Stimulátor pro průmysl 4.0

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

IIC MICA (Integrated Industry Computer Modular Industry Computing Architecture) od společnosti HARTING představuje modulární platformu skládající se z otevřeného hardwaru a softwaru, kterou lze rychle a hospodárně přizpůsobit libovolnému průmyslovému využití.

Již několik let jsou k dispozici kvalitní a relativně levné platformy pro vestavěná prostředí určené pro vývoj v hobby sféře.
Takovou platformou je například Raspberry Pi. Vzhledem k nízkým pořizovacím cenám hardwaru, otevřeným vývojovým prostředím a volně dostupným specifikacím byly tyto produkty využívány také k tvorbě průmyslových prototypů. Dalším krokem pak byla migrace na robustnější hardwarovou a softwarovou základnu, kterou bylo možné použít rovněž v průmyslovém sektoru. Tento postup vyžadoval spoustu času - vzniklá řešení nebyla vhodná pro průmyslové využití po stránce hardwaru a vývojáři si stěžovali na to, že při implementaci musí řešit řadu detailů, které nespadají do jejich odbornosti.

mica 2017 1

TIP: Platforma MICA nabízí kompletní řešení pro rychlý vývoj a také průmyslové využití.

Platforma MICA nabízí kompletní řešení pro rychlý vývoj a také průmyslové využití. Zvláštní pozornost byla věnována těmto třem faktorům:

  • Kvalitní průmyslový hardware od společnosti HARTING, který lze v několika krocích instalovat do nového i stávajícího vybavení a vozidel.
  • Konfigurovatelný hardware umožňující doplnit funkce dle požadavků zákazníka bez nutnosti měnit velikost a stupeň krytí.
  • Otevřené softwarové prostředí dovolující vývojářům jak z oblasti výroby, tak oblasti IT rychle implementovat projekty.

Platformu MICA není třeba instalovat do skříňového rozvaděče. Je možné ji namontovat přímo na stroj nebo vozidlo. Vnitřek platformy tvoří tři desky, z nichž jednu lze osadit libovolně dle potřeby. Můžete integrovat například RFID, WLAN, BLE, SSD úložiště nebo aplikační sběrnici, aniž by došlo ke změně rozměrů nebo stupně krytí.

mica 2017 2
Na platformě MICA se softwarové aplikace spouští ve svých vlastních virtuálních kontejnerech založených na systému Linux, které obsahují všechny potřebné knihovny a ovladače vyžadované danou aplikací. Již proto nemusíte řešit závislost na balíčcích ovladačů ani problémy s kompatibilitou. Také pro fázi spuštění má společnost HARTING připravenu řadu kontejnerů jako například Java, Python, C/C++, OPC UA, databáze a sady webových nástrojů. Platforma MICA obstará rovněž správu kontejnerů, nastavení sítě, ověřování, upgrade a další činnosti. Vývojáři se tak budou moci soustředit na vývoj algoritmů. Platforma MICA byla využita u řady projektů dokonce ještě před svým oficiálním uvedením na listopadovém veletrhu SPS IPC Drives například k dlouhodobému získávání dat, optimalizaci procesů, modernizaci stávajících strojních zařízení pro prediktivní údržbu, automatické identifikaci apod.

TIP: Na platformě MICA se aplikace spouští ve virtuálních kontejnerech systému Linux.

„Během vývoje hardwaru pro platformu MICA jsme se vydali mnoha dosud neprošlapanými cestami," říká Dr. Jan Regtmeier, Director Product Management v HARTING Technology Group."

Stručně

  • Kompletní řešení pro všechno - od vytvoření prototypu až po výrobu.
  • Otevřené, robustní a hospodárné.

HARTING s.r.o.
Mlýnská 2, 160 00 Praha 6
Tel: +420 220 380 460
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.harting.cz
www.harting-mica.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2023

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
METRA BLANSKO zakázková výroba dle požadavků zákazníka AC a DC voltmetry a ampérmetry, otáčkoměry, vysokonapěťové děliče, převodníky elektrických veličin, proudové transformátory, revizní přístroje, multimetry, bočníky, kalibrace a servis. S přístroji Metra můžete spolehlivě měřit dalších 100 let.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.

Oblíbené normy

Najdete nás na Facebooku