Připojovací technologie k ethernetovým switchům Murrelektronik

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

V tomto, již třetím, díle ze série video tutoriálů zaměřených na efektivní síťové instalace vám ukážeme práci s připojovacími technologiemi k ethernetovým switchům.

Murrelektronik nabízí správné ethernetové kabely pro každý druh instalace od Cat. 5e (100 Mb/s) až do Cat. 6 A (10 Gb/s). Pro instalace s krytím IP 20 až pro drsná průmyslová prostředí s krytím IP 67. Patří mezi ně kabelové a lisované konektory a vhodná rozhraní pro komplexní sortiment produktů Ethernet.

Mezi jejich hlavní přednosti patří:

  • Řešení pro aplikace v IP 20 (RJ45) a v IP 67 (M12)
  • Úhlové varianty IP 20 pro řemeslně elegantní a prostorově úsporné instalace
  • Předmontované kabely v libovolných délkách a v jakékoli variantě, již od jednoho kusu
  • Vyšší flexibilita díky kabelům s možností vlastní montáže konektoru
  • Souvislé 360° stínění pro spolehlivý přenos dat

Pro nejmodernější a nejnáročnější aplikace průmyslového Ethernetu je k dispozici připojovací technika M12, kabely s X- a Y-kódovanými konektory M12.

Kabely s X-kódovanými konektory M12 společnosti Murrelektronik umožňují bezchybný vysokorychlostní přenos dat až 10 gigabitů za sekundu.
Kovový kříž v konektoru bezpečně odděluje čtyři datové páry. Kabely jsou také stíněné proti externím rušivým vlivům. Kombinace konektorů RJ45 v kancelářském úseku a X-kódovaného konektoru M12 v prostoru výroby umožňuje konzistentní gigabitovou komunikační strukturu.
Murrelektronik nabízí X-kódované konektory M12 v kombinaci s vysoce odolnými PUR kabely – jsou ideální pro použití v průmyslovém prostředí.

Kovové Y-kódování odděluje čtyři kontakty pro přenos energie od čtyř signálních kontaktů. Lze tak přenášet data až 100 Mb / s a pro napájení je zde k dispozici 2 x 6 A. Tím se snižuje náročnost instalace a náklady.
Pro bezproblémové použití v pohyblivých aplikacích jsou Y-kódované konektory M12 nabízeny v kombinacích s PUR kabely vhodnými pro vlečné řetězy.

V dalším video tutoriálu se seznámíme s konfigurací webserveru u spravovaných switchů.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, únor 2020

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku a software

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Turck na veletrhu Amper 2020 Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti. Přijďte se přesvědčit ve dnech 17.-20.3.2020. Hala V, stánek 2.06.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.