplot, které je od -20°C do +60°C. Díky své mechanické konstrukci je možno všechny velikosti přístrojů OMD 202 umístit i do panelu. Tělo je zhotoveno z masivních hliníkových profilů, povrchovou úpravu tvoří vypalovaná prášková UV odolná barva. Protože přímé slunce dopadající na displej může zhoršit viditelnost zobrazených údajů, vyrábíme i variantu s vysoce svítivým displejem (SMD LED 1,2cd). Tato varianta je jednobarevná (červená, zelená, nebo modrá). Pro vnitřní prostory je vhodné provedení se sedmisegmentovými LED, které je možno používat v tříbarevném režimu (zelená, červená, oranžová). Práh změny barev je uživatelsky nastavitelný, jako ostatně naprostá většina parametrů.

velkoplosne displeje 3
Přístroje řady OMD vyrábíme s digity o výškách: 57 mm, 100 mm a 125mm. Verze 57 mm je vždy šestimístná, 100 mm a 125 mm mohou být buď čtyř nebo šestimístné. U šestimístného zobrazení je možno poslední 2 znaky použít pro zobrazení jednotky měřené veličiny.
Tak jako naše ostatní produkty, i velkoplošné displeje jsou dodávány s kalibračním reportem a jsou pokryty pětiletou zárukou.
Jestliže máte dotaz, zda přístroj OMD 202 je ten pravý pro Vaši aplikaci, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat.

orbit merret logo

ORBIT MERRET, spol. s r. o.
Vodňanská 675/30, 198 00 Praha 9
Tel: +420 281 040 200
Fax: +420 281 040 299
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.merret.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2020

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, průmyslové roboty a VN napětí.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
AC Servokontroléry & Motory Snadné. Účiné. Časově úsporné. Unitronics nabízí novou řadu AC Servo kontrolérů a motorů pro řešení řízení pohybu. Jedno integrované řešení pro řízení a automatizaci.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.