Šetřete pracovní síly s Delta roboty!

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

V dnešní době si téměř nedokážeme představit chytrou továrnu bez použití robotů, kteří jsou díky své flexibilitě a přizpůsobivosti schopni optimalizovat a zvýšit produktivitu výroby. Společnost Delta Electronics neustále vyvíjí nové typy robotů pro různé druhy aplikací, aby splnila požadavky zákazníků pro inteligentní průmysl.

Nabídka robotů

Delta nabízí dva základní typy robotů, kterými jsou šestiosé kloubové a čtyřosé SCARA roboty. SCARA jsou rozděleny do šesti modelových typů dle dosahu ramene (300–700 mm*), zatížení (3–12 kg) či způsobu uchycení robota. Šestiosé kloubové roboty Delta nabízí ve dvou modelových typech s maximální zátěží 7 kg, které se liší maximálním pracovním dosahem (710 mm a 900 mm*).
*uvedené modelové typy jsou s KCs certifications

síly s Delta roboty 2021 1

Fantazii se meze nekladou

Delta roboty je snadné integrovat s řídícími jednotkami a periferními komponenty, díky čemuž můžeme vytvořit vysoce rozsáhlou strukturu robotického pracoviště. Robotický kontrolér umožňuje připojit komunikační zařízení po rozhraní RS232 / RS485 (Modbus ASCII / RTU), Ethernetu či DMCNETu. Také díky fyzickému rozhraní systémových a uživatelských I/O robota lze jednoduše propojit vstupy a výstup například s PLC, které může následně ovládat periférie robota a zároveň řídit okolní pracovní procesy. Všechny konektory jsou umístěny zespoda robotického kontroléru viz obr. 1 možné struktury.

síly s Delta roboty 2021 2

Jednoduchost programování

Delta roboty je možné napřímo ovládat a programovat skrze teaching–pendant panel nebo pomocí softwaru DRAstudio, který je volně ke stažení. TP panel je vhodnější pro manuální ovládání a pro uložení konkrétních bodů robota. Následná realizace programu je vhodnější v softwaru DRAstudio, který poskytuje v podstatě stejné možnosti jako TP panel (projektový manažer, manuální ovládání JOG, nastavení nástrojů, pracovní oblasti, učení bodů a vizualizace I/O). Program robota máme možnost psát v jazyce strukturovaného textu, ale také ve vizuálním (grafickém) jazyce v podobě bloků. Při psaní programu již jednoduše přidáváme sekvenci bodů robota, které má vykonávat. K dispozici jsou základní druhy smyček, logických operandů a proměnných. Přímo v programu můžeme také pracovat s fyzickým I/O rozhraním.
Od dubna 2021, nabízí Delta také možnost objednat verzi vybavenou vývojovým prostředím CODESYS Development System.

síly s Delta roboty 2021 3

Praktická ukázka využití

Za použití Delta SCARA robota, frekvenčních měničů, PLC a HMI bylo zákazníkem realizováno kompaktní pracoviště na kompletaci IN–lineových puků pro letní hokej. Robot přemisťuje puky mezi jednotlivými stanovišti (frézovací, kolíčkovací a lisovací). Realizované robotické pracoviště ofrézuje střed polotovaru puku z obou stran pro nalepení loga firmy. Následně je prováděno zakládání šesti kolíčků z každé strany puku pro menší adhezi s povrchem. Na závěr cyklu se puk vloží do lisu, kde k sobě kolíčky přilnou.

síly s Delta roboty 2021 5

Hlavní výhody pracoviště

  • Ušetření na lidské pracovní síle
  • Větší účinnost výroby
  • Možná výroba 24/7

Jednotlivé procesy stanovišť jsou naprogramované v PLC Delta (DVP–SE) a spouštěné programem robota skrze uživatelské I/O rozhraní. Mezi PLC a robotem je také rozhraním RS485 vytvořená komunikace s protokolem Modbus ASCII. HMI slouží pro komunikaci s robotem pomocí Ethernetu (lze použít podobně jako TP panel) a PLC klasicky po rozhraní RS485. HMI se využívá jako ovládací panel celého pracoviště.

síly s Delta roboty 2021 5
Co je velmi zajímavé, zejména v dnešní době je, že roboty máme skladem ihned k dodání.

ProfCom, s.r.o.
Autorizovaný distributor firmy DELTA pro ČR a SR

Sídlo firmy a provozovna
Ovčáry 308, 280 02, Ovčáry
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.delta-electronics.cz

Kancelář Slovenská republika
Krajinská 32, 921 01, Piešťany

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz listopad 2021

ElektroPrůmysl.cz, leden 2022

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě a sběrnice.

Zajímavé odkazy

Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Ušetřete 30% nákladů se systémovou technikou! Zbavte se tlaku na náklady jednou pro vždy. Díky decentrální instalaci ušetříte až 30%. Je to tak jednoduché! Vše, co musíte udělat, je: Prostě jít do toho.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.
Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.

Najdete nás na Facebooku