RTU jednotky pro monitorování vzdálených provozů

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Díky vysokým vzorkovacím rychlostem, vyrovnávací pamětí pro inteligentní záznam dat před událostmi, milisekundovým časovým značkám a C/C++ nebo IEC 61131-3 programovací platformě jsou RTU jednotky Moxa ioPAC 5500 nejpřesnější a nejvýkonnější programovatelné zařízení.

Nabízející technikům efektivní platformu pro podporu rozhodovacích a analytických úloh, jakými jsou abnormální stavy nebo poruchy systémů. Řídicí systémy ioPAC 5500 byly navrženy pro provoz v drsných průmyslových prostředích. Nabízí ochranu proti elektrostatickým výbojům a přepětí. Mají široké rozpětí provozních teplot od -40 do 75 °C (-30 až 75°C u HSPA modelů) a mají certifikaci pro instalaci v prostředí s rizikem výbuchu. Kvůli síťové redundanci a bezpečnosti komunikace mají zařízení ioPAC 5500 dva ethernetové porty 10/100 Mbps, které mohou být spřaženy do jednoho uplinku. Dále jsou vybaveny dvěma sériovými porty se softwarově volitelným rozhraním RS-232/422/485.

Díky své cílené hardwarové a softwarové optimalizaci poskytuje řada ioPAC 5500 ucelené řešení pro sběr dat a řídící aplikace v nepříznivých prostředích.

RTU jednotky 2016 1

Přesný, rychlý a spolehlivý sběr dat

Vysoká vzorkovací rychlost analogových vstupů pro precizní analýzu událostí

RTU jednotky ioPAC 5500 od Moxy využívají duální průmyslové procesory ARM9, které jsou dostatečně výkonné pro snímání analogových vstupů s 250 Hz vzorkovací rychlosti. Díky takto vysoké přesnosti vzorkování mohou technici snadno získávat data, potřebná ke zvolení dostatečně přesných reakcí na události.

Předzáznam na analogových vstupech zajišťuje integritu dat

Funkce předzáznamu na analogových vstupních modulech pro RTU jednotky ioPAC 5500 obsahuje vyrovnávací paměť, do které se kontinuálně ukládají aktuální vstupní hodnoty. Pokaždé, když dojde k události, tak může zařízení ioPAC předat plný záznam pro danou událost, včetně toho, co jí předcházelo a co po ní následovalo.
Systémy, které zaznamenávají pouze data až po uplynutí události, tak ztrácí cenné vyhodnocovací informace, zatímco systémy provozované na sítích s dlouhou odezvou často nezaznamenají ani kritická data, která následují bezprostředně po samotné události.

Precizní záznam dat díky milisekundovým časovým značkám

Dedikovaný I/O procesor na jednotlivých modulech jednotky ioPAC 5500 je schopen přiřazovat časovou značku s milisekundovou přesností ke každému I/O vzorku. Dává tak integrátorům k dispozici mocný analytický nástroj. Pokud např. dojde v případě nehody k iniciaci deseti oddělených vstupních událostí během deseti milisekund, technici budou s takto přesnými časovými značkami schopni jasně určit posloupnost, ve které události proběhly, a to i pokud byly zaznamenány přes různé vstupní kanály, nebo dokonce moduly.

Snadná integrace dat se softwary OPC a DBMS od Moxy

Active OPC Server s push technologií a datový záznamník DA-Center

RTU zařízení ioPAC 5500 se dodávají s patentovanými softwary Active OPC Server a DA-Center. Software Active OPC server přidává ke standardnímu OPC protokolu možnost nedotazovací architektury, čímž dává uživatelům výhodu aktivní „push-based" komunikace, u které I/O zařízení aktivně aktualizují stavy vstupů na OPC serveru napojeném na SCADA systém. Software DA-Center poskytuje standardní rozhraní OPC klient, které komunikuje s Active OPC Serverem. Slouží pro sběr a záznam dat v reálném čase. Uživatelské rozhraní DA-Center funguje jako most mezi zaznamenanými daty a databázemi nebo tabulkami a poskytuje tak nástroj pro sledování trendů a tedy pohodlnou zpětnou analýzu. Kombinace Active OPC Server a DA-Center zajišťuje v rychlý přístup k datům a zároveň zajišťuje jejich kompletnost.

RTU jednotky 2016 2

Udržitelná spolehlivost systému i v náročných podmínkách

Certifikace pro provoz v prostředích s rizikem výbuchu

RTU jednotky ioPAC 5500 vyhovují standardům UL/cUL Class 1 Division 2 pro drsná prostředí a zároveň splňují standard pro elektromagnetickou kompatibilitu EN 50121-4. Extrémní teplotní odolnost (od -40°C do 75°C pro standardní modely, -30°C až 75°C u HSPA modelů) a odolný kovový kryt nejen prodlužují životnost, ale také napomáhají rozptylu tepla a chlazení. RTU jednotka ioPAC 5500 je odolnou a trvanlivou alternativou jiných řídicích systémů, která je vhodná pro širokou škálu průmyslového využití.

Snadná konfigurace a instalace pro distribuované řídicí systémy

RTU jednotky řady ioPAC 5500 od Moxy jsou kompaktní, samostatná zařízení se dvěma 10/100 Mbps ethernetovými porty (s nezávislými MAC adresami pro trunkování nebo redundanci portů) a dvěma univerzálními sériovými porty, což činí tuto RTU jednotku ideální pro použití v rozvaděčích s omezeným prostorem. Tyto jednotky jsou rovněž dodávány s DBMS softwarem DA-Center, který optimalizuje sběr a uchovávání provozních dat v reálném čase a nově také se softwarem RTUxpress, což je intuitivní offline konfigurační nástroj pro nastavení zařízení, správu tagů a konfiguraci služeb.
Dodavatelem RTU jednotek, distribuovaných I/O modulů Moxa a dalších zařízení pro drátové i bezdrátové průmyslové sítě, je společnost ELVAC a.s. Podrobnější informace můžete najít na internetových stránkách www.moxa.cz.

ELVAC a.s.
Hasičská 930/53, 700 30 Ostrava
Tel.: +420 597 407 100
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.moxa.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2023

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku